Бабините деветини, които майките още спазват!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот zagrijena » 12 Фев 2016, 17:02

Сега има всякаква козметика, всякакви лекарствени продукти, хомеопатични, билкови и какви ли не и майките ги търсят тях. Май само когато са в безизходица и са опитали всичките тези неща, търсят народната медицина. Тогава бих оправдала, но триене със сол и тем подобни са недопустими!
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Фев 2016, 14:47

Даването на вино на децата, когато се разболеят от шарка, за даим избият по-бързо пъпките как ви се струва?днес го чух за първи път и не мога да повярвам, че подобно нещо може да се взема на сериозно от съвременни жени и то в 21 век. Вие давалили сте вино на децата си? То изобщо алкохолът и децата са голяма комбинация, то търксне нс венеца с ракия, за ада не го боли, когато растат зъбкитр. Слагане на вино в попарата... Май са вярвали на времето, чечаша вино е полезна и при най-малките хахаха :lol: :lol: :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот fairy » 15 Фев 2016, 10:35

Monika_Spasova написа:Даването на вино на децата, когато се разболеят от шарка, за даим избият по-бързо пъпките как ви се струва?днес го чух за първи път и не мога да повярвам, че подобно нещо може да се взема на сериозно от съвременни жени и то в 21 век. Вие давалили сте вино на децата си? То изобщо алкохолът и децата са голяма комбинация, то търксне нс венеца с ракия, за ада не го боли, когато растат зъбкитр. Слагане на вино в попарата... Май са вярвали на времето, чечаша вино е полезна и при най-малките хахаха :lol: :lol: :lol:


На времето като са имали по 5-10 деца, кой ще се разправя с тях - сипват им вино в попарата и лягат да спят :grin: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот Kremiliya » 08 Мар 2016, 13:09

fairy написа:
Monika_Spasova написа:Даването на вино на децата, когато се разболеят от шарка, за даим избият по-бързо пъпките как ви се струва?днес го чух за първи път и не мога да повярвам, че подобно нещо може да се взема на сериозно от съвременни жени и то в 21 век. Вие давалили сте вино на децата си? То изобщо алкохолът и децата са голяма комбинация, то търксне нс венеца с ракия, за ада не го боли, когато растат зъбкитр. Слагане на вино в попарата... Май са вярвали на времето, чечаша вино е полезна и при най-малките хахаха :lol: :lol: :lol:


На времето като са имали по 5-10 деца, кой ще се разправя с тях - сипват им вино в попарата и лягат да спят :grin: .

Лошото е, че това не е от времето, което е било ехее, и са били толкова глупави.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот Elica » 08 Мар 2016, 15:11

Лошото е, че все още се предлага алкохол на децата, не е само това, но и рецепти, свързани уж с нещо безобидно, като кашлица и уж някаква невинна отвара могат да навредят на детето и да му докарат най-малкото алергия. ;(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот pavleta » 11 Мар 2016, 15:33

Elica написа:Лошото е, че все още се предлага алкохол на децата, не е само това, но и рецепти, свързани уж с нещо безобидно, като кашлица и уж някаква невинна отвара могат да навредят на детето и да му докарат най-малкото алергия. ;(


Лекарствата да не би да са по -добри когато се дават без разборно? Не само може да му докара алергия, но и по-сериозни неща. Всеки дава както му падне и какъвто му падне антибиотик например.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот S_Milenska » 01 Апр 2016, 14:57

pavleta написа:
Elica написа:Лошото е, че все още се предлага алкохол на децата, не е само това, но и рецепти, свързани уж с нещо безобидно, като кашлица и уж някаква невинна отвара могат да навредят на детето и да му докарат най-малкото алергия. ;(


Лекарствата да не би да са по -добри когато се дават без разборно? Не само може да му докара алергия, но и по-сериозни неща. Всеки дава както му падне и какъвто му падне антибиотик например.

Е айде, в повечето случаи не им се дават безразборно, а след консултация с лекар.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот mamina » 04 Апр 2016, 16:31

Майките още правят компреси като кашлят децата. Аз не съм убедена, че действат и не правя.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Апр 2016, 09:41

mamina написа:Майките още правят компреси като кашлят децата. Аз не съм убедена, че действат и не правя.

оо, много грешно убеждение имаш. :) но като ти харесва, пийте си лекарствата. Аз лично се лекувам само и единствено с компреси, когато имам кашлица, никога не пия никакви лекарства.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бабините деветини, които майките още спазват!

Мнениеот iwoni » 05 Апр 2016, 14:14

Monika_Spasova написа:
mamina написа:Майките още правят компреси като кашлят децата. Аз не съм убедена, че действат и не правя.

оо, много грешно убеждение имаш. :) но като ти харесва, пийте си лекарствата. Аз лично се лекувам само и единствено с компреси, когато имам кашлица, никога не пия никакви лекарства.


Ама какви точно компреси правиш? С мас, с ракия и аспирин, с мед? Кое е по-ефективно?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта