Задължителна ли е операцията на щитовидната жлеза?

Задължителна ли е операцията на щитовидната жлеза?

Мнениеот Harmony » 06 Мар 2014, 12:38

Преди седмица ми откриха възли на щитовидната жлеза и лекарите настояват за операция. Ходих при двама ендокринолога, но и двамата държат да ме оперират!
Направила съм си необходимите изследвания, които назначиха и се оказа, че нямам промяна на хормоните!

Преди година направиха операция на щитовидната жлеза на моя близка и от тогава има невероятни проблеми, като започнем с това, че не могат да вкарат в норма хормоните и свършим с това, че поради тази причина не може да забременее, а го направи именно с тази цел, за да изкара една спокойна бременност.
Търсих, четох по други форуми (но реших да питам тук)и разбрах, че не всички са оперирали и нямат особени проблеми с това, т.е. хормоните им са си останали в норма! Посъветвайте ме, до колко е задължителна операцията на щитовидната жлеза?!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Задължителна ли е операцията на щитовидната жлеза?

Мнениеот sofi_black » 06 Мар 2014, 12:43

Доста смело подхождаш, предполага се, че щом един ти е казал, че имаш нужда от операция и други ще ти го кажат, лекарите обикновено държат да кълцат. Майка ми имаше проблеми и преди 3 месеца я оперираха, левият й лоб беше 4 см, но протече гладко всичко сега трябва да отиде на нови изследвания за хормоните, но тя се чувства доста добре.
Явно при всеки е специфично :(
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Задължителна ли е операцията на щитовидната жлеза?

Мнениеот FramarLekari » 06 Мар 2014, 15:53

Harmony написа:Преди седмица ми откриха възли на щитовидната жлеза и лекарите настояват за операция. Ходих при двама ендокринолога, но и двамата държат да ме оперират!
Направила съм си необходимите изследвания, които назначиха и се оказа, че нямам промяна на хормоните!

Преди година направиха операция на щитовидната жлеза на моя близка и от тогава има невероятни проблеми, като започнем с това, че не могат да вкарат в норма хормоните и свършим с това, че поради тази причина не може да забременее, а го направи именно с тази цел, за да изкара една спокойна бременност.
Търсих, четох по други форуми (но реших да питам тук)и разбрах, че не всички са оперирали и нямат особени проблеми с това, т.е. хормоните им са си останали в норма! Посъветвайте ме, до колко е задължителна операцията на щитовидната жлеза?!!!!!!!!!!!!!!!!

Здравейте, Harmony!

След като и на двамата специалисти е такова мнението може да им се доверите. Относно Вашата близка, тя може да е била със съвсем друг проблем, така че не се настройвайте предварително.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта