От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот lussy » 18 Мар 2014, 13:38

Вече не мога да устоявам на поривите на щерка ми и ще се записваме на гимнастика! Какво всяко малко дете е доста пластична, разбира се не знам дали е достатъчно за гимнастика, но ще научим.

Интересува ме от каква възраст е добре да се започнат тренировките по гимнастика? :? Притесняваме това, че покрай добрата дисциплина, която ще получи може да отнесе доста неприятности с гимнастиката от ранна възраст!

Все пак костната им система не е като на възрастен, крехки са във всяко отношение и се опасявам да не се получат заболявания, като плоскостъпие, ставни проблеми и т.н., които ще си носи цял живот след това, заради един глупав опит и отсъствие от моя страна!

И аз като дете съм се записвала на гимнастика, но тогава беше различно, а и ни избираха момичета с възможности, а не от кол и въже, както сега, помня че не се поплюваха с разтяжките и това наистина ме тревожи?!

С нетърпение чакам съвети, тъй като малката всеки ден ме иври кога ще ходим в залата!!! :oops:
П.С. Не споменах, че дъщеря ми е на 4 години!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот annydance » 18 Мар 2014, 13:43

Най добре е да присъстваш на първата им тренировка! Много са опасни хамалските изпълнения на някои "падагози", наистина могат да докарат сериозни проблеми на децата без дори да го осъзнават, като въобще не става дума за кой знае какви резултати на тази възраст!
Що се отнася до възраст, да, някои и на 4 год. ги приемат, но не всички школи са така! Бъди внимателна, покажи на учителката, че знаеш за какво иде реч и не може да изисква повече от възможностите на детето и то ВЕДНАГА! :!: :!:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот Snejna » 03 Дек 2014, 14:14

Най-важното е да получите мнение от останалите майки, защото дори да присъствате на първата тренировка не се знае какви ще бъдат следващите такива. Хубаво е и да проведете сериозен разговор с треньора :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот silver933 » 22 Яну 2015, 12:36

Имаме познати семейства, на които момиченцата им тренират от 3-4 годишни. Но е важна много групата, с която ще тренират децата, както и самия им учител, важното е да сте сигурни, че няма да ги тормозят прекалено, че ще се съобразяват, но има и друго - че може в действителност само да подскачат без да правят нищо съществено, което не върши пак работа ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот Lollipop » 10 Мар 2015, 10:48

Мисля, че е напълно нормална възраст да я запишеш на гимнастика. В градината на синът ми имаше момичета, които ходят на гимнастика отдавна. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот valiopaf » 25 Юни 2015, 16:25

Дъщеря ми е на 4 години и си ходи от половин на гимнастика, малко й е трудничко, защото се мери с каките, но то е за нейно добро :idea:
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот Локумът » 25 Юни 2015, 16:47

Точно се стимулира детето, на по 3-4г. вече са си нормална възраст да се почва някакъв спорт, дори и гимнастика, все пак никой няма да кара някое дете да прави невъзможни неща.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Юни 2015, 16:56

Локумът написа:Точно се стимулира детето, на по 3-4г. вече са си нормална възраст да се почва някакъв спорт, дори и гимнастика, все пак никой няма да кара някое дете да прави невъзможни неща.

Това не е ли много малко и опасно за децата?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот Mauritius » 29 Дек 2015, 17:26

Monika_Spasova написа:
Локумът написа:Точно се стимулира детето, на по 3-4г. вече са си нормална възраст да се почва някакъв спорт, дори и гимнастика, все пак никой няма да кара някое дете да прави невъзможни неща.

Това не е ли много малко и опасно за децата?

Опасно е, разбира се, особено когато педагогът няма идея какво прави и кара по навик, не се съобразява с потребностите на детето и т.н.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: От каква възраст да започнат тренировките по гимнастика?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Апр 2017, 21:43

защо да емного малко, започва се с разтягания, подскачане, зависи на какъв треньор попаднете. Иначе най-добре е да се почне такъв спорт след 7 години, ако се целят някакви постижения в спорта.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron