Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот nushi.kisyova » 27 Мар 2014, 13:44

Предполагам, че по-голямата част от нас са израснали, ако не в патриархално семейство, то поне консервативно! :idea:
Интересно ми е след като сте създали свое или поне плановите ви, когато създадете семейство, към кой тип бихте го причислили?

В моето семейство много моралисти събрани на едно място, не че не съм и аз с такова възпитание, но нещата доста се различават.

Те смятат, че след като съм се развела със съпруга си трябва да гледам децата и да си стоя вкъщи :shock: :shock: , да, но от съвременна гледна точка това не е нормално (а и децата отлетяха), че си имам и приятел - СРАМ! :oops: :lol:
Като се замисля, че е и патриархален тип моето семейство, на 40 години баща ми ме пита кога ще се прибера, като си спомня като деца все той е колил и бесил вкъщи и за хубаво и лошо - татко! :lol:

Е, какъв тип е било вашето семейство и какъв тип семейство създадохте вие – либерално, матриархално, патриархално, консервативно или стана толкова бързо, че не успяхте да разберете?! :shock: :lol:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Ginger » 27 Мар 2014, 13:54

Като, че ли не може това да бъде определено преди да имаш деца, хората са доста по-самостойни, поне при нас е така :!:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот pepa1974 » 27 Мар 2014, 16:40

каква е разликата между консервативно и патриархално семейство? Мисля че съм отгледана в семейство-микс либеропатриархално :D в смисъл -старите ценности, но с право на избор. може едно семейство да е най-патриархалното и пак, ако си възрастен и си доказал своята самостоятелност не би могло да те спират на 40 , че и по-млади години да имаш приятел.Всеки прави грешки в живота си, но ако се справяш самостоятелно, не висиш на грижите и финансите на родителите си, няма как те да те ограничават.ако пък си в тяхната къща, родителите ти са отгледали децата и те финансират или покриват разходите ти-ток, отопление, храна и т.н., то естествено, че няма да ти имат доверие в избора и ще се бъркат.Следователно всичко е до това, как се поставя един човек.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот mangusta » 28 Мар 2014, 13:53

pepa1974 написа:каква е разликата между консервативно и патриархално семейство? Мисля че съм отгледана в семейство-микс либеропатриархално :D в смисъл -старите ценности, но с право на избор. може едно семейство да е най-патриархалното и пак, ако си възрастен и си доказал своята самостоятелност не би могло да те спират на 40 , че и по-млади години да имаш приятел.Всеки прави грешки в живота си, но ако се справяш самостоятелно, не висиш на грижите и финансите на родителите си, няма как те да те ограничават.ако пък си в тяхната къща, родителите ти са отгледали децата и те финансират или покриват разходите ти-ток, отопление, храна и т.н., то естествено, че няма да ти имат доверие в избора и ще се бъркат.Следователно всичко е до това, как се поставя един човек.

Със сигурност патриархалното е консервативно, но консервативното може и да не е патриархално, което не означава, че е матриархално!
Докато не се появи бебка, като че ли не бяхме истинско семейство, така се чувстваме доста по-пълни и потребни, невероятно е! И все още не мога да преценя типа на моето, по-скоро като порасне бебето тогава, но по-скоро би било либерално, с установени известни норми! :mrgreen:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Harmony » 02 Апр 2014, 10:51

Израснала съм по-скоро в консервативно семейство, заради което съм им благодарна, в момента мога да определя моето като либерално (както и повечето съвременни семейства, предполагам) и цари матриархат, дори кучето ни е женско :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2014, 17:16

Винаги съм била в либерално семейство, разбира се имаше някои правила, но лесно се разбирахме и родителите ми се нагаждаха към времето ми, за което съм им благодарна :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Loreyn » 28 Ное 2014, 17:46

Най-важно е и за родителите, и за децата да се нагаждат във времето, в което живеят, като нито забързват, нито забавят хода на събитията, това е за мен най-успешната рецепта за щастливо семейство :!: :!: :) :) :)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2014, 10:11

У нас имахме доста сериозна свобода, граничеща със свободия, което направо си беше супер - всеки правеше каквото иска, защото си имахме желязно доверие! А сега ми се ще в бъдеще и аз да се разбирам толкова добре с детето ми и да не го ограничавам, а ограниченията да са му лични и да разбира къде е границата на позволеното му. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Мар 2015, 14:07

У дома всички бяха супер консервативни, нищо не ни беше позволено, истински зор ;(
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Snejna » 10 Мар 2015, 17:01

Ваня Стойчева написа:У дома всички бяха супер консервативни, нищо не ни беше позволено, истински зор ;(

О, много е гадно! А особено и ние както сме малко по-големи, можеш да си представя! :) Не можеше да се излиза, не можеше да се говори, не можеше нищо, каквото каже тате беше закон!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта