Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот niya_mazova » 25 Мар 2014, 13:50

Наскоро моя приятелка промени цвета на косата си. Нейният естествен цвят е светло кестеняв към тъмно рус, но имаше и кичури, каза че е използвала шампоан оцветител, за да се направи червеникава към тъмно лилава, но се е получило много странен цвят и не е хванало навсякъде еднакво добре, :oops: заради това се е наложило да се боядиса с подобен цвят боя. :?

Не зная дали шампоана оцветител не е бил качествен или тя не се е справила (макар че няма кой знае каква философия :roll: ), но щом се е наложило да я боядиса, положението не е било розово! :mrgreen:
Понеже отдавна се боядисвам в червено или по-скоро рижаво, но корените ми изискват особени и редовни грижи :!: , можете ли да ми препоръчате качествен шампоан оцветител, който сте използвали, за да не третирам косата си през седмица с амонячна боя! :?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот lussy » 25 Мар 2014, 13:55

Според мен, цвета на приятелката ти не е станал еднакъв, понеже е била изрусена на места, а и като се има предвид, че самата коса на места хваща повече... и ето го ефекта! Моята, например, става по-тъмна на бретона, не зная защо!
До сега не съм пробвала с тези шампоани оцветител, но съм чувала, че държи не повече от 3-4 измивания!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот pepa1974 » 26 Мар 2014, 17:40

Внимавайте с тези шампоани с оцветители и изобщо с продуктите за боядисване на косата! Имам чувството че се внасят големи боклуци без контрол, а после казват че ти си виновен, защото имаш алергии.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот dessiblond » 27 Мар 2014, 14:56

pepa1974 написа:Внимавайте с тези шампоани с оцветители и изобщо с продуктите за боядисване на косата! Имам чувството че се внасят големи боклуци без контрол, а после казват че ти си виновен, защото имаш алергии.

Тези шампоани оцветители, които се срещат най-често са български, не вносни, поне с такова впечатление съм останала, най-често срещам на Престиж, заради това, може би :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот pepa1974 » 11 Апр 2014, 17:31

Понеже сега много чета за възможности за боядисване на косата, търсейки информация за шампоани-оцветители, попаднах на статия за италиански отровни, които могат да причинят и рак.Момичета, внимавайте! Ето и статията , а марката се казва: Renee Blanche. http://lechitel.net/vnosna-boya-za-kosa ... chini-rak/
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот Pipilota » 04 Дек 2014, 11:52

За първи път чувам, че има такива шампоани! Аз не бих пробвала честно да ви кажа, това е някакво постоянно третиране, вижда ми се по-логично с боя да се минавам 1 път на 2-3 месеца ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот Rali_hr » 04 Дек 2014, 17:02

Бих пробвала, омръзна ми постоянно да се боядисвам а и така ако се поддържа цвета може тотално да забравя боядисването :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот ramimni » 29 Дек 2015, 13:56

Pipilota написа:За първи път чувам, че има такива шампоани! Аз не бих пробвала честно да ви кажа, това е някакво постоянно третиране, вижда ми се по-логично с боя да се минавам 1 път на 2-3 месеца ;)

Ако е толкова е ок, но аз се боядисвах всеки месец и то уж с щадящи бои, а косата ми капеше като за световно, изтощи се адски много и се изсуши, не е добър вариант като цяло :-| мисля, че по-добре ще е да се опита с тези шампоанчета, но пък те ако падат на второто миене, не зная дали би имало полза.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот moni.sparrow » 29 Дек 2015, 17:57

Ама не съм много убедена, че тези шампоанчета могат да се използват върху вече боядисана коса :roll:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Препоръчайте ми качествен шампоан оцветител?

Мнениеот Pipilota » 13 Яну 2016, 10:26

ramimni написа:
Pipilota написа:За първи път чувам, че има такива шампоани! Аз не бих пробвала честно да ви кажа, това е някакво постоянно третиране, вижда ми се по-логично с боя да се минавам 1 път на 2-3 месеца ;)

Ако е толкова е ок, но аз се боядисвах всеки месец и то уж с щадящи бои, а косата ми капеше като за световно, изтощи се адски много и се изсуши, не е добър вариант като цяло :-| мисля, че по-добре ще е да се опита с тези шампоанчета, но пък те ако падат на второто миене, не зная дали би имало полза.

Ясно е, че няма да са много трайни, именно, защото търсим в тях щадящ ефект. И все пак мисля, че ако някой иска да има различен цвят на косата от естествения си, то съвсем нормално е да се боядисва, а не да разчита на разни шампоанчета.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта