Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот Коцева » 31 Мар 2014, 13:28

Имам петнадесетгодишен тийнейджър - дъщеря, която от Нова година насам не спира да ми говори колко е грозна спрямо съученичките си! :shock:
След като изяснихме притесненията с грима, явно че винаги трябва да има и нещо друго!

След като я питах какво иска най-накрая, тя започна да ми изрежда за процедури, които дори не съм чувала! Да не говорим колко са скъпи и че се подлагат на тях само лелички с много пари и малко самочувствие! :idea: :evil:

Чудя се как мога, хем да угодя на един тийнейджър, хем да не стигаме до пластична операция на носа и металокерамични коронки на зъбите (каквито са желанията й), но и да повдигна самочувствието й?

Как може да иска да свали 10 килограма, когато е съвсем нормална, притеснява ме това, че ще започне с диетите и нещата могат да стигнат твърде далеч, а се сещате, че не чува моите съвети, :!: дали да не говоря с нейна приятелка, с която се съветва за тези неща?!
Не мога да разбера и кой може да насажда на един тийнейджър :o , че е дебел :o или има крив нос :o и да подбива по този начин самочувствието му?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот M.Tasheva » 31 Мар 2014, 13:45

Не се чуди за това кой го прави! Като гледам момичетата в класа на сина ми - същата работа, едни-други го правят, не стига това, ами тези предавания като "Пълна промяна" и тем подобни допълнително им влияят!
И въобще не се хващай на тези за операции и коронки, не знам на какво мнение си, но само негативи можеш да откриеш в тези процедури! Опитай се да поговориш малко, ако видиш, че съвсем не поддава това с приятелката й е някакъв вариант, трябва да знаеш, че всичко си опитала! :idea:
Моят син е на същата възраст и преди няма и две седмици си избръсна лицето за пръв път, но не знаеш какви пъпки му избиха :shock:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот dejavu » 01 Апр 2014, 15:48

Защо не изберете стандартните процедури като за начало, още от там ще започне промяната и тя ще се усеща по-добре и по-красива, например - премахване окосмяването по лицето и тялото, козметик, нова прическа, спорт съчетан с повече зеленчуци и плодове, а и сега им идва сезона! :?: :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот Snejna » 25 Ное 2014, 11:48

Аз пък се учудих, на 15 години нормално момчето да се обръсне, та дори му е късно!
А иначе, по-добре е нещата да се случват под контрола на родителя! Дали ще е момента, в който ще започне да се епилира, дали ще е да я заведеш на козметик, на маникюристка ако щете, все нещо, което да я накара да се чувства по-красива, а и минете 2-3 магазина, в които се уговорите предварително,че ще твърдят, че нейния номер панталон е най-малък :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот Anka » 02 Дек 2014, 16:32

Ужас, ако момиченцата около нея са някакви известни като кифли, нормално да поискат подобни процедури! Най-лесно ще стане като си намери гадже тази девойка :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Мар 2015, 14:20

Не мисля, че има начин да ѝ повдигнеш самочувствието, особено ако момичетата около нея са по-отворени и т.н. Може да вземете хубав гланц, да купите по-оформящ сутиен, такива неща, по които да си покаже вече колко я тресат хормоните. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот S_Milenska » 10 Мар 2015, 14:55

Ваня Стойчева написа:Не мисля, че има начин да ѝ повдигнеш самочувствието, особено ако момичетата около нея са по-отворени и т.н. Може да вземете хубав гланц, да купите по-оформящ сутиен, такива неща, по които да си покаже вече колко я тресат хормоните. :mrgreen:

О, да, трябва много родителите да обръщат внимание на порастването на децата си, особено момиченцата. Те имат нужда от гланц за устните, от сутиен (много родители забравят тази част дълго време и едва ли не чакат щерка им да си поиска), от хубава прическа, от хубави дрехи. :) Как няма да се комплексира детето, ако останалите имат всичко това, а то ходи още като четвъртокласник? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот Lisica » 25 Мар 2015, 10:18

То пък какво има да се притеснява малкото тийнейджърче не мога да си обясня? :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот qwerryyy » 25 Мар 2015, 13:57

Е, мисля, че си има начини, особено пък за момичетата, малко грим може да свърши чудеса, всяка една жена като се гримира малко и се чувства по-красива. :)) А за тийновете е много важно как изглеждат ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да повдигна самочувствието на тийнейджър?

Мнениеот Andrey » 26 Мар 2015, 17:27

Като почнат така да се смазват и те не знаят що тийновете и ти става лошо, особено като са на по 15 години и отдолу, тогава сякаш им е най-зле хормона!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта