Имате ли все още доверие на лекарите и фармацевтите?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Имате ли все още доверие на лекарите и фармацевтите?

Мнениеот maminka » 11 Мар 2014, 15:24

Задавам си този въпрос, понеже все повече се намират недоволни пациенти, които твърдят, че грешката е лекарска, а в крайна сметка (по мое мнение) се оказва, че все пак и те са били немарливи към здравето си! :!:

От друга страна миналата седмица ми се случи нещо, което не очаквах! Влизам в аптеката купувам си лекарство, подавам рецептата, фармацевтката го разчита попълва данните в компютъра, връща ми я, при което ми подава съвсем различна опаковка със съвсем различно лекарство.
Хубавото е, че навреме забелязах това, но по-лошото е, че може да се случи на някого, който не запомнил какво е предписал лекаря и се оставя в ръцете на фармацевтите! :x

Да, всички сме хора, всички грешим, но грешките на лекарите и фармацевтите могат да бъдат фатални, особено ако дипломите им са защитени по съмнителен начин! :oops:
Попадали ли сте на ситуация, след която сте имали основателна причина да нямате доверие на лекари и фармацевти?
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Имате ли все още доверие на лекарите и фармацевтите?

Мнениеот YoLindi » 11 Мар 2014, 15:31

Не съм имала подобни случки, нито с лекари, нито с фармацевти, но мисля, че българите очакват всичко да им се сервира наготово! Т.е. те не са информирани какво трябва да купят, но след като се натровят обвиняват друг, това не се отнася само за лекарствата, но и за хранителни продукти и подобни!
Другата крайност, в която изпадат е, че четат прекалено много в интернет, форуми, решават, че им има нещо и след преглед при специалист решават, че те не са никакви специалисти, понеже са казали, че им няма нищо или другото, че са им съобщили не толкова страшна диагноза :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... да си кажа право - българска работа :!: :!: :!: :!:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Имате ли все още доверие на лекарите и фармацевтите?

Мнениеот silver933 » 04 Дек 2014, 18:20

YoLindi написа:Не съм имала подобни случки, нито с лекари, нито с фармацевти, но мисля, че българите очакват всичко да им се сервира наготово! Т.е. те не са информирани какво трябва да купят, но след като се натровят обвиняват друг, това не се отнася само за лекарствата, но и за хранителни продукти и подобни!
Другата крайност, в която изпадат е, че четат прекалено много в интернет, форуми, решават, че им има нещо и след преглед при специалист решават, че те не са никакви специалисти, понеже са казали, че им няма нищо или другото, че са им съобщили не толкова страшна диагноза :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... да си кажа право - българска работа :!: :!: :!: :!:

Точно пък българите се лекуваме в интернет, знае не знае, влезе, опише си симптомите и толкова, ако чуе нещо успокояващо реши, че е това и след 2г отиде на лекар и се окаже, че вече е целия в л.... :evil:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Имате ли все още доверие на лекарите и фармацевтите?

Мнениеот Lollipop » 11 Май 2016, 09:36

Много често чувам как някой казва, че няма доверие на лекарите, което е меко казано тъпо. Защо ходят при тях тогава? А друго, което ми прави впечатление, отиват на лекар, той им дава лечение, не го спазват и после се оплакват от лекаря, че не успял да ги излекува.. мисля, че простаците сме повече ние - пациентите, а не лекарите. Не всички лекари са свестни, вярно е, но да се слагат под общ знаменател е тъпо!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Имате ли все още доверие на лекарите и фармацевтите?

Мнениеот balsam » 11 Май 2016, 10:36

Не ми се е случвало за мен самата да ми сгрешат лечение или някакво лекарство. Слава Богу, не ми се налага да опирам до тях често. Но за детето ми се е случвало да му изпишат антибиотик без да има такава нужда, не го купувам и не го давам и след два-три дни детето е добре. Като съм го лекувала с билкови продукти и чайове. Когато положението е сериозно и не може да мине с лека поддръжка, препоръките на доктора ги спазвам :mrgreen: . Научих се добре да отсявам плявата и да преценявам, защото има случаи, когато доброто познаване на собственото ти дете ти спестява много излишни неща.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Имате ли все още доверие на лекарите и фармацевтите?

Мнениеот annydance » 29 Авг 2016, 16:04

Въпреки че знам какви неща стават с пациенти и съм се наслушала за лекарски грешки, нямам избор и се доверявам донякъде. Все пак считам, че би трябвало да разбират повече от мен.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта