Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху хора

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху хора

Мнениеот Marianne » 13 Авг 2011, 19:20

Въпреки развитието на фармацевтиката и козметиката, продължава да се забелязва и използването на животинските лекарства и добавки върху нас- хората. До колко полезно е това и кога вреди?
Използват се животинските кортизолови препарати за гъбични инфекции при хората. Използва се Камфор при ревматизъм. Използва се АД3Е (тривитаминол) като добавка към маските за коса.
До колко е необходимо да се спазват граници в омешването на животинските и хорски препарати, тъй като все пак се наблюдават разлики в концентрациите и веществата?
Аватар
Marianne
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Авг 2011, 23:50

Re: Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху

Мнениеот The_The_Ramone » 13 Авг 2011, 19:48

В "Голия обяд" през цялото време друсаха с конски транквиланти. 8-)
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху

Мнениеот southern_sun » 16 Авг 2011, 12:20

The_The_Ramone написа:В "Голия обяд" през цялото време друсаха с конски транквиланти. 8-)

Каква е връзката между реалната медицина и използването на животински препарати и художествената литература?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху

Мнениеот totka_lukanova » 19 Авг 2011, 17:01

Ами да, и аз съм ползвала Вит. А.Д3.Е, за по-бързо потъмняване на кожата :D
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 11:21

totka_lukanova написа:Ами да, и аз съм ползвала Вит. А.Д3.Е, за по-бързо потъмняване на кожата :D

Това за Тривитаминол ли става въпрос? Аз го ползвам за растеж на косата и срещу косопад! За известно време наистина спря да капе, но може да е от сезона :shock:
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху

Мнениеот kriskiss2001 » 31 Окт 2011, 18:11

Тривитаминол използват доста хора и са доволни, само че е жълто и стои мазно като се сложи
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Ефектите на медикаменти, предназначени за животни върху

Мнениеот Golfie » 05 Ное 2011, 17:00

southernsun написа:
The_The_Ramone написа:В "Голия обяд" през цялото време друсаха с конски транквиланти. 8-)

Каква е връзката между реалната медицина и използването на животински препарати и художествената литература?

Вземете да четете повече книги и ще разберете. Да ви припомня, че животните не са от друга планета. Голяма част от ветеринарните лекари използват лекарства от хуманната медицина за пациентите си. Голяма част от ветеринарните лекарства са годни и за употреба от хората, което се коментира и тук, в тази тема. Да не говорим за транквилантите, които са подобни на тези за хора, но просто са разчетени за други мерки и теглилки. И за разлика от тях, имат доста по-лесен режим за снабдяване. И да ви припомня, че художествената литература черпи информация от реалния живот, а там има доста шарени неща.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта