Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот sky_100 » 10 Дек 2018, 17:10

Не съжалявам, защото се надявам че един ден пак ще ми е от полза. Имам разочарования, но си повтарям че няма да е все така. Учих това, което винаги съм искала.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Lana » 14 Дек 2018, 12:54

Определено съжалявам, защото се вслушах в съветите на родителите си. Сега знам че не това е трябвало да уча и съм пропиляла 4 години от живота си. Натискаха ме жестоко да завърша икономическа специалност, при положение че съм творческа личност. Естествено, по специалността никога не съм и работила. Винаги е било нещо свързано с въображение и творчество.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Вики{} » 17 Дек 2018, 16:24

Всяко научено нещо е от полза. Може в даден период да изглежда ненужно, но то си стои и чака своя ред. Не се знае кога ще ни потрябва. Така че - не, не съжалявам.
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот _Лилия_ » 03 Яну 2019, 16:01

Нямаше много смисъл от моето висше. Харесваше ми, завърших психология и сега...работя нещо съвсем различно. Много станаха психолозите и се пренасити пазара на труда.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Dalia » 03 Яну 2019, 16:07

Чак да съжалявам, не... Но отдавна не практикувам това, за което съм учила. Просто има много други професии много по-ненатоварващи и разбира се много по-добре платени, че така... Преориентирах се още много рано и сега да си кажа честно и през ума ми не ми минава да се заимавам пак със същото. Образоването сега за нищо не ми служи, но пък си беше едно лудо преживяване придобиването му и това време не бих заменила за нищо друго в живота си. :bouncymulticolor: :cheerleadersmileygirl: :cheers: :dreads: :jumpeveryone: :rockout: :rolling:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Катерина Иванова » 03 Юли 2019, 09:14

Понякога съжалявам. Толкова е трудно да работиш това, което искаш и обичаш, без да се получаваш унизително заплащане или отношение...
Катерина Иванова
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Юни 2019, 09:17

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта