Кога бебето ви започна да се заглежда?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот franky » 10 Мар 2014, 15:21

Започвам да осъзнавам, че прекалената информираност в наши дни има и своите негативни страни! :x

Чета постоянно в разни книги и интернет някакви таблици за това, кога децата е нормално на бебетата да започне да прави им впечатление и да се заглеждат в лицата ни, в играчки или различни предмети.

Съответно започнах да се притеснявам, не зная какво да очаквам, кога ще се случи при нас, имам чувство, че от първият момент, в който го взех, бебето ми се заглеждаше в мен, сякаш наистина ме гледа и вижда! :shock: :shock:

Вашите бебета, кога започнаха да се заглеждат в играчките, които ги заобикалят, кога започнаха да ви следят с поглед? Опитвам се да не се доверявам на написаното, тъй като е индивидуално за всяко дете, но ще ми е по-спокойно да чуя за вашите бебета :geek:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот penny » 10 Мар 2014, 15:24

Не помня на каква възраст е било моето топче като е започнал да се заглежда, но предполагам, че след месец и половина, не се притеснявай за толкова незначителни неща, толкова са преходни само косата ти ще побелее по-бързо
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот Lollipop » 04 Дек 2014, 12:43

Ами по-рано трябва да реагира, към първия месец, вече на 40 дена детето трябва да реагира дори на музика и движение :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот Kaya » 09 Мар 2015, 13:22

Бебчетата се заглеждат от рано, още в първи месец трябва да започнат да правят разни индикаци и да се обръщат по посока на шума ;) Общо взето минат ли 40-те дена, трябва да е вече малко човече. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот borkova » 13 Май 2015, 16:54

Мисля, че твърде много четеш неща, които са строго индивидуални, не се връзвай на тези, радвай се на детето си, аз не мога да ти кажа за тези неща, понеже не съм им обръщала внимание или ако съм то е ставало в хода на растеж и сякаш съм ги намирала за нещо нормално.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот Kaya » 14 Май 2015, 10:34

Не е точно така, детето трябва да се следи за нормалното му развитие, доста деца виждам, на които родителите им са им се радвали повече, отколкото трябва и за пропуснали да забележат отклоненията в развитието.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот Snejna » 14 Май 2015, 12:25

Kaya написа:Не е точно така, детето трябва да се следи за нормалното му развитие, доста деца виждам, на които родителите им са им се радвали повече, отколкото трябва и за пропуснали да забележат отклоненията в развитието.

Е, и другата крайност нито е хубава, нито е нормална ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот LEILA » 14 Май 2015, 13:18

Убедена съм, че майките все някога изтрещяват, било то за едно или друго, добре е да откриеш златната среда, в която хем да не откачаш, хем да не си безотговорен родител, но как... :?
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот Lollipop » 01 Юни 2015, 11:51

LEILA написа:Убедена съм, че майките все някога изтрещяват, било то за едно или друго, добре е да откриеш златната среда, в която хем да не откачаш, хем да не си безотговорен родител, но как... :?

О, това не е лесно, това става само, ако станеш "млада" майка, ако се вземеш твърде на сериозно няма начин.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кога бебето ви започна да се заглежда?

Мнениеот Kaya » 01 Юни 2015, 12:33

Сега, различно е всеки е длъжен да следи здравето си на детето си, дали се развива правилно без да се прекалява с прекалената голяма грижа и обратното - да се очаква, че всичко ще се надрасне. Особено при бебето е много важно всяка усмивка, гугането, заглеждането - това означава, че детето се развива правилно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта