Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот maminka » 24 Мар 2014, 17:52

От известно време се чудя, тъй като наближава сега пролетна, а по-късно и великденска ваканция, има ли такива определени в детските градини и предучилищната?! :?

След като децата са задължени да ходят на предучилищна, било то в училище или детска градина, нормално е да заслужават и ваканция, като всички ученици!

Дори и при облекчен режим, не може за децата в предучилищна или детска градина да няма ваканции или единственото, което да можеш да си позволиш, то да е 7 дни отсъствие по домашни причини, т.е. трябва да избираш дали зимата да отидете на ваканция или да си оставиш тези 7 дни за празници, в които искаш и ти да се порадваш да детето си! :evil:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот moni.sparrow » 24 Мар 2014, 17:59

Не, аз мисля, че е измислено доста добре! Понеже програмата е облекчена за тези, които остават, а тези, които ги вземат не им пишат отсъствия ;) поне в нашата е така, предполагам, че трябва да се регламентират тези неща, а не на въображение да се играе :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 16:22

Много сложно стана с тази предучилищна и само проблеми се създават. Няма как да си вземеш детето вкъщи,без да измислиш някакви причини, често лъжа.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Elica » 03 Дек 2014, 16:55

Имате право, аз сега съм учителка в детската градина и наистина родителите често измислят причини, поради които да приберат децата си от градината, защото просто имат повод или искат малко да им се порадват. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Kremiliya » 13 Дек 2014, 15:28

Не съм се замисляла досега... но има логика да имат право на ваканция през учебното време! :?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Slavena » 16 Дек 2014, 17:47

Няма такова нещо, това не е училище.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Anka » 26 Яну 2015, 17:05

О, да много е гадно, детето може да отсъства само 10 дена от градина, което е отвратително, та ако се успи 10 дена и айде.. изгърмели детските, то главно в тях е причината де.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Kaya » 02 Апр 2015, 16:54

Няма ваканции, за нещастие, но в детските градини са по-склонни :) В предучилищната в училищата със сигурност излизат във ваканции заедно с учениците, то просто няма да има кой да ги обслужва и гледа през останалото време.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Леля Живка » 02 Апр 2015, 17:04

Мисля, че в предучилищната в училищата има, но в детските градини няма ваканции, но там режимът не е толкова строг.
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Има ли ваканции в детската градина и предучилищната?

Мнениеот Lili_pili » 03 Апр 2015, 08:53

Anka написа:О, да много е гадно, детето може да отсъства само 10 дена от градина, което е отвратително, та ако се успи 10 дена и айде.. изгърмели детските, то главно в тях е причината де.


Това е гадно, но пък лекарите винаги биха дали извинителна бележка, особено пък за детската градина без проблем. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта