Бихте ли записали детето си на плуване?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Апр 2016, 13:11

marsu написа:Аз съм на 25 и не мога да плувам, много съжалявам, че не мога. ;) Сега дори се опитвам да поддържам този инстинкт на малката във ваната, много е важно да може да плува човек, дори му дава едно удоволствие, когато е на море. Мен лично адски много ме е страх.

Оф, Марсу и на мен ми е кофти, че не умея да плувам добре. Ако не ме е срам, бих сега въпреки че съм на близо 30 да се запиша на плуване, за да се науча, но ми се вижда странно да се уча редом с 5-6 годишни деца. :oops:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот zagrijena » 21 Апр 2016, 11:10

Много го харесвам като спорт и веднага бих записала детето си. Страшно развива физиката и белите дробове.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот Lisica » 21 Апр 2016, 13:47

Monika_Spasova написа:
marsu написа:Аз съм на 25 и не мога да плувам, много съжалявам, че не мога. ;) Сега дори се опитвам да поддържам този инстинкт на малката във ваната, много е важно да може да плува човек, дори му дава едно удоволствие, когато е на море. Мен лично адски много ме е страх.

Оф, Марсу и на мен ми е кофти, че не умея да плувам добре. Ако не ме е срам, бих сега въпреки че съм на близо 30 да се запиша на плуване, за да се науча, но ми се вижда странно да се уча редом с 5-6 годишни деца. :oops:

Никога не е късно да станеш за резил, така че какво ви пука, а не се научите :) Със сигурност има и групи за по-големи, плуването е страхотен спорт. :) Имам една вече бивша моя съученичника, която тренираше плуване, страхотна физика, много издръжлива, концентрирана.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот balsam » 22 Апр 2016, 11:22

Моето дете като беше малко го беше много страх от водата. Като отидехме на море, все не искаше да влиза да се къпе и бягаше. Така и не се научи да плува, и досега недолюбва водата.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот S_Milenska » 22 Апр 2016, 11:39

balsam написа:Моето дете като беше малко го беше много страх от водата. Като отидехме на море, все не искаше да влиза да се къпе и бягаше. Така и не се научи да плува, и досега недолюбва водата.

Явно не е превъзмогнало страха си, а с времето като дойде и срама каузата е загубена... Още на по 3-4 години е добре децата да почнат да се учат да плуват.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот fairy » 22 Апр 2016, 14:39

Неприятно преживяване с вода може да повлияе доста. Но с добър подход и внимание може да се преодолее. Плуването те държи в добра кондиция, натоварва, но и те кара да се отпуснеш психически. Чувстваш се като прероден.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот Malina » 19 Май 2016, 13:41

fairy написа:Неприятно преживяване с вода може да повлияе доста. Но с добър подход и внимание може да се преодолее. Плуването те държи в добра кондиция, натоварва, но и те кара да се отпуснеш психически. Чувстваш се като прероден.

наистина е страхотно да можеш да плуваш и децата трябва да се учат от малки да преодоляват този страх и да плуват с удоволствие.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот Локумът » 19 Май 2016, 15:35

на едни приятели детето плува от 1 година и е страшен плувец и си реши здравословните проблеми когато започна да тренира усилено, така че записвайте ги :) Ползите са повече от "мократа коса" :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот irka » 20 Май 2016, 13:17

Щом има желание, бих го записала. Ръководя се от неговите интереси и предпочитания. Не налагам мнението, като иска да пробва, да пробва.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Бихте ли записали детето си на плуване?

Мнениеот Anka » 26 Май 2016, 16:06

Брат ми плува, но не му се получава, обаче не се отказва детето де :) Дано да стане по-добър, хубаво е да може да плува.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron