Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Мнениеот MollyDolly » 27 Мар 2014, 15:58

Преди седмица имах рожден ден, получих хлебопекарна и още съм на седмото небе, заради нея! Изпробвах вече доста рецепти, но понеже наближава и Великден искам да се помъча преди самия празник да приготвя един пробен козунак.

В книжката на хлебопекарната не присъстваше рецепта за козунак и се надявам някой от вас да ми даде такава, ако въобще е възможно да стане козунак в хлебопекарна.
До сега не съм правила никога, но съм чувала, че приготвянето му изисква освен много старание, внимание и много труд и време!
Много се надявам да мога да направя козунак в хлебопекарната, мислих да опитам продуктите от обикновена рецепта за козунак, но не зная как да настроя хлебопекарната, на какъв режим, така че ще чакам търпеливо да ми пуснете някоя рецепта?!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Мнениеот r5kova » 27 Мар 2014, 21:03

Козунакът иска пространство, където да бухва. Става и в хлебопекарна, но не е толкова пухкав. Предлагам компромисен вариант (изпробван многократно). Хлебопекарната се ползва за замесване и първите две втасвания. Преди последното втасване тестото се изважда, заплита се (по желание) и се слага в тава, а тавата във фурната. След като тестото втаса за трети път, се пече. Става невероятен, а се избягва досадното месене.
r5kova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Мар 2014, 20:59

Re: Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Мнениеот dejavu » 28 Мар 2014, 12:20

r5kova написа:Козунакът иска пространство, където да бухва. Става и в хлебопекарна, но не е толкова пухкав. Предлагам компромисен вариант (изпробван многократно). Хлебопекарната се ползва за замесване и първите две втасвания. Преди последното втасване тестото се изважда, заплита се (по желание) и се слага в тава, а тавата във фурната. След като тестото втаса за трети път, се пече. Става невероятен, а се избягва досадното месене.

Това звучи доста добре, само че на конци ли се получава или като питка, само че сладка?
До колкото помня някой ми беше казва, че за да стане този на конците такъв искам много биене, дали е вярно :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 15 Окт 2018, 11:38

Никак, в хлебопекарна няма как да направиш козунак, става само имитация - сладък хляб. Не е лош, но не е козунак.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Мнениеот Pipilota » 15 Окт 2018, 12:21

Защо, може да се използва за омесване на тестото и да се спести блъскането по плота, после вече само да се оформи на ръка. Така няма да стане сладък хляб.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Мнениеот Влади » 05 Мар 2019, 12:07

Аз правя в хлебопекарната по рецептата на Кулинарен еликсир, това е името на блога й поне. Става страхотен!
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Как да направя козунак в домашна хлебопекарна?

Мнениеот Дороти » 17 Апр 2019, 10:54

Влади написа:Аз правя в хлебопекарната по рецептата на Кулинарен еликсир, това е името на блога й поне. Става страхотен!


Абсолютно подкрепям. Вече няколко години така го правя. Не е имитация, ами си е направо козунак - на конци, пухкав, ароматен! :wink:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта