Детето ми не спи, когато е само!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот franky » 17 Мар 2014, 15:07

Не зная до колко е разисквана тази тема, но имам проблем, на който трябва да намеря решение и не толкова по мое желание, от колкото това на бащата! :x

Имаме си бебка, която категорично от казва да спи сама! През деня е някак по-поносимо, спи в слинга, а аз ходя и върша всичко, което ми хрумне, удобно е. Ако случайно, обаче я оставя в леглото, дори и да е дълбоко заспала, започва да ме търси в просъница и когато не ме открие започва да плаче.

Вечер идва неудобството – спим в едно легло тримата, затова и таткото негодува. Когато беше новородено си спеше самичка в леглото, но всичко развалих :oops: , когато започнаха коликите, започнах да я взимам при нас и сега не може да спи само.

Ще се радвам на всякакви съвети и идеи :idea: , които ми дадете, за да можем да оставяме детето да спи само!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот penny » 17 Мар 2014, 15:16

Нямала съм този проблем, обаче сме коментирали често с приятелки и до колкото виждам имам два варианта да избягаш от тази ситуация. Единия вариант е да я оставиш, когато се почувства сигурна сама, ще може да спи и без теб, има я разбира се и другата възможност, когато порасне да я убедиш, че е голямо момиче и не може вече да спи при мама и татко :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Pipilota » 20 Ное 2014, 09:53

Наистина родителите сами са виновни, ако си мислите,че изведнъж с магическа пръчка на детето му минават коликите. :) Така или иначе сами сте си вкарали автогол,всеки спи по-спокойно сам и по-удобно, за мен не е нормално едно дете да спи толкова при родителите си. Та решението е рев, каквото и да ви кажа, когато свикнеш с едно,няма как да свикнеш с друг. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Май 2015, 11:12

И аз съм на принципа, че за това се мисли по-рано, а не когато стане нетърпимо. Децата са свикнали да бъдат в корема ви, новата среда е нова, там ще научат новите неща. То усеща близостта ви и се чувства комфортно и спокойно, а като ви няма се притеснява и страхува. Като не го оставяте самичко още от първите дни и го държите на ръце до 3-тия месец, няма как да стане!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Mon_ton » 18 Май 2015, 11:52

Но като е мъничко и реве постоянно как ще го оставиш самичко? Аз ще се старая да науча малкото да си спи само в леглото и да имам от време на време почивка, но дали ще успея не се знае!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Slavena » 18 Май 2015, 13:12

АМи то да си реве на тебе какво ти пречи? Наско си спи сам от както се е родил никгоа не съм го гушкала излишно.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Pipilota » 18 Май 2015, 14:49

Mon_ton написа:Но като е мъничко и реве постоянно как ще го оставиш самичко? Аз ще се старая да науча малкото да си спи само в леглото и да имам от време на време почивка, но дали ще успея не се знае!

Ако искаш и ти и то да сте спокойни, когато си заета, трябав малко твърдост, докато се научи на ред. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Anka » 18 Май 2015, 15:03

Брат ми беше същия като бебе, не че сега си ляга сам, това се случва много, много рядко, но като бебе не искаше и за миг да е сам, дори докато спеше! :!: :!: :!:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот Pipilota » 19 Май 2015, 10:33

Anka написа:Брат ми беше същия като бебе, не че сега си ляга сам, това се случва много, много рядко, но като бебе не искаше и за миг да е сам, дори докато спеше! :!: :!: :!:

A така, хубава работа! Лошо ги учите тези деца да не искат да се отделят малко самостоятелно, хич не е лесно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето ми не спи, когато е само!

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Май 2015, 09:55

Добре, че растат децата, но на тяхно място все се появява някоя нова майка, която се вманиачава по децата и не ги оставя да дишат направо. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта