На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот lussy » 28 Фев 2014, 16:10

Мами, иска ми се да разбера как стоят въпросът с вашите деца, оставяте ли ги сами да се учат за училище? :?

Моят син е на 8 години и вече трети срок ходи на частна занималня, а не ни е много комфортно, тъй като сумата не е малка, :idea: но като зная колко не му се занимава с уроци и домашни предпочитам да съм сигурна, че ще се свършил работата!

Доста е мързелив, :oops: опитва се да остави домашните винаги за „след малко”, това е от една страна, от друга се притеснявам дали не е време да стане по-самостоятелен, така че да оставям да се справя сам както може! :roll:
На каква възраст сте оставили детето си да учи само вкъщи? Как беше в началото?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот red_eyes » 28 Фев 2014, 16:15

Нали има държавна занималня, защо трябва да ходи на частна? Според мен, ти осъзнаваш най-добре нуждите на детето си и знаеш дали ще може да се справи с домашни и уроци сам ;)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот Malina » 16 Дек 2014, 17:17

Ако не мислиш, че ще се справи сам, работата е там, че ако не се научи да си разпределя времето самичък вие няма как да му помогнете, почнете поне в петък не го водете на занималня, а да си подготвя домашните за понеделник сам вкъщи. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот BeenieGal » 26 Дек 2014, 17:03

Malina написа:Ако не мислиш, че ще се справи сам, работата е там, че ако не се научи да си разпределя времето самичък вие няма как да му помогнете, почнете поне в петък не го водете на занималня, а да си подготвя домашните за понеделник сам вкъщи. :roll:
Тази стратегия ми изглежда възможно най-добрата, така настина ще се научи да си разпределя времето, мен от втори клас ме оставяха сама и ефекта е покъртителен, но на мен така ми е по-удобно - всичко в последния момент :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот Pipilota » 29 Дек 2014, 10:27

BeenieGal написа:
Malina написа:Ако не мислиш, че ще се справи сам, работата е там, че ако не се научи да си разпределя времето самичък вие няма как да му помогнете, почнете поне в петък не го водете на занималня, а да си подготвя домашните за понеделник сам вкъщи. :roll:
Тази стратегия ми изглежда възможно най-добрата, така настина ще се научи да си разпределя времето, мен от втори клас ме оставяха сама и ефекта е покъртителен, но на мен така ми е по-удобно - всичко в последния момент :mrgreen: :mrgreen:

Няма пълно щастие, но трябва да се учи и на тези отговорности, колкото научи, трябва да се почне от някъде, иначе ще увисне с още по-зле разпределено време. А психолозите съветват да се прави график на времето, но за дете ми се вижда още по-трудно по този начин. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот Anka » 29 Дек 2014, 15:47

Аз винаги съм учила сама, сегашните деца са много разглезени, когато бях ученичка нямаше занимални, всички се справяхме сами у дома, понякога с помощта на родителите си разбира се. Сега децата преписват домашните от дъската в занималнята.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Дек 2014, 14:45

Трябва да се почне от някъде. Моят син е още малък и не ходи на училище, но трябва да се учи да разпределя времето си, отсега му давам малки дадачи в кратък срок, които трябва сам да нагласи, както му харесват :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот Леля Живка » 15 Апр 2015, 16:55

Оставих ги много рано моите, даже никога ен съм им помагала, все пак това с ученето си е тяхна работа, не моя.
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Апр 2015, 09:15

Според мен пък трябва да им показваш на децата, че си заинтересован, как ще го оставиш 2-3 клас да си учи само? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На каква възраст да оставим децата да учат сами?

Мнениеот Andrey » 16 Апр 2015, 10:28

И аз винаги съм учил сам, не си спомням някой някога да ме е държал за ръка, да мие помагал, освен ако не съм попитал. Но сегашните деца са много разлигавени, те да си свършат всичко с мама...
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта