Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот Fancy » 21 Мар 2014, 15:53

От последната консултация ми е особено притеснено, надявам се да можете да ми кажете от личен опит дали имам повод за това притеснение :shock: или съм попаднала на не особено компетентна акушерка.

След прегледа споменах, че усещам движенията на бебето само нощем и рано сутрин и попитах дали е нормално :? (бременна съм в 7-ми месец), при което ми казаха, че трябва да усещам по 10 движения на бебето в рамките на един час! :o :o :o :o :o

Доста се притесних, тъй като нощем понякога не ме оставя да спя, както и рано сутрин, но през деня не усещам никакви движения! :!: Кажете ми от опит дали това е възможно, тъй като ми се вижда твърде много – 10 движения за час и то през деня :shock: :shock: , а нощем и до повече ги докарваме - със сигурност!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот penny » 21 Мар 2014, 15:59

Всичко е наред, по мое мнение... имам спомен, че и аз имах подобни притеснения, не знам какви са тези акушерки, но на мен ми обясниха, че всяко бебето си е активно по различно време от денонощието, а това 10 движения за час, не мога да си обясня този критерий! :o
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот Krum » 27 Ное 2014, 17:55

Иха, дали са толкова активни бебетата ;) Интересно, интересно..
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Ное 2016, 15:06

чак по 10 движения на час е много , но по 10 за целия ден ми се вижда по-нормално. сл;ед като бебето е наред, здраво е и т.н. значи няма защо да се притесняваш и след като се движи, въпреки че е само вечер.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот franky » 21 Ное 2016, 15:44

Аз не съм засичала по колко движения прави бебето. А и никой не ми е вкарвал в главата разни стандарти или статистики в това отношение. Спокойна бях, че го усещам да мърда и това ми беше достатъчно. Притеснявах се в месеца, когато трябваше да го усетя за първи път, че не чувствам това, което описват по книгите. Но после спрях да чета и да си вкарвам разни филми. И всичко си беше наред.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот valensiq » 23 Ное 2016, 15:11

не знам каква е причината, може би когато се разхождаме бебетата се унасят, докато, когато спим, те реагират на липсата на някакви полюшвания и се разбуждат да ги разходим. :lol:
И моето момченце така ме буташе всяка вечер, и то винаги, след като бях мнооого изморена.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот vanusha » 24 Ное 2016, 12:51

Това е твърде много, ако го усещаш на час по 10 пъти то това бебе трябва направо да бяга, след като се роди. А и къде ще има толкова много място за големи движения, просто който ти го е казал леко те е слъгал.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот zagrijena » 24 Ное 2016, 15:57

И аз си спомням, че вечер като легнех, доста активен ставаше бебчо :grin: . През нощта по-скоро ме притесняваше позата, все не можех да се наместя, а не толкова движенията на бебето. Като седях или лежах често мърдаше, а като се движех не толкова.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 16:58

Ми явно си се люшка и му е по-приятно, отколкото като си легне. :mrgreen:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Защо само нощем усещам движенията на бебето?

Мнениеот penny » 25 Ное 2016, 14:50

Може да имат различно усещане за времето :grin: . През деня да спят, а през нощта да будуват.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта