Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Pipilota » 02 Яну 2017, 13:05

Много са ми странни, семействата, в които постоянно има наказания, постоянно карат нещо детето. мисля, че когато има доверие и свобода само да реши какво да прави, точно тогава се появява и момента с истинското доверие, истинската връзка. Когато бива тормозено постоянно да прави нещо, което не иска, когато самото то успее да се добере до нещо забранено, почва като бунт да прави това, което иска...
определено обаче е трудно да сенаправи това и дори не знам как става! :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Яну 2017, 15:42

Pipilota написа:Много са ми странни, семействата, в които постоянно има наказания, постоянно карат нещо детето. мисля, че когато има доверие и свобода само да реши какво да прави, точно тогава се появява и момента с истинското доверие, истинската връзка. Когато бива тормозено постоянно да прави нещо, което не иска, когато самото то успее да се добере до нещо забранено, почва като бунт да прави това, което иска...
определено обаче е трудно да сенаправи това и дори не знам как става! :mrgreen:

pipi, да ти каж аи моето беше такова - спокойно семейство, уж. Само че аз сега не съм такава, много го командоря малкия, а ми се е качил на главата, много ми се лигави, откачам и почвам да се притеснявам за бъдещето му. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот mimeto90 » 17 Яну 2017, 12:10

Аз още нямам деца, но това, в което израснах, беше определено патриархално и строго. Думата на баща ми на две не ставаше. Определено няма да съм като него и няма да се държа с детето си така. Ще се опитам да съм някъде по средата.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Яну 2017, 14:54

mimeto90 написа:Аз още нямам деца, но това, в което израснах, беше определено патриархално и строго. Думата на баща ми на две не ставаше. Определено няма да съм като него и няма да се държа с детето си така. Ще се опитам да съм някъде по средата.

Дядо ми е бил такъв! т.е. семейството на майка ми, точно думата на дядо ми на две не става и досега е така, макар че вече всеки си прави каквото иска, но пред него всички се съгласяват. Учудвам се, че при по-млади хора това се е спазвало, не вярвам родителите ти да са на възрастта на бабите ми.... Много, много ограничаващо!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот iwoni » 18 Яну 2017, 23:09

Всякакви хора има, и сега има млади, които като родители са дори по-строги от собствените си или обратното. Но определено средата, в която е израснал човек, си оказва влияние за отношението и начина на възпитание на следващото поколение.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот vanessa_ » 22 Яну 2017, 11:56

Моите родители бяха от тези, които постоянно ти забраняват и се карат за нещо. Имах вечерен час и то много ранен - до 8ч. докато станах на 18.. представяте и си!? на 18 вече ми позволяваха да излизам до 10 :lol: :lol: :lol:
Имах един куп задължения, не можехме да отговаряме на баща ни - ако той е казал нещо, трябва да се направи, ако ще и да пием белина. Толкова много мразих целия си живот с тях в това отношение! Сега не бих го причинила това нещо на децата си един ден..
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот valiopaf » 23 Яну 2017, 11:43

Моето беше демократично с известни ограничения :smile: . Не можехме да пушим, да пием, да стоим до много късно, трябваше да помагаме вкъщи и да се учим добре, но не са ни налагали някакви други ограничения, съобразяваха се с нас за всичко останало.
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2017, 14:51

valiopaf написа:Моето беше демократично с известни ограничения :smile: . Не можехме да пушим, да пием, да стоим до много късно, трябваше да помагаме вкъщи и да се учим добре, но не са ни налагали някакви други ограничения, съобразяваха се с нас за всичко останало.

Надали някой родител казва "Айде, ти вече можеш да пиеш и да пушиш, давай". :lol:
И според моите не можеше, но аз ги правих и двете неща.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот mix_twix » 17 Фев 2017, 14:43

Някои позволяват повече, други позволяват по-малко, най-важно е родителите, дори и да ограничават, да нае се държат с децата си като с някакви техни подчинени и да ги унижават. Много от консервативните родители правят такива неща.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Lollipop » 29 Май 2017, 14:37

По-интересно ми е сега ние как се определяме, когато гледаме децата си.. аз мога да кажа, че сме много модерно семейство.. но имаме много близки семейства,в които все още живеят по начина, по който и ние в нашето детство.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта