Детето ми не спи, когато е само!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Mon_ton » 26 Май 2015, 09:40

rabotnata pchela написа:Добре, че растат децата, но на тяхно място все се появява някоя нова майка, която се вманиачава по децата и не ги оставя да дишат направо. :)

:lol: хаха! Може би аз ще съм следващата, от сега го мисля постоянно бебето,как ли е добре ли е какво е що е :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Май 2015, 15:10

Само с твърдост може да се отървеш от това, оставяш го да плаче и това е но му говориш от другата стая да чува гласа ти докато свикне.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Elica » 09 Мар 2017, 11:12

Дайте съвет за моята приятелка, роди преди 4 месеца,а бебето имаше проблеми, наложи се и операция, сега е постоянно залепено за нея, тя няма възможност дори да се изкъпе, а и до скоро имаше колики. Какво е най-добре да се направи, за да успее да го отдели поне за следобедния сън да е само? Мъжът й почна да се сърди, че вкъщи все не е сготвено и оправено, но бебето не може да се отдели от нея.. :-|
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот vanessa_ » 13 Мар 2017, 12:53

Аз си мисля, че някои деца просто са много разглезени, какво значи не спи, когато е само, трябва родителите му да намерят начин то да спи, не трябва детето да води родителите си, а трябва да е точно обратното, то да слуша.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот vanessa_ » 13 Мар 2017, 15:16

сегашните майки се превъзнасяст толкова много и се лигавят покрай децата си, че отлгеждат някакви отвратителни деца, това мога да кажа. Не искало да яде, не искало да спи и какво ли още не...
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот silver933 » 13 Мар 2017, 16:48

От дете до дете има разлика, някои деца са много упорити, други са много свързани с майките си, различно е.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Anka » 05 Юни 2017, 15:32

Детето винаги може да чува глава на родителите си и по този начин да се приспива, не мислите ли? Малко по малко се унася и заспива, когато мама се чува от другата стая, трябва да се намери начин, това е само възможността за решаването на проблема. Иначе може да се сдобиете с дете, което не иска и не може да се откъсне от вас.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Pipilota » 06 Юни 2017, 12:15

В началото, когато станем мама и тати толкова се привързваме към детето, от незнание как да постъпим много често си прибираме детето в нашата стая, после в нашето легло, когато то почне да плаче . И така си осигуряваме едно бебче, което не може да се отдели в другото легло, а камо ли в друга стая след време. Приятелка има дете, което е на 8 г и все още спи с нея в една стая, на малкото й легло спят двете. Просто трябва да се обяснява и да се търсят варианти да се остави само и да бъде самостоятелно и в същото време да е наясно, че винаги може да разчита, че мама и тати ще са там наблизо, да го спасят от чудовището под леглото.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Malina » 15 Юни 2017, 15:30

С малката имам същия проблем, не мога и за 10 минути да я оставя сама, а какво остава да спи в друга стая, или ако не съм там.Мога д аизляза само, ако е дълбоко заспала,а когато се събуди и ме няма почва да реве и да пищи. Не мога да я оставя, дори готвя с нея, държа я в слинг. Не знам какво да правя, понякога много ме изморява това, цял ден е на ръцете ми... не мога да отида някой път да се изкъпя..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот qwerryyy » 16 Юни 2017, 11:26

Детето ти може д аима нужда, не се отчайвате, в един момент ще се отдели и ще стане самостоятелно. Някои майки успяват от 6-тата седмица да отделят детето в друга стая, но не всички са супер родители като тях. Аз съм на мнение, че на детето трябва да му се покриват нуждите, ако иска да бъде до мама по цял ден, нека да бъде, скоро и без друго ще отлеятят тея 2 години и майката ще се моли да се вижда с детето си така, както преди, но почват работа и ангажименти.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта