Трябва ли имената на децата да си отиват по някакъв начин?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Трябва ли имената на децата да си отиват по някакъв начин?

Мнениеот Stark » 04 Окт 2017, 10:22

Няма как някой друг да нае избира, иначе трябва да чакаме, докато децата станат на 15 и се осъзнаят, та да се кръщават. Имената си отиват, така както звучи добре Иван Стоянов Каракойчев, така стои добре и Иван Иванов Димитров и Иван Десиславов Мирчев. Все имена, все подредени. Трябва да се внимава дали ще се получи благозвучие от там, че да бъдат с една народност имената. При момичетата, сякаш няма такъв проблем, повечето са при момчетата.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Трябва ли имената на децата да си отиват по някакъв начин?

Мнениеот Story_teller » 09 Яну 2019, 10:46

Има си усещане за благозвучност, така е.
На мен ми звучи гадно като чуя примерно Вирджиния Стойчева (просто пример). Като цяло не разбирам защо се избират чужди имена, ако хората не живеят в чужбина. Има някои изчанчени вариант, които обаче си имат прекрасни български еквиваленти.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Трябва ли имената на децата да си отиват по някакъв начин?

Мнениеот _Лилия_ » 20 Фев 2019, 11:35

Аз не съм се съобразявала с това, когато избирах име за детето. Исках просто да е красиво и благозвучно. Но не го съобразявах с второто и третото име. Струва ми се излишно мъдрене.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Трябва ли имената на децата да си отиват по някакъв начин?

Мнениеот Dalia » 21 Фев 2019, 22:46

Не съм мислила по този въпрос. Имената на децата ми са свързани с имената на родителите ни от двете страни. Нека се радват хората за мен това е много важно.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Трябва ли имената на децата да си отиват по някакъв начин?

Мнениеот petq1425 » 29 Авг 2019, 09:26

Името на едно дете е много важно. И защо, да не е кръстено на някой? Нали децата са част от нас и нашите гени.
Детето взема 50% от гените ма майката и бащата, 25% от бабите и дядовците и 25% от прабаби и дядовци.
Така, че според мен е хубаво и дете по този начин да носи някакво име свързано с тях.
petq1425
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:12

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта