Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот lussy » 26 Мар 2014, 14:00

Предполагам, че повечето майки са се сблъскали с такъв период на децата си, в който са били злояди. :oops: Моето калпазанче, за щастие си беше така от самото раждане и с възрастта не се промени – все така си остана.

По това време на годината много треперя над детето понеже има нужда от витамини, а то – злоядо, отказва да яде каквито и да било плодове, :evil: :evil: а колко му трябва, за да се разболее в сезоните, когато всички подсмърчат и кашлят около него! :twisted:

Пробвала съм абсолютно всякакви плодове от тези, които се срещат по нашите ширини през всички сезони до екзотични, пищим и ревем как тя ще се излъже и ще хапне плод, да не би да е луда?! :mrgreen: Идва сега и пролетна умора и се притеснявам в един момент да не се окаже с недостиг на витамини! :oops: Така, че давайте рецепти и акъли как да излъжа това злоядо дете да започне да яде плодове!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот penny » 26 Мар 2014, 14:09

В момента сме на вълна пюрета, така че защо не пробваш с такива кашички и пюренца като крем за торта, само че плодови. Или пък да сложиш към плода какао, за да е по-шоколадово или направо парченца шоколад.
Също може вместо фрешове, тъй като повечето са доста кисели да правиш шейкове с плодове и мляко... ако не хареса никой от вариантите, остават витамините като вариант :?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 09:50

Хехе, прави ги артистични :D Пеперуда от мандарини, кораби от ябълки и така, за да му стане интересно на детето :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот Elica » 28 Ное 2014, 16:05

Леля ми правеше постоянно за братовчедите ми разни кораби и лодки от плодове, наситина децата повече искат да ядат така, ако им е сложено просто.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот Snejna » 29 Дек 2014, 13:51

На сок на пюре в мюслита в красиви плодови салати, пък било дори и върху кексче ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Дек 2014, 15:13

Това хич не е добре, трябва да сте настоятелни, у дома винаги трябва да има плодове и да бъдат красиво аранжирани така, че да събуждат любопитството и апетита на детето.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот Malina » 29 Дек 2014, 16:31

Само с циркове, това е истината, аз също не исках като малка да ям плодове, разбира се освен Малини (защо ли :mrgreen: ), но като видях как другите ги ядат и как им се наслаждавах започнах да пробвам :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот Kaya » 29 Дек 2014, 17:06

Ми никак честно да ви кажа, моето беше ей такова не искаше и не искаше да яде плодове, докато в един момент не започна само да си ги търси, организма си иска нещата :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот Lollipop » 05 Яну 2015, 12:24

А виждали родителите си да ядат плодове? Обикновено правим тази грешка - даваме на децата да ядат неща, които ние не ядем.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да излъжем злоядото дете да яде плодове?

Мнениеот Andrey » 05 Яну 2015, 14:42

Като бях малък изобщо не исках да ям плодове, обаче започна майка ми да им рисува лица и да ми прави театър с тях хахахаха ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта