За малолетните майки и татковци

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот oho-boho » 18 Май 2012, 13:12

Silvi написа:Не знам дали всички деца имат нужната сексуална консултация, но съм на 100 % убедена, че ромчетата не я получават тъй като няма от кой. Докато техните родители да си родили на 15-16 години, няма как да бъдат убедени, че това не е нормално. При тях е престиж (ако може така да се нарече) да бъдат оженени малки, тъй като само така се дава 100% гаранция, че булката е честна. От там идват и проблемите след това, един още детски организъм се налага да износи здраво дете, ами няма как да стане това. Държавата трябва да се заеме сериозно с този проблем тъй като, това може да ескалира до неконтролируем проблем, от една страна с създаването на деца, за които не могат да се грижат и попадат в социалните домове, от друга страна това е сериозен здравословен проблем за младите майки, от трета страна увеличената раждаемост на този етнос. Смятам, че е крайно време държавата да си влезе в ролята и да се спре това посегателство над децата, дори те да бъдат ромчета. Тъй като всички знаем, че сексуалния акт с деца под 18 години е наказуем.

Въпрос на етническа принадлежност и култура според мен. За тях това е нормално и никой не е в състояние да ги убеди в противното. Миналата седмица пих кафе с приятелка, която работи в хотел и ми разказва как тяхната чистачка, ромка, с гордост й казала, че сгодява внучка си :shock: Чистачката е на не повече от 50 години, а внучката й била на 12... При това ще се омъжи за някакъв братовчед, не първи или втори, но все пак братовчед :idea: Дете на 12 години, акъла ми не го побира, но за тях, ромите, това е нормално. Ако държавата се намеси, ще обърнат нещата така, че сме нетолерантни към тях, ако пък не се намеси, безгласно се съгласява с това. Не знам как процедират в другите страни, но според мен трябва да се приеме закон, който да им забрани да имат повече от 1 дете! Може да ви звучи прекалено крайно, но със сигурност няма да има толкова много деца в домовете, или просещи на улицата, или продавани в чужбина... Няма как да ги образоваме, каквито и усилия да се полагат в тази насока - това е сигурно!
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот bobito » 10 Юли 2012, 16:59

Темата е много деликатна, но в този случай децата не са виновни, а виновните сме ние възрастните. Ние сме хората, които трябва да ги научим как да се пазят и как да живеят отговорно. Ние сме хората, които трябва да им даваме напътствия в живота и да им показваме правилния път. Те са просто деца и нямат никакъв инстинкт за самосъхранение. Гледат през розови очила и са сигурни, че на тях нищо лошо няма да им се случи. Затова е много важно да разговаряме с децата си и те да усещат нашата подкрепа. Да ги научим да споделят с нас и че във всеки един момент сме на разположение за съвет. Така според мен стоят нещата - семейството е най-важно и то изгражда основата на бъдещия живот на децата си!
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот Genoveva » 12 Авг 2012, 15:22

Скоро научих, че момиче на 16 години е бременно от 19 годишния си приятел, при това бременноста си я е обавила във фейсбук като планирана! Е как ви се вижда това?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот рени » 12 Авг 2012, 18:58

Как човекоподобни да научиш на сексуална култура ? Те са първосигнални примитиви в голямата си част .
рени
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Дек 2011, 23:33

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2014, 11:17

Не е нормално изобщо на такава възраст да се раждат деца, все пак говорим за 13-14 годишни, според мен преди 20 е абсурдно да се говори за това, че дори и тогава е рано, но вече сякаш може по-зряло да се вземе решение по въпроса. Масовата практика на ранното раждане е при малцинствата,там казват,че това им е по традиция и никой няма право да им разваля традициите и затова женят деца и те раждат на свой ред и... изобщо няма какво да се говори за сексуална култура,тук направо става въпрос за култура като цяло.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 18:09

Genoveva написа:Скоро научих, че момиче на 16 години е бременно от 19 годишния си приятел, при това бременноста си я е обавила във фейсбук като планирана! Е как ви се вижда това?


Вижда ми се ненормално! Според мен има и други начини да изразиш любовта си и да я засвидетелстваш като сериозна и искрена пред това да раждаш дете за едната страст. Детето е отговорност, има нужда от грижи, средства и бъдеще, а едно 16 годишно дете как ще му ги даде?! :shock: :!:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот qwerryyy » 17 Мар 2015, 16:14

SatanicMalfunctions написа:Това за съжаление не касае само циганите, а и българите. Това е най-лошото.

Много редки са случаите, когато българско семейство ражда в толкова малка възраст, а при циганите е масово явление, дори нормално.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот svetlozara » 10 Юли 2015, 16:18

И сред българите има доста, които раждат още в училище, така че това не е само за ромите запазена марка, случва се и с българите. Дори имам 3 познати момичета, които родиха, едната още в основното, другите - в гимназията.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот Elica » 10 Юли 2015, 16:57

svetlozara написа:И сред българите има доста, които раждат още в училище, така че това не е само за ромите запазена марка, случва се и с българите. Дори имам 3 познати момичета, които родиха, едната още в основното, другите - в гимназията.

ужасно, аз нямам такива познати но не е истина, че се случва, защо не се пазят?!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: За малолетните майки и татковци

Мнениеот Monika_Spasova » 12 Юли 2015, 08:36

Все по-модерно става да се прави секс колкото може по-рано, така че не се учудвам, че има и такива случаи и че ще стават повече е сигурно. Няма елементарна култура, всичко живо го е страх от забременяване, но всеки келеш прави секс без да му мисли! Срам ги е да си купуват презервативи, но не ги е срам да правят секс помежду си, или с по-големи! Не знам, май си мисля, че вече родителите трябва да почват да купуват презервативи на децата си когато станат на 13г. че да са сигурни, че са защитени!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта