Сиренето, което не се разпада във вода?!

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот niya_mazova » 17 Мар 2014, 13:56

Здравейте, пиша понеже съм ужасно афектирана от боклуците продавани в магазините, представяни за сирене! :evil: :evil:

От известно време спряха да зареждат сирене „Ситово”, от което купувахме до момента, в наличности има „Кортен” – солено и меко! :x :x
Сложих една вечер да го изкисвам, поне да не е така солено, но на другата сутрин, сиренето не беше просто разпаднато във водата, а трябваше с лъжица да го събирам! :shock:
Оказва се, че купуваме повече суроватка, от колкото сирене, тъй като е пропита с него.

Купувам и други марки, но все едно и също, не съм се прежалила да дам двойно повече пари за „Сиренето, което не се разпада във вода!” – това на Тертер.

Можете ли да ми кажете, от коя марка сирене сте купували и сте доволни от него, т.е. нещата, които гледам когато купувам е да бъде твърдо, най-вече и ако е пакетирано да няма допълнителни консерванти, които присъстват и в Тертер, между другото. :idea:

П.С. За всички, които ще ме посъветват да купувам от мандра – не зная къде в околността има такава, иначе с удоволствие!
Та, кажете ми, кое аджеба е сиренето, което не се разпада във вода :?:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот maminka » 17 Мар 2014, 13:59

Аз съм много доволна от сирене "Елена", но това, което е вакуум, не зная дали го има из всички магазини, но в по-големите вериги би трябвало да присъства ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Елена65 » 18 Мар 2014, 01:43

Пробвайте сирене Жигларци ,издържа дълго във вода без да се разпада и е вкусно, купувам също Елена щампирана
Елена65
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2014, 01:34

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот elliakeazin » 18 Мар 2014, 10:18

Здравейте :)
Препоръчвам сирене "Кея"! Само да вкусите веднъж... Ммм... През ума ви ще преминат спомените от миналото за сиренето (ако имате такива де (:) и ще кажете, че вкусът е като на "едно времешното". Други са споделяли, че даже, който не яде сирене - след като веднъж вкуси от това, започва да яде!
Произвежда се в едно село - Светлен. Поповско е. Може да срещнете и така сиренето - "Светлен" или "Попово". Но трябва да сте сигурни, че е същото!... Защото има и измамници, които сменят етикети и представят друго сирене... За съжаление :(
elliakeazin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Мар 2014, 09:44

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот lussy » 18 Мар 2014, 13:36

elliakeazin написа:Здравейте :)
Препоръчвам сирене "Кея"! Само да вкусите веднъж... Ммм... През ума ви ще преминат спомените от миналото за сиренето (ако имате такива де (:) и ще кажете, че вкусът е като на "едно времешното". Други са споделяли, че даже, който не яде сирене - след като веднъж вкуси от това, започва да яде!
Произвежда се в едно село - Светлен. Поповско е. Може да срещнете и така сиренето - "Светлен" или "Попово". Но трябва да сте сигурни, че е същото!... Защото има и измамници, които сменят етикети и представят друго сирене... За съжаление :(

Казано честно не помня сиренето едно време какво е било, но никога няма да забравя това, което правеше баба. Понякога го ядях преди да е узряло хубаво, тъй като беше по-мекичко, а на мен такова ми харесваше най-много. В момента има доста меки сирена, но заради растителните масла в тях и суроватката :cry:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот elliakeazin » 28 Мар 2014, 20:34

lussy написа:
elliakeazin написа:Здравейте :)
Препоръчвам сирене "Кея"! Само да вкусите веднъж... Ммм... През ума ви ще преминат спомените от миналото за сиренето (ако имате такива де (:) и ще кажете, че вкусът е като на "едно времешното". Други са споделяли, че даже, който не яде сирене - след като веднъж вкуси от това, започва да яде!
Произвежда се в едно село - Светлен. Поповско е. Може да срещнете и така сиренето - "Светлен" или "Попово". Но трябва да сте сигурни, че е същото!... Защото има и измамници, които сменят етикети и представят друго сирене... За съжаление :(

Казано честно не помня сиренето едно време какво е било, но никога няма да забравя това, което правеше баба. Понякога го ядях преди да е узряло хубаво, тъй като беше по-мекичко, а на мен такова ми харесваше най-много. В момента има доста меки сирена, но заради растителните масла в тях и суроватката :cry:


Здравейте,
Така казват по-възрастните хора, които са яли от това сирене ;) !
elliakeazin
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Мар 2014, 09:44

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Kaya » 04 Дек 2014, 15:04

Хубавото е, че не е толкова трудно и в домашни условия да си направиш сирене :mrgreen: Вярно е, че отнема време, но вкусът после наистина си струва,а от друга страна, едно по-свястно сирене от магазина цената му е около 7лв. а за 1кг сирене дори ви трябват около 5-6 литра мляко, което пак го прави с по-ниска цена. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 14:35

хубава реклама сте направили, но аз това сирене не съм го срещала тук :) И все пак освен по цената по какво друго можем да познаем едно сирене дали е хубаво или не?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот Slavena » 13 Яну 2015, 11:32

Досега май не съм намирала истинско сирене на вкус! Затова започнах да си правя, цената ми излиза пак същата - към 7лв. килограма, като накрая имам и извара, която използвам в баници да речем. Но поне ям 100% истинско сирене, а не някоя каша. :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Сиренето, което не се разпада във вода?!

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2015, 11:44

Не съм намерили аз истинско сирене досега, последно си взех Олимпус, дето е толкова прехвалено сирене, ами беше си същото сирене, само че адски солено! най-много харесвам сиренето на Кортен, но се загуби последните години.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта