Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот николаев » 11 Мар 2014, 14:59

Имам нужда от съвет и предполагам в този форум не се говори само за лекове на тялото, но има и такива за душата!

Преди половин година се запознах с една жена, с която излизаме, допадаме си изключително много и мисля, че нещата ще се задълбочат още повече.
Забравих да кажа, че съм разведен и имам дете на 10 години, което често идва при мен нощува тук всяка събота и неделя, а по някога това се случва и през седмицата!

Така време е да съвместя двата си живота и да ги обединя, като запозная дъщеря си с приятелката ми, така и аз бих се чувствал по-спокоен, същото се отнася до детето ми, предполага, а за приятелката ми съм сигурен!

Според вас как е най-добре да се случи запознанството на дъщеря ми с приятелката ми, малко по малко - да започна да говоря за нея, да излизаме на разходни и да хапваме заедно или пък да заминем за няколко дни тримата, така че се опознаят?
Ще съм много благодарен, ако някой – мама или татко, сподели своята история и ми даде съвет как да действам?
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот zheleva212 » 11 Мар 2014, 15:05

Моите деца бяха по-големи, но реших да действам малко по-бавно, мисля, че ще се чувства доста неудобно дъщеричката ти, ще се почувства някак изместена. По-добре е да говорих първо за това с нея, как тя е единствена и нищо не би я заменило, да й разказваш за приятелката си, а след време да се запознаете, да излезете заедно и така нататък.. успех с това изпитание!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот Andrey » 25 Ное 2014, 16:20

Моите родители са разведени и двамата си намериха половинка. Детето явно вече е наясно, че между родителите му всичко е свършило, трябва да му кажете, че и вие все още търсите любовта, да го питате и за неговото мнение :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот franky » 22 Апр 2015, 17:11

Процесът трябва да е особено плавен, иначе детето ще се почувства изместено, когато сте заедно внимавай как говориш и на двете и как се държиш, малките човечета са много чувствителни, не ги наранявай, макар и неволно!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот Lisica » 22 Апр 2015, 19:42

Баща ми, когато ме запозна с втората си жена беше доста.. спек ситуация.. бях точно на около 10 г. от скоро бяха разведени с мама и беше много емоционално време. Преди години никой не мислеше за психиката на децата и скоро започна да показва без притеснения новата си приятелка. :roll: Във времето, което уж трябваше да прекарва с мен без притеснения водеше гаджето си, с което интимничаха много. Така и не я представи като моята жена. Беше ужасно и се отчуждихме, така и не подобрихме отношенията си, за щастие нямат общи деца.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот Andrey » 23 Апр 2015, 09:44

Lisica написа:Баща ми, когато ме запозна с втората си жена беше доста.. спек ситуация.. бях точно на около 10 г. от скоро бяха разведени с мама и беше много емоционално време. Преди години никой не мислеше за психиката на децата и скоро започна да показва без притеснения новата си приятелка. :roll: Във времето, което уж трябваше да прекарва с мен без притеснения водеше гаджето си, с което интимничаха много. Така и не я представи като моята жена. Беше ужасно и се отчуждихме, така и не подобрихме отношенията си, за щастие нямат общи деца.

Е това е много гадно, така да те заменят детето с някоя нова кифла, доста тъжно!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот donni » 24 Апр 2015, 12:49

Не мисля, че има правилен начин или правилен момент за това, така че е добре децата да бъдат наясно със ситуацията, вярно в началото може да е кофти, но ето Lisica е станала човек или поне така ми изглежда :D
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот Andrey » 27 Апр 2015, 16:00

Е сложна ситуация е , но някои родители толкова не си го слагат на сърце, че накрая за децата е ежедневие да виждат баща си с различно гадже всеки път, то не знам дали и това не е по-добрия вараинт, поне няма да е някакъв сериозен стрес. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да запозная дъщеря си с приятелката ми?

Мнениеот tano » 23 Авг 2019, 17:17

По принцип децата са много ревниви спрямо родителите си и трудно приемат външен човек. Дори и да са наясно, че мама и татко са разделени и не живеят заедно, им трябва доста време, за да свикнат и да осъзнаят положението. Затова в тези случаи трябва да се действа постепенно и много внимателно. И много да им се говори и да им се обръща внимание, за да са сигурни, че никой и нищо не би могъл да заеме тяхното място.
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта