Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот dessiblond » 05 Мар 2014, 14:30

Докато сме били ученици сме имали един възглед върху света, сега той е различен!
Замислих се за това, след като се записах да уча висше образование! Останах доста разочарована от методите на преподаване и обучение, в крайна сметка стиснах зъби и няколко години изкарах с неправдата по висшите учебни заведения, която все още се забива като трън в очите ми!
Взех диплома и какво, не получих очакваните знания! Да, работя това, за което учих, защото така си го направих, отворих си собствена школа!

Но по-голямата част от хората, професията им не позволява това и се чудих колко от вас съжаляват за избора си, т.е. за записаната специалност?

До някъде съжалявам за времето, което загубих в университета, тъй като можех да получа това пътувайки , но знаете, акъла детски, върви си в коловоз и толкова! Доста фактори са повлияли избора ми на специалност, а вашия?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот MollyDolly » 05 Мар 2014, 14:37

Аз не съжалявам, че завърших точно това, щастлива бях до момента, в който децата не започнаха толкова много да се променят, че се чувствам почти безполезна :?
А ти какво си завършила, каква школа имаш?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот БС2003 » 18 Мар 2014, 16:41

Не вярвам да има човек, който да съжалява, че е завършил висше образование.Университетът дава основата върху която се надгражда цял живот.Без него не можеш да се развиеш като висококвалифициран специалист.Подозирам, че Деси, която се оплаква, че не била получила знания и съжалява, че била следвала вместо да пътува(?), просто няма висше образование и не знае за какво става дума.
БС2003
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Мар 2014, 16:35

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Nightmare » 20 Мар 2014, 14:06

Аз не съжалявам, защото за времето си това беше що-годе, но сега бих записала второ или магистратура, въпреки че таксите са неоправдано високи за някои специалности!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот BravaPersona » 20 Мар 2014, 19:48

Аз завърших право в частен университет и всичко беше така както очаквах, даже и повече. Работя по специалността си и съм доволна от това което ми дадоха преподавателите. Естествено това беше само една база, по - късно в практиката се учат тънкостите. По- късно специализирах в Германия, изсипах страшно много пари за едно голямо нищо. Преподаваха ми неща които аз съм учила в първи курс, напълно безсмислено беше, само загубих време.
BravaPersona
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:26

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот dessiblond » 21 Мар 2014, 13:47

БС2003 написа:Не вярвам да има човек, който да съжалява, че е завършил висше образование.Университетът дава основата върху която се надгражда цял живот.Без него не можеш да се развиеш като висококвалифициран специалист.Подозирам, че Деси, която се оплаква, че не била получила знания и съжалява, че била следвала вместо да пътува(?), просто няма висше образование и не знае за какво става дума.

Хаха.. каква основа ти даде, много ми е интересно? Не казваш какъв университет си завършил, но щом твърдиш, че е си се развил като професионалиииист, не зная, трябва да е много специален, май не се сещам за такъв, може би защото системата е достатъчно скапана, за да не съществува университет, които да функционира правилно като такъв?! :o :lol:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Slavena » 21 Яну 2015, 16:48

Аз не съм завършила висшо и съжалявам за това, в наши дни е важно да имаш образование, независимо какво, според мен няма много професии с които да се реализираш благодарение на наученото.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот niya_mazova » 21 Яну 2015, 17:39

Slavena написа:Аз не съм завършила висшо и съжалявам за това, в наши дни е важно да имаш образование, независимо какво, според мен няма много професии с които да се реализираш благодарение на наученото.

Ммм за съжаление си доста права :( аз имам завършено и въпреки това се занимавам с това, което обичам, а не с това, което ми се налагаше да уча, въпреки че доста ми помогна и за хобито ми професия :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Pipilota » 22 Яну 2015, 10:29

dessiblond написа:
БС2003 написа:Не вярвам да има човек, който да съжалява, че е завършил висше образование.Университетът дава основата върху която се надгражда цял живот.Без него не можеш да се развиеш като висококвалифициран специалист.Подозирам, че Деси, която се оплаква, че не била получила знания и съжалява, че била следвала вместо да пътува(?), просто няма висше образование и не знае за какво става дума.

Хаха.. каква основа ти даде, много ми е интересно? Не казваш какъв университет си завършил, но щом твърдиш, че е си се развил като професионалиииист, не зная, трябва да е много специален, май не се сещам за такъв, може би защото системата е достатъчно скапана, за да не съществува университет, които да функционира правилно като такъв?! :o :lol:

Съществуват, може би единични случаи, ако е завършил счетоводство и сега работи някъде като оператор въвеждане на данни, защото пък, за да работиш самостоятелно като счетоводител се иска да имаш стаж на въпросната длъжност, пък счетоводителите не искат да обучават конкуренция хаха ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Съжалявате ли за завършеното си висше образование?

Мнениеот Burborino » 22 Яну 2015, 17:41

Аз нямам диплома за висше защото нямах финансова възможност да се явя на няколко останали ми от преди невзети изпити заради разни боледувания, дипломна работа, дипломиране. От една страна ми е кофти защото бях отличничка и съм ходила с голямо желание. Помня като казах за първи път, че все едно, че не съм ходила изобщо като съм без диплома моя колежка (от университета) ми се скара, че с диплома или не няма никакво значение.
От друга страна се чудя дали не си загубих времето с ученето на това, което избрах. Постъпих емоционално и записах това, което ми беше на сърцето. Учих с голямо удоволствие нещо, което няма никаква реализация в България. Тъжно. :(
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта