Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот lussy » 11 Мар 2014, 15:52

Майчета, вече не се издържа, затова бързо казвайте какво да правя, нервите ми са опънати до краен предел! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
В момента, в който излезем на разходка започва да ми се тръшка по улиците, правим циркове на поразия, търкаляме се по земята, програмата е пълна всеки път!

Имам нужда от съвет как да реагирам, когато детето се тръшка като ненормално? :? Мислила съм да бъда строга – ред сълзи, ред сополи – не става! Пробвах да бъда мила, това не изтрая дълго стигна се пак до сълзи и сополи, и тръшкане, разбира се! :!:
Не знам какво да правя, опитвам да не го глезя, :idea: правя каквото мога, не зная до колко е обективна моята преценка, но в момента, в който му писне на триколката става страшно, съответно земята е негова!

Кажете ми до кога ще се тръшкаме така, не знам вече какво ли не му говоря :twisted: , че ще го оставя и ще взема на негово място друго дете, което не се тръшка и съответно се сещате, че ефект няма, дори е обратен?! :oops:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Коцева » 11 Мар 2014, 15:55

Не знам дали само аз така си мисля или всички деца си имат възраст, в която си се тръшкат така! При мен единственото спасение беше да я отмина и да се скрия зад първият ъгъл и да наблюдавам, след малко мирно и тихо идваше при мен, не зная дали не е много грубо, но не ти пречи да опиташ
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Pipilota » 20 Ное 2014, 09:56

Според мен децата се учат така,защото така са научени. Ако знае,че така ще му мине номера, разбира се,че ще го използва. Моето дете никога не се е тръшкало,но от бебе му обяснявам и досега, дори и в магазин за играчки да влезем не се случва да се караме дори, а какво остава за тръшкането.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Юли 2015, 06:22

Пробвай да си по-търпелива и по-малко назидателна, остави детето само да преценя и да обмисля това, което иска, не бъдете постоянно викащите майки, никой не ги харесва. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот S_Milenska » 24 Юли 2015, 06:41

Напротив, не трябва да имаме търпимост към подобно държание, защото то ще стане постоянно и винаги детето ни ще ни изнудва по такъв начин! :x Много са ми интересни майки, които стоят и чакат да се тръшка или за да млъкне по най-бързия начин му дават желаното нещо!
Не става така, шамар по дупето и вкъщи да се тръшка там! :!:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Snejna » 24 Юли 2015, 08:26

Има няколко варината, които аз прилагах на дъщеря ми, когато беше по-малка. Около 3-тата си година имаше такъв период, в който само се тръшкаше, крещеше, мрънкаше и изпадаше в истерия, когато бяхме в магазина най-вече, или на прибиране от детските площадки.
В началото не обръщах внимание на рева ѝ, правих се, че нищо няма. След като сама взе да обръща внимание, че не се получава, след около 2 седмици абсолютно игнориране от моя страна, започнах да и обяснявам още когато започваше да показва недоволство! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Lisica » 24 Юли 2015, 08:55

Не смятате ли, че вие родителите сте виновни? На времето никое дете не пищеше по магазините, а сега няма магазин в който да не квичи някое дете! :!:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Локумът » 24 Юли 2015, 13:08

[quote="Lisica"]Не смятате ли, че вие родителите сте виновни? На времето никое дете не пищеше по магазините, а сега няма магазин в който да не квичи някое дете! :!:[/quotе]
Едно време дисциплината имаше физическа форма, сега е една дума, за която всеки говори, ама никой не знае как изглежда. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот Elica » 24 Юли 2015, 14:33

Локумът написа:
Lisica написа:Не смятате ли, че вие родителите сте виновни? На времето никое дете не пищеше по магазините, а сега няма магазин в който да не квичи някое дете! :!:[/quotе]
Едно време дисциплината имаше физическа форма, сега е една дума, за която всеки говори, ама никой не знае как изглежда. :lol:

Каква е била дисциплината на времето? Точилка? Не мисля, че това е по-добър вариант!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да реагирам, когато детето се тръшка навън?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Юли 2015, 17:05

С моят не съм имала хич проблеми, когато беше малък, беше разбрано дете! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron