Как избрахте името на детето си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2015, 15:39

Malina написа:Мисля, че е много хубаво да се използва името на някой роднина, все пак хората очакват да бъдат уважени, не мисля, че е лошо. А и всяко име, ако някой иска може да си го нагласи, че е за себе си. Не ми харесват имената, когато се ползва името на бащата.

И аз си мисля, че така е най-добре, да се уважи някой близък, но има много случаи, в които близките не заслужават такова уважение. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Andrey » 25 Юни 2015, 12:55

Ние у нас вече мислим име на госпожицата и не можем и не можем да решим, не знам каква война ще водим с роднините, всеки дърпа чергата към себе си, трудно ще е!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Pipilota » 25 Юни 2015, 13:44

Andrey написа:Ние у нас вече мислим име на госпожицата и не можем и не можем да решим, не знам каква война ще водим с роднините, всеки дърпа чергата към себе си, трудно ще е!

След като всеки иска изберете неутрално име, за да си спестите много главоболия, или ако успеете направете комбина между вашите, или на родителите ви. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Malina » 15 Апр 2017, 08:14

Винаги съм харесвала името Надежда, така се казваше най-добрата ми приятелка от 1 клас. :lol: когато малката се роди с нейното бързане, името просто нямаше как да бъде друго! :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Окт 2018, 15:23

Мъжът ми го избра. Обаче да си под натиска на някой роднина е направо ужасно, някои баби и дядовци се забравят, сякаш всички са им длъжни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Frac » 03 Окт 2018, 16:27

Имам две момчета-едно е кръстено на бащата на съпруга ми, другото на моя. Много се радваха и още де, но понякога се чувства неволно делене, което към днешна дата малко ме дразни. Не знам като остарея дали ще имам претенции за име или мъжа ми. Все още не мога да си го представя. Сякаш е по-добе детето да си има име, което да не е обвързано с определен човек.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Stark » 03 Окт 2018, 16:36

Frac написа:Имам две момчета-едно е кръстено на бащата на съпруга ми, другото на моя. Много се радваха и още де, но понякога се чувства неволно делене, което към днешна дата малко ме дразни. Не знам като остарея дали ще имам претенции за име или мъжа ми. Все още не мога да си го представя. Сякаш е по-добе детето да си има име, което да не е обвързано с определен човек.

Имаш предвдид, че всяки дядо един вид си предпочита "името" ли? Много неприятно, ама за едно конкретно поколение името е изключително важно...... :-| И наиситна везните клонят към конкретното дете.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Malina » 04 Окт 2018, 11:28

Как може някой да предпочита едното или другото дете, заради името не го разбирам. Изобщо не визирам горния случай, вкойто ми се струва на някакво малко предпочитание.
Има някои, за които другите внуци почти нямат стойност, за сметна на конкретно дете, носещо определено име.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Frac » 04 Окт 2018, 15:20

Stark написа:
Frac написа:Имам две момчета-едно е кръстено на бащата на съпруга ми, другото на моя. Много се радваха и още де, но понякога се чувства неволно делене, което към днешна дата малко ме дразни. Не знам като остарея дали ще имам претенции за име или мъжа ми. Все още не мога да си го представя. Сякаш е по-добе детето да си има име, което да не е обвързано с определен човек.

Имаш предвдид, че всяки дядо един вид си предпочита "името" ли? Много неприятно, ама за едно конкретно поколение името е изключително важно...... :-| И наиситна везните клонят към конкретното дете.

Да, за онова поколение нещата все още изглеждат така. Наблюдавам това и при други мои познати. Някак хората около 30-те вече не са така, те са с друго виждане, но при тези над 50 е друго нещо. Там традициите са важни.
През последните години не се набляга толкова на кръщаването на определен човек. Сякаш хората са по-модерни и не се натоварват с подобни емоции (което смятам за по-добър вариант).
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как избрахте името на детето си?

Мнениеот Буба Мара » 04 Окт 2018, 15:24

И на мен ми се натрапи едно име почти преди самото раждане, но нямах време да го обмисля, а когато родих да ви кажа хич не ми беше до никакви имена, само да минава и да заминава цялата таз убава работа. Но, когато избирах име.. май основно аз го избирах, реших, че ако ще е момиче ще е на майката на мъжа ми (тъй като те петима братя и мерак за женско), а ако е момче на моя баща, защото ние пък все сме моми вкъщи. Роди се момиче и взе само буквичката на едната си баба.. но нямам абсолютно никакъв спомен защо съм кръстила така детето.. :roll:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron