Хвърляне на бебешкото пъпче

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот MollyDolly » 18 Мар 2014, 14:58

Като прочетох темата за бабините деветини ми хрумна за поверието за хвърлянето на бебешкото пъпче. :idea:
Помня, че майка ми е разказвала, че го е дала на свекърва си, а тя го е хвърлила на розите в училищния двор и най-смешното е, че в момента съм учител! :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

До колкото имам спомен от това, което са ми казвали мястото, на което е хвърлено бебешкото пъпче определя професията на детето. :roll:
Когато раждах, бях чула от някъде, че се държи вкъщи бебешкото пъпчето за здраве :!: , така и направих, все още то е при мен.

Вярвате ли и вие на поверието за хвърленото бебешко пъпче, знаете ли нещо за своето и има ли общо мястото, на което е хвърлено с професията ви? :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот valiopaf » 18 Мар 2014, 15:01

Моята майка го е хвърлила в кош... още не съм станал клошар (чукам на дърво) :lol: :lol: :lol: ама човек никога не знае!! Все пак мисля, че това са пълни измишльотини ;) :D
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот nadia_stef » 18 Мар 2014, 20:21

Аз също съм на мнение, че това са "бабини деветини"... Моят пъп е хвърлен в Пловдивския университет, уви нито съм учила там, нито пък живея там, дори не познавам хора от там...въобще нищо общо:) И все пак, ако вярвате в това поверие,за да сте спокойни, то хвърлете го на място, което мислите би било благодатно за развитието на детенцето :)))
nadia_stef
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Мар 2014, 01:07

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот sofi_black » 19 Мар 2014, 14:13

nadia_stef написа:Аз също съм на мнение, че това са "бабини деветини"... Моят пъп е хвърлен в Пловдивския университет, уви нито съм учила там, нито пък живея там, дори не познавам хора от там...въобще нищо общо:) И все пак, ако вярвате в това поверие,за да сте спокойни, то хвърлете го на място, което мислите би било благодатно за развитието на детенцето :)))

Има още вода да изтече, не се притеснявай! :lol:
Това е шега, но се срещат истории с интересни попадения, като тази на Моли ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот Kaya » 21 Ное 2014, 16:33

хехехе, много интересно! аз не знам къде ми е хвърлен пъпа, честно да си призная... обаче ще попитам,но съм сигурна,че няма да има общо с работата ми. :mrgreen: :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 09:46

Не съм мислила изобщо къде трябва да се хвърли бебешкото пъпче, според мен детето само трябва да реши.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот analizatorka » 03 Фев 2016, 12:03

От бабите знам, че ако задържиш пъпчето на бебето, то няма да се мръдне от полата ти :grin:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот Pipilota » 20 Май 2018, 08:22

Пъпчетата на децата ми останаха в старата ни къща, живеехме на село с родителите ми. Така и не го хвърлихме. :) така или иначе аз не вярвам много в суеверия, да не кажа хич и не мисля, че точно заради това ще успея да ги напрвя отговорни хора.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот Frac » 22 Май 2018, 17:58

На мен майка ми ми е разказвала, че ми е хвърлила пъпчето в цветята на гимназията в центъра на града. Еми, там учих :) Не знам съвпадение ли е, предопределеност ли е. От свекърва ми знам пък, че тя държи пъпчето на сина си нависоко вкъщи, за ада е близо до дома, а на дъщеря си го е хвърлила. Аз още не съм решила какво да правя с пъпчетата на моите деца.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Хвърляне на бебешкото пъпче

Мнениеот kalina_216 » 25 Май 2018, 16:16

Frac написа:На мен майка ми ми е разказвала, че ми е хвърлила пъпчето в цветята на гимназията в центъра на града. Еми, там учих :) Не знам съвпадение ли е, предопределеност ли е. От свекърва ми знам пък, че тя държи пъпчето на сина си нависоко вкъщи, за ада е близо до дома, а на дъщеря си го е хвърлила. Аз още не съм решила какво да правя с пъпчетата на моите деца.

Това е най-странното нещо, което съм чувала. Един вид, синчето да е наблизо, да не случайно да отиде някъде, пък дъщерята да се оправя.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта