Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот kauda » 08 Май 2015, 16:02

И аз забелязвам, че магданоза ми расте повече през есента, явно че лятото му е много горещо!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Kaya » 16 Мар 2017, 11:09

Взех си една пръст от Кауфланд и всичко замина и се изяде, имаше някакви буболечки, та сега започвам на ново. Вече пръст само от цветарските магазини вземам.
Време е да си засадя магданоз, босилек, розмарин, мащерка. това са подправките, които са си насаждам. :) Посървам ги върху пръстта, малко с ръката ги разбърквам леко да се покрият с пръст и почвам да ги поливам. Магданоза не обича да го пече много слънцето съм забелязала, в по-влажно време и на сянка расте по-добре.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот chiZzY_biZzY » 28 Мар 2017, 12:30

Аз си вземам пръст от баба на село, когато искам да си садя нещо, само допълнително си купувам тор в края на лятото, за да обогатя почвата за следващото лято. :mrgreen: Имам много цветя и ги гледам само така. Само за орхидеите вземам специална "пръст".
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Касандра » 03 Юли 2018, 17:26

Значи, отиваш в една агроаптека и си купуваш семена. Отзад на пакетчето пише кога трябва да се засадят (обикновено през пролетта). Взимаш една саксия и я пълниш с почва. Слагаш семената и ги покриваш леко. Оставяш ги на слънце и ги пръскаш с вода, колкото да поддържаш почвата влажна. След като покълнат, намаляват честотата на поливането (до 1-2 пъти седмично). Това е. Дано да съм била от полза.
Аватар
Касандра
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Май 2018, 16:19

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Frac » 03 Юли 2018, 17:30

Аз съм съдила в саксии магданоз и копър от семена. Поникнаха малко и слънцето им видя сметката бързо, бързо. На нашата тераса пече зверски до към 13 ч. Вярно, че вкусът бе друг, но понеже малко поникнаха и бързо умряха, нещо ми се уби ентусиазма.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Имам нужда от съвет за съдене на подправки в саксии!

Мнениеот Kremiliya » 04 Юли 2018, 09:38

Зависи колко е горещо на терасата, много по-бързо изсъхват, ако се пекат повече, аз ги поливам всяка вечер, защото ги пече много. Но сега мисля да ги преместя по на сянка, да не са директно изложени на светлината, сега са на парапета.
Садя главно магданоз и босилек, защото това са подправките, които консумираме натюр, другите ги ядем сухи.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта