За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2015, 13:09

Ами против съм, ако ще раждаш с упойка и няма да чувстваш и водиш раждането си по усет, защо ще се ражда нормално, при сексио риска ще е минимален.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Yunona » 26 Мар 2015, 00:15

При нормално протичаща бременност, нормално предлежание на детенцето и майка, която е наясно с процеса на раждане и дихателните техники, упойки не са необходими :)
Раждала съм нормално (без никакви обезболяващи) и със секцио. Въпреки отлично протеклата операция и бързото възстановяване след нея, съм 100% ЗА естественото раждане. Няма нищо непоносимо в него, болката е търпима. Природата си знае работата :) Трябва просто да се отпуснем и да и се доверим :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Slavena » 26 Мар 2015, 09:54

Всеки е различен, аз предпочитам с упойка, вместо да търпя целия ужас и болка на раждането. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот qwerryyy » 26 Мар 2015, 12:31

Не съм раждала още, но смятам, че след като природата така го е измислила, то така трябва да се случва. Когато дойде времето, сигурно ще се постарая да родя нормално :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Pipilota » 12 Яну 2016, 11:37

Така е, ако бременността е протекла нормално няма основания да се режат хората напразно. Разбирам, че има някои, които изпитват силен страх и т.н. нямат висок праг на търпимост на болакта и тогава го разбирам, но заради това, че някой казал, че е гадно не си струва. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Mon_ton » 12 Яну 2016, 13:37

Мисля, че най-важното е да се спре с това сочене на хората. Винаги тези, които са родили нормално се приемат за героини и мислят, че останалите жени са по-малко майки от тях. А то не е така, всяка има своите моменти. Аз имам опасение от тази упойка, заради поставянето ѝ, но ако жената мисли, че това е нейния начин няма лошо :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Яну 2016, 14:50

Когато аз раждах нямаше такива истории, упойки и глупости. Нямаше подобни разправии упойки и глезотии. Всички раждахме. Сега и децата и майките и всички са мнооого специални и все нищо не могат.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот qwerryyy » 12 Яну 2016, 17:28

Ваня Стойчева написа:Когато аз раждах нямаше такива истории, упойки и глупости. Нямаше подобни разправии упойки и глезотии. Всички раждахме. Сега и децата и майките и всички са мнооого специални и все нищо не могат.

Затова сега има много улеснения за родилките, защо да не се възползват и да облекчат болките си? Според мен е хубаво, че може да се използва медицината в плюс за бъдещите майки и да си спестят една мъка. То на времето и упойки при операции не е имало, но сега не подвигаме въпроса за това дали ще се използва или няма. :roll:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот S_Milenska » 13 Яну 2016, 15:11

Могат доста усложнения да дойдат в процеса на самото раждане, а и наистина е опасно за жената да ѝ се поставя такава упойка в гръбнака, то не е като да ти сложат инджекция в ръката
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот S_Milenska » 13 Яну 2016, 15:11

Могат доста усложнения да дойдат в процеса на самото раждане, а и наистина е опасно за жената да ѝ се поставя такава упойка в гръбнака, то не е като да ти сложат инджекция в ръката
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта