За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот roksana » 01 Мар 2016, 14:38

Щом ти се дава такава възможност, възползвай се. Аз не съм ползвала, но на някои им е препоръчително да им бият. Който не може да издържи на болката, защо да се мъчи? Бабите ни не са имали такива екстри.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Мар 2016, 18:04

roksana написа:Щом ти се дава такава възможност, възползвай се. Аз не съм ползвала, но на някои им е препоръчително да им бият. Който не може да издържи на болката, защо да се мъчи? Бабите ни не са имали такива екстри.

защото като не иска да се мъчи може да използва секцио. Упойката притъпява всички усещания на майката, а това може да е жизнено необходимо за бебето в някой момент на раждането!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот Snejna » 08 Мар 2016, 12:26

Всяка жена преценя за себе си, а екипът, който е там трябва да може да реагира на случващото се и да спаси който е необходимо, така че не виждам защо толкова да се сочим за или против. Всеки има глава на раменете си и може да прецени за него кое е по-добре.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: За или против сте епидуралната упойка при раждане?

Мнениеот fairy » 12 Мар 2016, 15:32

rabotnata pchela написа:
roksana написа:Щом ти се дава такава възможност, възползвай се. Аз не съм ползвала, но на някои им е препоръчително да им бият. Който не може да издържи на болката, защо да се мъчи? Бабите ни не са имали такива екстри.

защото като не иска да се мъчи може да използва секцио. Упойката притъпява всички усещания на майката, а това може да е жизнено необходимо за бебето в някой момент на раждането!


Секциото е по-лош вариант от упойката, ако не е наложително, разбира се. При раждането да не се мъчи ами да се мъчи след него с операция!
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron