Някой прави ли сухо четкане?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот red_eyes » 10 Мар 2014, 14:47

Една приятелка се върна в България за седмица и отседна вкъщи. Разговорихме се, заровихме се в нейните козметики, при което тя ми показа някаква четка, с която ми обясни, че прави сухо четкане. :o Малко странно ми се видя да се стържеш на сухо с тази четка, вместо да си вземеш пилиг за тяло. :roll:

По-късно, до колко разбрах какво иска да ми обясни, сухото четкане се прави подобно на масаж, :idea: с който подобряваш кръвообращението, отнемаш част от работата на черният дроб и бъбреците, тъй като се отделят по-лесно токсините през кожата, когато тя е изчеткана.
Все още, както разбирате не съм убедена е ефекта, но се надявам някоя от вас да прави сухо четкане, за да потвърди тези неща! И ако евентуално, ако знаете от къде можем да се сдобием с такава четка? :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот Коцева » 10 Мар 2014, 14:50

Преди време си правих и не зная защо занемарих тази история, имаше известенефект, но има и начин, по който се прави правилното четкане и зная, че в началото не трябва да обтриваш цялотото тяло, а на зони - само краката и дупето, като постепенно качваш нагоре и се прави отвън навътре. Някои казваш, че целулита ставал по-малко видим, но аз такъв ефект не съм забелязала, възможно е да не съм го правила достатъчно дълго! :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот Мурка » 10 Мар 2014, 21:29

сухото четкане е една прекрасна техника тонизиращо и освежаващо, практикувам го от месеци и е ефективно оръжие в "борбата" с целулита прилагам схема на посоките на четкане и удобна четка за тяло Изображение Изображение
и едно образователно клипче http://www.youtube.com/watch?v=7ANy_2xWLAo
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот nadiii » 11 Мар 2014, 11:39

Това е интересно, а какво представлява четката?
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот Ginger » 12 Мар 2014, 17:36

nadiii написа:Това е интересно, а какво представлява четката?

До колкото съм чувала трябва да бъдат от растително влакно космите й, въобще при този метод се ползват само четки и гъби с растителен произход
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот dessiblond » 14 Юни 2016, 15:33

Не се ли разранява кожата така? Иначе ми се струва добър метод за махане на мъртвата кожа, а покрай това сигурно има и други положителни неща.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот Neven498 » 15 Юни 2016, 12:30

Но сам да се четкаш ми се вижда досадно, а и няма как да си го правиш по гърба, където има бая площ на която да се активира кръвообръщението. Сигурно би ме домързяло да го правя сама редовно..
Виждала съм, че някои от източния тип масажи ги правят с някакви четки, а ползва ли се и в такива неща, значи има ползва от подобен тип действия .
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот kalina_216 » 26 Юли 2017, 10:59

Правя го редовно, имам ческа която е точно за сухо четкане и съм супер доволна. Имах малко целулит под дупето и благодарение на сухото четкане реших този проблем и вече краката са ми напълно гладки отзад. Не ми се подуват така краката както преди, сухото четкане стимулира лимфната система, което спомага за пречистването на тялото по-добре. Много ползи, страшно много, не отлагайте, а пробвайте! Не е и толкова голяма инвестиция, но като всяко нещо трябва редовно ползване.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот Malina » 26 Юли 2017, 14:26

КОлко често се прави това сухо четкане? Моя притяелка също си прави и казва, че е страшно доволна, но не съм я питала колко често, може би веднъж седмично?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Някой прави ли сухо четкане?

Мнениеот kikimoraa » 26 Юли 2017, 14:54

Знам, че емного полезно, много изчиства тялото, подхранва кожата, избавя от целулита а и не само, спомага на функциите на тялото, някои жени споделят, че са успели да сео търват от някои мастни натрупвания само от сухото четкане, благодарение на стимулирането на лимфите. Но има нещо много важно, а именно, че си има начин на четкане, не е само да се търкаш.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта