Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Юли 2015, 08:37

rabotnata pchela написа:С моят не съм имала хич проблеми, когато беше малък, беше разбрано дете! :)

Малко са тези деца, обикновено все се тръшкат и са неразбрани! Така са научени, каквото и да искат да бъде на мига!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот viviann » 22 Ное 2018, 11:56

Аз реагирам като не правя нищо. Седя до детето, не го оставям, но и не го убеждавам да спре. Не се опитвам да обяснявам, защото никой не ме слуша. Научих се да се абстрахирам от чуждите погледи и шушукания. Като мине афекта, тогава говорим и обяснявам. Докато крещи и се търкаля, нито ще ме чуе, нито ще ме разбере. Това си е етап, който минава. дай боже да са по-кратки тия етапи, но това никой не знае...
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Дороти » 26 Ное 2018, 12:52

На мен ми става двойна главата и не мога да го изтърпя. Знам че не е правилно, но не мога да издържа да говоря, да убеждавам и обяснява. А и умирам от срам. Такива сцени сме имали че ум да ти зайде!
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Frac » 26 Ное 2018, 17:27

Бреййй виждала съм такива деца, направо не знам какво да кажа. Моите не са правили така, но съчувствам на родителите. Може би детето разбира, че номерът ще мине или това е начин да търси внимание или да покаже своя инат, знам ли.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Dalia » 26 Ное 2018, 18:08

Добре, че моите деца не са ми погаждали такива номера. Че като се знам каква съм набивам го там н апътя и хич и окото ми няма да трепне даже и го прибирам у нас да реве колкото иска . Да видим като не излиза известно време от къщи нма ли да му светни лампичката, че туй дето го прави не е хубаво. Колкото и малко да е чак пък да не разбира като му говорят, не знам. Те нали сега бебешки пубертет имало, не знам си какво, едно време децата как нямаха такова нещо, не знам.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот maia the bee » 05 Дек 2018, 15:15

Толкова пъти ми се е случвало че по едно време бях претръпнала. Наистина, след опити да го успокоявам, да го залъгвам с играчка, да повишавам тон, стигнах до извода, че е най-добре да стоя до него безмълвна и да чакам да мине. Струва ти се че е цяла вечност, но върши работа.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта