Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот Ivaylo » 14 Авг 2011, 10:07

Вият сирени, святкат светлини. Полицейските коли стоят настръхнали, като зли, но справедливи кучета.
Дали това не е поредната акция на МВР, сглобена от Цветановите стратези в безсънна вечер, с цел да арестува престъпник от ранга на Осама Бен Ладен, който се крие като работник на строеж в центъра на някой провинциален град. Чуват се първите ритми и на сцената на НДК се появява Той.
Разбираме, че това не е предаването Акция, не е сцена от Боливудски екшън, това е просто...новата песен на Веселин Маринов, наречена „Нашата полиция”, която за няколко дни накара България да лудне.
За пореден път Веско предложи един перфектен хит, изкован от тандема Тончо Русев и Евтим Евтимов.
Музиката на мастития поп-композитор бие в римейк на някой от най-победоносно оптимистичните години на турбо-фолка от Сърбия. Текстът на песента е издържан в стила на възхвалните песнопения, известни в наше време като „ близане на .....”( не ми е удобно да го кажа пред публика).
Но ето сред вой на китари се появява и Певецът. С няколко ръкоплесни движения той дава насока на публиката какво да прави и тъкмо да запее, когато на сцената се появява трупа от полицайчета.
В стил „роботизиран YMCA” те бавно напредват към Веско. Дали това не е специален отряд, който да го накара да спре? Или пък са специална охрана, за да може да си довърши песента и да остане неразкъсан от народния ентусиазъм?
Но внезапно движенията се омекотяват, Веско поема въздух и започва:
Ако някой някъде предава
своето отечество и слава,
ако клетвата за дълг прегази -
моята полиция ме пази.

Полицайчетата минават на вълна физ-зарядка, по двойки и по тройки.После няколко каратистки чупки, които трябва да покажат добра бойна подготовка. Интересно обаче, защо полицията пази именно лирическия герой, а не цялото население на страната? Не е ли това първи подривен елемент в текста? И още един тъп въпрос - добре де, някой предава нещо, гази, защо не го арестуват, а тръгват да пазят лирическите герои? Но още преди да поискаме отговор, Веско напълва дробове и продължава:
Ако някое продажно братство
граби от народното богатство,
истината днес е само тази -
родната полиция ме пази.

Полицайчетата са вече в стил „разходка по двора на американски затвор”, като си отдават чест един на друг. А после се скупчват около Веско, за да го предпазят отново. Евтим Евтимов задава поредните въпроси без отговор...Продажни братства много, грабители много, но защо полицията ходи да пази Веско, а не ходи да си върши работата?
Пореден дъх и идва припева:
Хора, подарете цвете,
хора, запомнете ни добре!
Гордост е да служиш в редовете
на България и МВР

Полицайчетата започват да подскачат като целунати петокласнички, с илюзорно цвете в ръката.
Веско пипа горната част на сакото си, там където обикновено хората държат портмонетата си.
Той дава отговорите, а Евтимов пак задава въпросите. Добре де, да са ви спирали от КАТ и да сте се разминавали с едно цвете?! Но и без да даваме, срещите с полицията са незабравими. Тепърва научавам, че България и МВР са почти едно и също нещо, че в родината ми има военно-уставна организация, в чиито редове аз фигурирам под един граждански номер.Полицайчетата скачат щастливи, показват бедра и дупета, а Веско е нахъсан да изкрещи сред воя на електронните китари:
Ако някой вярата убива
и престъпниците сам прикрива,
ако някой пред лъжата лази -
нашата полиция ме пази.

И пак в стил YMCA балетният ансамбъл се рои като стадо покорни пчели пред и около пазения обект, няколко карате чупки и пълно диско раздаване.За пореден път се оказва, че полицията охранява някого, не много ясно кого, а престъпниците си правят каквото искат. Оня някой вярата убива, престъпници прикрива, лази пред лъжата, а полицията спи. И за да потвърди тази теза, Веско пак изкрещява припева за подаръка и за запомнянето. Полицайчетата се въртят, показват пак дупета и бедра и към края на песента обкрачват мощни мотори и се облягат на нови полицейски коли. Сирените се въртят, Веско изглежда пак потен, кулминацията на песента наближава. С жест „ей тва беше” и поклон той напуска сцената при доста рехави ръкопляскания.
Самият министър Цветанов след това лично благодари на спонсорите, заради които този концерт не е струвал нищо на министерството.Добавя лична благодарност към всички автори на песента /логично сякаш изпускайки Евтимов/, както и към всички служители на ведомството.
Считана от много хора за „долно подмазване”, „поп-фолк възхвала”, „лизане на ....”/хора, срам ме е да ви го повторя/, „Нашата полиция” е ярка и реална картина на ситуацията в МВР. Престъпниците си вършат работата, а група полицаи си прави сценични чупки и карате стойки и защитава някой, който не е ясно кой е, но със сигурност не е цялото население на република България. С ярък боливудски привкус и с миризма на купен от спонсорите пушек полицаите подскачат като луди от радост, че ще получат цветя и че няма да бъдат забравени. Наистина е гордост да си част от този мюзикъл.
Препоръчвам тази песен да бъде забранена, като вредна и изнасяща поверителна информация от република България. Хитовата мелодия може да бъде допълнена с бодро и оптимистично „на на на на”, изпълнено пак от Сърцето на Народа, Веско Маринов.

http://www.youtube.com/watch?v=VjVe5r7tfvk
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот Violetta » 28 Окт 2011, 21:53

Гледах и оня клип, в който му предлагат да направи песен за вафлите Борец, не е хубаво да е така алчен човек...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 13:18

Всеки прави своя избор! Аз лично много харесвам песните на Веселин Маринов - и като музика, и като текст! А относно песента за МВР - не мисля, че е лоша! Още повече, че според мен истинските редови полицаи нямат вина за състоянието и нещата, за които се упреква по принцип "полицията". Ръководството на МВР - може би...
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот Golfie » 29 Ное 2011, 00:41

radowen написа:Всеки прави своя избор! Аз лично много харесвам песните на Веселин Маринов - и като музика, и като текст! А относно песента за МВР - не мисля, че е лоша! Още повече, че според мен истинските редови полицаи нямат вина за състоянието и нещата, за които се упреква по принцип "полицията". Ръководството на МВР - може би...

Странно е, че говорят за моята полиция. Тя не е ли нашата?
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот radowen » 29 Ное 2011, 10:53

Golfie написа:
radowen написа:Всеки прави своя избор! Аз лично много харесвам песните на Веселин Маринов - и като музика, и като текст! А относно песента за МВР - не мисля, че е лоша! Още повече, че според мен истинските редови полицаи нямат вина за състоянието и нещата, за които се упреква по принцип "полицията". Ръководството на МВР - може би...

Странно е, че говорят за моята полиция. Тя не е ли нашата?

Честно казано не знам дали цитатите на песента тук са коректни. Иначе в единия куплет е "нашата", в другия - "родната", а в третия е "моята" - може би това е литературен похват и се цели някакъв ефект. Но на мен мелодията и песента ми харесват!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот Мадлен » 29 Ное 2011, 14:34

Не разбирам защо в здравен форум пишете подобни глупости? какво общо има Веселин Маринов със здравето на хората? администратори има ли в този форум, ако обичате, махайте глупавите теми. Излагате се!
Мадлен
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2011, 14:32

Re: Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот FramarAdmin2 » 29 Ное 2011, 16:43

Мадлен написа:Не разбирам защо в здравен форум пишете подобни глупости? какво общо има Веселин Маринов със здравето на хората? администратори има ли в този форум, ако обичате, махайте глупавите теми. Излагате се!

Оценяваме мнението ви, но тук в тази секция " Хоби и развлечения" всеки има право да изразява мнение по теми различни от здравните. Щом се спазва добрия тон за писане, всичко е наред!
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Веско Маринов - нов вътрешен министър - песновик

Мнениеот radowen » 29 Ное 2011, 16:47

FramarAdmin2 написа:
Мадлен написа:Не разбирам защо в здравен форум пишете подобни глупости? какво общо има Веселин Маринов със здравето на хората? администратори има ли в този форум, ако обичате, махайте глупавите теми. Излагате се!

Оценяваме мнението ви, но тук в тази секция " Хоби и развлечения" всеки има право да изразява мнение по теми различни от здравните. Щом се спазва добрия тон за писане, всичко е наред!

Благодаря! Тъкмо мислех да отговоря по подобен начин! А в случая да добавя, че слушането на музика, която ти харесва също по някакъв начин се отразява на здравето ни - най-малкото ни за положителни емоции ;) Музикотерапия!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта