Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот mangusta » 28 Мар 2014, 14:06

Бебето ми стана на 4 месеца и в момента е само на кърма. От известно време докато я кърмя след около 5-6 мин. започва да плаче и да се дърпа. След като я успокоя, отново я слагам на гърдата със същия успех!
Вчера реших да я преместя, когато заплака и като се задърпа от едната гърда и я преместих на другата с по-голям успех.

По съвет на педиатъра е добре да не я будя, като последно я храня към 20:30, а след това спи спокойно и непробудно до 5 часа, не зная дали са достатъчни, тъй като при последното теглене беше качила само 200 грама за 3 седмици :shock: , след последното посещение при педиатъра започнаха и плача и дърпането по време на кърмене!

Не мога да разбера защо плаче и се дърпа на една и съща гърда, дали слиза прекалено бързо кърмата или не пък не е й достатъчно, до скоро нямахме проблеми и се чудих дали е в мен проблема, :roll: но за 4 месеца кърмене не би ли трябвало всичко да се регулира?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот franky » 28 Мар 2014, 14:12

Според мен не му стига кърма, а и не знам по какви съображения педито ти е казала да я храниш само през деня :o , нощното кърмене е много важно, особено за лактацията! :!: :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот silver933 » 09 Яну 2015, 18:06

franky написа:Според мен не му стига кърма, а и не знам по какви съображения педито ти е казала да я храниш само през деня :o , нощното кърмене е много важно, особено за лактацията! :!: :!:

И не само, детето се нуждае от храна и през нощта!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот Malina » 12 Яну 2015, 17:33

Много е неприятно това, може би му е трудно и знае ли човек какво още, ако му е по-приятно от шише не е ли по-добре да са изцеждате?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот borkova » 13 Май 2015, 16:58

Интересното е, че до един момент се е хранило нормално и след това е започнало с фасоните, но явно е било само период :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот Pipilota » 14 Май 2015, 09:48

Вечер дали има такъв проблем? Много деца се разсейват и дразнят от страничните шумове, ако вечер се храни спокойно най-вероятно това е причината през деня да е нервно. :)) Затъмнявате прозорците и в тишина и спокойствие се кърмите. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот roksana » 10 Май 2016, 10:45

Необичайно след четири месеца да се появят такива проблеми. И аз предполагам, че вече не му достига кърмата, може и да е намаляла. Може би се налага да дохранваш с изкуствено мляко, трябва консултация с лекарката.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот Malina » 15 Юни 2016, 13:56

До колко е правилно дохранването постоянно? Чудя се как нашите майки са успявали да ни кърмят и без изкуствено мляко? Не е ли по-правилно да се стимулира лактацията, отколкото да се минава бързо към шишетата?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот pavleta » 15 Юни 2016, 14:19

Може би има нужда от оригване между смяната на гърдите или притокът на кърмата е твърде бавен или бърз. Да не се дразни от това?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Защо бебето плаче и се дърпа докато го кърмя?

Мнениеот Karina_85 » 18 Мар 2019, 11:15

При мен се случваше, заради многото кърма в началото. Просто й беше неприятно и се давеше. Затова винаги първо изцеждах малко и после кърмех. Така се урегулираше силата на струята.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта