Чумата на нашето време

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

АСТРОЛОГИЯ И ВЯРА

Мнениеот apostoloff » 28 Окт 2012, 06:02

МЕЖДУ НАУКАТА И СЛЯПАТА ВЯРА
Мнозина са ми задавали нелепия въпрос, дали, видите ли, вярвам в астрологията. Не може да вярваш в химията, в биологията, в математиката. Защото това са научни дисциплини, които боравят с точни факти и данни и нямат нищо общо с вярата.
Астрологията е също така една древна научна дисциплина, но нерядко можете да чуете изявления от рода на: „Аз вярвам в астрологията.” И смешно, и жалко… Защото вече хилядолетия наред човечеството е изправено пред един глобален проблем. Милиони хора са се колебаели и все още се колебаят по кой път да поемат- по пътя на познанието и точната наука или по пътя на сляпата вяра.

Как стоят нещата с вярата и астрологията в САЩ? Наскоро стана ясно, че 82 % от пълнолетните граждани на Америка вярват в Бог. Това сочат резултатите от социологическо проучване, публикувано във в- к. "The Financial". Изданието отбелязва, че аналогични резултати е имало през 2005 г. и 2007 г.

Освен това 76% от американците вярвали в чудеса, 75 % - в рая, 73 % - в това, че Исус е син Божи. 72 % от американците вярвали в ангелите, 71 % - в живота след смъртта, а цели 70 % - във възкресението на Христос.

61% от анкетираните са заявили, че вярват в ада, а 60% - в дявола. Дотук добре… Има обаче и още нещо… Излиза, че в теорията на Дарвин вярват 45 % от запитаните, в НЛО - 32%, в астрологията - 26%, а в прераждането - 20%.
Да се смееш ли, да плачеш ли?...

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
**************************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
apostoloff
 
Мнения: 69
Регистриран на: 09 Сеп 2012, 04:38
Местоположение: София

Re: АСТРОЛОГИЯ И ВЯРА

Мнениеот Иванина » 09 Ное 2012, 22:13

Защото това са научни дисциплини, които боравят с точни факти и данни и нямат нищо общо с вярата.


А с какво точно помагате на хората? Ако се окаже че не сте помогнал, връщате ли парите.
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

Re: АСТРОЛОГИЯ И ВЯРА

Мнениеот Georgica » 27 Ное 2012, 16:20

Що се отнася до астрологията понякога си чета хороскопа, но какво означават отделните домове на луната, къде стои в момента, аценденти и т.н не са ми много ясни. Не вярвам, че съдбата ти е написана на звездите.
Georgica
 
Мнения: 49
Регистриран на: 11 Юли 2012, 09:44

И астролозите понякога се шегуват...

Мнениеот apostoloff » 31 Май 2013, 20:18

ЗВЕЗДЕН СМЯХ

Понякога астролозите се подсмихват, докато разгадават посланията на звездите. Днес ще се опитам да отговоря шеговито на някои важни въпроси, свързани с веселата страна на зодиака.

Каква е молитвата на всяка отделна зодия?

Овен: Боже, дари ме с търпение... И то искам ВЕДНАГА, ЧУВАШ ЛИ?!!!!
Телец: Боже, дай ми сили да променя живота си... Ама да не прибързваме, не веднага!
Близнаци: Ей, Боже (или Богиньо)... Кой си всъщност? Какъв си? Какво си? Колко сте? Изобщо не мога да си го представя...
Рак: Отче наш, знам, че не бива толкова много да завися от теб... но на кого друг да разчитам за важните неща в живота?
Лъв: Ей, тате, знам, че съм любимото ти хлапе и се гордееш с мен...
Дева: Боже, направи света едно по-добро място и не се издънвай като предния път.
Везни: Господи, знам, че е крайно време да вземам решения сам, но искам да знам - какво мислиш ти по въпроса?
Скорпион: Боже, помогни ми да простя на враговете си, защото тези копеленца изобщо не заслужават!!!
Стрелец: О, всемогъщи, всезнаещи, всесилни, вечен, Боже! Моля те за сто милионен път - помогни ми да не преувеличавам!
Козирог: Отче наш, мислех да се моля, но знам, че трябва сам да се справя с проблемите си, така че... Все пак благодаря!
Водолей: Господи, едни казват, че си мъж, други, че си жена... А аз казвам, че всички имаме по нещо божествено! Така че, защо да ти се молим въобще?
Риби: Отче наш, ти, който си на Небето... Понеже животът е гаден, смятам да му друсна една чаша и нека тежкото ми пиянство и махмурлукът след това бъдат в твоя чест... Наздраве и амин!

Какъв е типичният коментар след секс на отделните зодии?

Овен: Хайде пак!!!
Телец: Ама как огладнях! Подай ми пицата.
Близнаци: Къде е дистанционното?
Рак: А кога ще се оженим?
Лъв: Бях страхотен, нали?
Дева: Трябва да изпера чаршафите...
Везни: Ако на теб ти е харесало, значи и на мен ми хареса.
Скорпион: Хмм... Да те развържа ли?!
Стрелец: Не ми се обаждай... Аз ще ти се обадя!
Козирог: Имаш ли визитка?
Водолей: Искаш ли да пробваме нещо лудо другия път... Например да сме голи?
Риби: Ъъъ... Как ти беше името?

Колко души са нужни за да се смени една крушка?

Овен: Само един. При това може да смени не само крушката!
Телец: Предпочитам естествена светлина. И абсолютно сигурни ли сте, че старата крушка е изгоряла? Мразя да хвърлям неща, които биха могли да са полезни!
Близнаци: Един вероятно е най-добрият вариант, защото ако са повече от един, ще се отплеснат в разговори и напълно ще забравят за крушката...
Рак: Четирима. Един Рак и трима психотерапевти, които да помогнат за мъчителния процес на смяната.
Лъв: Истинските Лъвове не сменят крушки! Истинските Лъвове намират някой друг да направи това вместо тях.
Дева: Точно 1,655221 души в средностатистическия случай.
Везни: Добре, де, ще го направя... Освен ако ти не си така добър да го свършиш вместо мен. Но явно си много зает в момента.... Тъй че ще го направя... И все пак, не искаш ли ти да я смениш?
Скорпион: Нито един. Скорпионите не ги е страх от тъмнината!
Стрелец: Айде стига, бе! Я погледни навън. Слънцето грее, птичките пеят, животът е пред нас, а ти се шашкаш за някаква глупава крушка?!
Козирог: Нямам време за глупости.
Водолей: Виж сега, енергията е материя, а дали материята е енергия още не е доказано, но със сигурност светлината е форма на енергия и тъй като електрическата крушка е материя...
Риби: Каква крушка?

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
**************************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
apostoloff
 
Мнения: 69
Регистриран на: 09 Сеп 2012, 04:38
Местоположение: София

Re: И астролозите понякога се шегуват...

Мнениеот Evgenia » 03 Юни 2013, 12:22

:D Забавна тема, но това:
Рак: А кога ще се оженим?
не е вярно...
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: И астролозите понякога се шегуват...

Мнениеот denkaruseva » 03 Юни 2013, 13:56

:D страшно попадение...за скорпионите :P
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

НАЙ- ПОСЛЕ!ФБР призна, че има извънземни

Мнениеот apostoloff » 03 Сеп 2013, 06:22

ЕДНО ЗАКЪСНЯЛО ПРИЗНАНИЕ


Дори ФБР най- сетне призна, и то съвсем официално, за съществуването на извънземни. Това стана чрез разсекретения от Федералното бюро за разследвания документ, в който се описва случай, свързан с катастрофирали през 1947 година извънземни кораби- така наречените „летящи чинии”.

От документа става ясно, че в пустинята близо до Розуел, Ню Мексико през 1947 година са открити три извънземни кораба. Вероятната причина за катастрофата била объркване в навигацията на извънземните машини поради влиянието на наземните радари.

В разсекретения от ФБР документ се описват подробно летящите чинии и съществата, намерени в тях. Космическите кораби са били три на брой, направени от неземни материали, непознати до днес за учените на Земята, а технологията чрез която са се задвижвали летящите машини също е непозната за човечеството и си остава все още неразгадана. В корабите били открити останки от хуманоиди с височина около един метър. Те били облечени в сребристи облекла от непозната материя.

И така, ФБР официално призна, че има извънземни, които са посетили нашата планета!
Интересно е обаче да ви запозная с една сравнително нова теория за извънземните, която все повече привлича вниманието на учените и все повече изследвания и проучвания се насочват към нея, а именно, че извънземните всъщност не са никакви извънземни, а хора от бъдещето, които пристигат в нашето време с машини на времето, за да правят различни проучвания свързани с историята на човечеството.

Не трябва да ни учудват и различията във външния вид, защото научно вече е доказано, че хората ще се променят визуално с времето и след години ще изглеждат досущ като намерените хуманоиди…


АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
**************************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
apostoloff
 
Мнения: 69
Регистриран на: 09 Сеп 2012, 04:38
Местоположение: София

КОЙ КАКВО Е ПРЕСКАЗАЛ

Мнениеот apostoloff » 30 Ное 2013, 08:03

КАЛПАВИ ПРОРОЧЕСТВА

Да бъдеш или да не бъдеш

Ако зависеше от Лорд Байрон, името на Уилям Шекспир като символ на високи литературни достижения нямаше да го бъде.
През 1814 г. Байрон казва: "Рано или късно звездата на Шекспир ще залезе".
Е, засега няма никакви изгледи това да се случи.
Лаици, творци и експерти по цял свят го четат и се вдъхновяват от него и до днес.

Краткият живот на рокендрола

През 1955 г. американското списание "Въраяти" прави смелата прогноза, че "през юни рокендролът вече няма да съществува".
Напук на това пророчество рокендролът не само че оцелява, но и прехвърля границите на музикалния свят, превръщайки се от музикален жанр в начин на живот, поведение и мислене.

Че кой ли слуша такава музика?!

През 1962 г. Дик Роув, един от най-известните музикални продуценти в САЩ, въобще не подозира, че изпуска джакпота на живота си.
Той отказа да работи с все още никому неизвестните тогава музиканти от групата Бийтълс. Тогава Роув им казва, че звученето не му допадало и че китарната музика нямала бъдеще.
"Бийтълс" обаче не се отчайват и скоро след това се обръщат към музикалната компания Parlophone.

Досадният телевизор

През 1946 г. американският филмов продуцент Дарил Занук е убеден, че телевизията никога няма да измести киното.
"Телевизията никога няма да успее да се наложи на пазара. Хората бързо ще се уморят да се взират в една шперплатова кутия всяка вечер", пророкува Занук години напълно безуспешно.

И настана светлина...

Едно натискане на копчето и цялото помещение се облива в светлина - това е магията на електричеството, а вълшебната пръчица се нарича "електрическа крушка".
Кога за последно сте се възхищавали на това достижение? Вероятно никога, тъй като то отдавна се е превърнало в даденост.
Не чак дотам възторжен бил главният инженер на британските пощи Уилям Прийс. През 1879 г. той казва, че това било идиотско откритие.

Измамните лъчи

През 1897 г. физикът Лорд Келвин е убеден, че откритието на германския физик Вилхелм Рьонтген (Рентген) е чисто и просто една измама: "Лъчението на господин Рьонтген ще се окаже измама".
Само няколко години по-късно Рьонтген получава Нобелова награда за физика, а рентгеновото лъчение намира широко приложение и до днес, предимно в областта на медицината.

Безполезното " черно злато"

Трудно е човек да си представи, че "черното злато", без което днешният живот би бил немислим, преди две столетия се е считало за нещо безполезно.
Ето каква дефиниция за нефта дават през 1806 г. учени от Руската академия на науките: "Нефтът е една ненужна секреция на земния пласт, лепкава и смърдяща течност, която по никакъв начин не може да бъде използвана".
50 години по-късно е извършен успешно първият петролен сондаж, а с това е осигурена и "храната" за автомобилите с вътрешно горене.

Кон или кола?

През 1901 г. германският инженер и изобретател Готлийб Даймлер казва убедено: "Търсенето на автомобили в световен мащаб няма да превиши един милион. Включително поради факта, че няма достатъчно шофьори".
Подобна прогноза за бъдещето на автомобила прави и Кайзер Вилхелм II: "Конят винаги ще се използва, докато автомобилът е само временен феномен".
А сега си представете задръстване от коне: "Движението става неконтролируемо и скоро от конски изпражнения няма да можем да минаваме по нюйоркските улици", убедени са през 1890 г. редица американски експерти.

Кому е нужен компютърът?

Президентът на Ай Би Ем Томас Уотсън не предрича особено розово бъдеще за компютрите. През 1943 г. той казва: "Ще има само една марка компютри в света и вероятно общо около пет компютъра".
През 1977 пък основателят на компютърната фирма "Диджитал Екуйпмънт Корпорейшън" Кен Олсен заявява: "Не виждам причина защо някой би искал да има компютър вкъщи."

Провалът YouTube

Невероятно, но факт: през 2005 г. самият Стив Чен, съосновател на видео-платформата YouTube казва песимистично, че тя е провал.
"Просто няма толкова видеа, които някой би искал да види”. За негово щастие тази прогноза не се сбъдва. Тъкмо обратното - за кратко време YouTube се превръща в най-посещаваната видео платформа в света.

Смъртта на Айпод

През 2005 г. британският мултимилионер Алан Шугър пророкува: "До другата Коледа Айпод ще е мъртъв". Всъщност Айпод не просто се превърна в най-желания музикален плейър, но и революционизира начина, по който днес закупуваме и слушаме музика.

Никога няма да летим

В края на 18 век френски учени заключават: "Както и да го погледнем, е невъзможно човек да се издигне над земята, а какво остава да се задържи". Какво ли биха казали същите тези изследователи, ако можеха да видят как днес хиляди пътнически самолета кръжат в небето над нас?

До Луната и назад

Британският астроном Сър Харолд Спенсър Джоунс прави през 1957 г. следната прогноза: "Ще минат много поколения преди човешки крак да стъпи на Луната".
Едва ли тогава той си е представял, че само 12 години по-късно американският астронавт Нийл Армстронг ще превърне тази мечта в реалност.


АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
**************************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
apostoloff
 
Мнения: 69
Регистриран на: 09 Сеп 2012, 04:38
Местоположение: София

ГОЛЕМИТЕ НАУЧНИ МИСТЕРИИ

Мнениеот apostoloff » 31 Дек 2013, 04:59

НЕРАЗГАДАНИ ЗАГАДКИ

Мастити учени от цял свят съставиха класация на десетте мистерии, които съвременната наука все още не може да обясни. Въпреки огромните усилия на големите светила и капацитети от 21 век, някои природни явления остават неразгадани и до ден днешен.

1. Светлините в небето преди и по време на земетресение
Една от теориите за тези светлини е за топлина, причинена от триене, газ радон и пиезоелектричество – електрически заряд, който се натрупва в кварцови скали, докато тектонските плочи се движат. През 2003 г. д-р Фрайдеман Фройнд от НАСА провежда редица експерименти в лабораторна среда, които показват, че светлините при земетресения се причиняват от електрическа активност в скалите. Вторичните трусове могат да променят електрическите свойства на минералите, съдържащи силиций и кислород, което им позволява да провеждат лъчи и да излъчват светлина.

2. Рисунките в платото Наска
Смята се, че са създадени от народа на Наска в период от 1000 години между 500 г. пр. Хр. и 500 г. сл. Хр., но никой не знае защо. На площ от 450 кв. км в пустинята на Перу рисунките в платото Наска са огромен художествен проект – с геометрични форми, образи на животни, растения и хора. Рисунките се виждат от птичи поглед като огромни линии. Според някои археолози, формите са част от астрономичен календар.

3. Навигацията на пеперудите монарх
Всяка година милиони северноамерикански пеперуди монарх мигрират на 3200 км на юг, за да прекарат зимата на топло. Дълго време нямаше информация къде отиват тези пеперуди, но през 70-те години двама учени от САЩ откриват, че те мигрират към „Пеперудената планина“ в Мексико. Досега науката знае, че този вид пеперуди мигрира в само 12 до 15 планински местности в Мексико, но не знае как точно стигат дотам. Някои учени предполагат, че пеперудите монарх се ориентират по слънцестоенето, за да летят на юг.

4. Кълбовидните мълнии
Кълбовидните мълнии са сфери от светлина, които се появяват по време или след гръмотевична буря. Според очевидци този вид мълнии може да премине през стъклата на прозореца или да влезе през комина. Физикът Никола Тесла, а в наши дни и учени от САЩ, са успели да създадат плазмоидни топки, за които се смята, че ако не са кълбовидни мълнии, то поне много приличат на тях.

5. Скитащите скали в Долината на смъртта
В долината на смъртта в Калифорния необясними сили въздействат на скалите, които се плъзгат по земята. Учените са проследили 30 скали с тегло до 25 кг. 28 от тези камъни са се придвижили за период от 7 години на разстояние повече от 200 м. Никой не е видял как всъщност се движат тези камъни. В повечето случаи новото им местоположение се засича след зимата. Учени изказват мнението, че камъните се плъзгат в лошо време. Ледът по тези камъни оставал по-дълго, отколкото ледът наоколо, защото камъкът е много добър проводник на топлина. Това намалява силата на триене между скалите и повърхността на долината и камъните биват избутвани от вятъра.

6. Нискочестотният шум в една област в Ирландия
Един на всеки 20 човека в областта от Бристол до Бонди, Ирландия, чува това бръмчене. Някои учени приписват бръмченето на шум в ушите, дълги ударни вълни или пеещи пясъчни дюни. Миналата година жителите на град Бюфорд принудили властите да вземат мерки срещу постоянното бръмчене. Властите спрели водните помпи на града временно, но нямало никаква разлика.

7. Цикадите, които след 20 години се събуждат, за да открият своята половинка
Периодичните цикади в по-голямата част от живота си са тихи и самотни. За насекоми те имат дълъг живот, но не съзряват преди да навършат 17 години. През лятото на 17-ата година от живота им те излизат от земята, подгонени от чумата на похотта, за да открият своя партньор в живота. След две-три седмици те умират, оставяйки след себе си новоизлюпени червеи, които да започнат цикъла отново.

8. Дъжд от цаца и жаби
Учените са скептични относно животинския дъжд, но един френски физик от 19 век смята, че животните просто са вдигнати от много силни ветрове и са пуснати на друго място. Сръбският град Оджаци е бил залят от дъжд от жаби, а в австралийския град Ладжаману е имало порой от костури. Попови лъжички пък заляха Нанао и Хакусан в Япония през 2009 г.

9. Големите каменни сфери в Коста Рика
Преди испанската колонизация хората в Коста Рика направили стотици огромни каменни топки, които не се знам и до днес за какво са служили. Топките били открити, когато компания за производството на плодове започнала да разчиства терен, за да го превърне в плантация за банани. Някои от откритите топки били с диаметър около 2 м. Смята се, че огромните каменни сфери са от периода между 600 и 1000 г.сл.Хр., но няма писмени източници за тези кълба.

10. Невъзможните фосили
Това са останките на отдавна мъртви същества, които учените откриват в археологически времеви зони, към които тези останки не принадлежат. Някои от тези открития дават информация за нашите предци, други се дължат на неволна грешка, а трети са чиста проба фалшификати. Един от най-добрите примери за фалшификация е на пръв поглед човешкият череп, открит в Обединеното кралство. Археологът- аматьор Чарлс Доусън сглобил частите на човешки череп, датиран от преди 500 000 години. В началото големият череп бил смятан за липсващото звено между хората и маймуните, но през 50-те години стана ясно, че този череп някога е бил на маймуна, а някои негови парчета са от череп на болен човек, който според радиовъглеродното датиране е на не по-малко от 1000 години.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
**************************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
apostoloff
 
Мнения: 69
Регистриран на: 09 Сеп 2012, 04:38
Местоположение: София

Re: НАЙ- ПОСЛЕ!ФБР призна, че има извънземни

Мнениеот alinaaa » 03 Фев 2014, 12:08

Абее не знам дали вярвам, но дори и да има едва ли чак сега ФБР ще реши да си разкрива тайните :D
alinaaa
 
Мнения: 53
Регистриран на: 03 Фев 2014, 10:02

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта