Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот dejavu » 02 Апр 2014, 11:25

Чух изказване на една майка, което ми направи голямо впечатление! Смяташе, че децата в детските градини, за да се преборят със затлъстяването, трябва да имат назначен диетолог, :idea: който да води програма индивидуално на всяко дете със затлъстяване и да имат всекидневни часове по физкултура, :idea: в който да се назначават различни упражнения според годините и степента на затлъстяване, както и различни игри за останалите деца! :!:

На мен идеята ми се стори страшно добра :shock: , но за съжаление и неосъществима! Замислих се, че дори и това да се случи, след като вземат детето от градина родителите по стар обичай отново ще го заведат в Макдоналдс :( и всичко ще изгуби смисъл! От друга страна, според мен, държавата отново ще измие ръцете си :!: с това, че няма пари да назначава диетолози и учители по физкултура за нуждаещите се от помощ и (извън семейна) подкрепа затлъстели деца! :(

Как ви се струва идеята, осъществима? Или това трябва да се поддържа като начин на живот и в семейството, за да има ефект при вече затлъстели деца? :? Дали само храненето назначено от диетолог и физкултурата могат да бъдат в помощ или трябват по-драстични мерки? :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултур

Мнениеот Lyomi » 02 Апр 2014, 12:18

Не съм убедена, че би имало драстични резултати при едно семейство, което основната му храна е джънк, но пък със сигурност ще е от полза. Тука идва и един друг момент, обаче, в който бабите като видят заслабнало детенцето ще кажат "Ама бабо, не ви ли хранят в тази детска градина, гладни ли ви държат?! Я си хапни сега това пържено мекиче и бозичката (а аспартам, разбира се) да си изпиеш" :D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Та идеята е супер, ако и родителите разбират какво е положението и на децата и тяхното, дори това може да се поддържа и в училищата, нали има задължителна занималня до 4-ти клас, дори някъде по медиите се споменаваше, че може и да стане до 5-ти ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултур

Мнениеот orlica » 02 Апр 2014, 12:54

Всичко трябва да тръгне от семейството. Когато родителите не са достатъчно отговорни към собствените си деца. И взимайки ги от ДГ ги водят на площадката с пакет царевични пръчки, вафла, и сок, дават им телефона си за да "си играят" ,само и само за да не мръднат от пейката или "да слушат" няма как да очакваме нещата просто да се подобрят....Да не говорим, че за да има такива хора на тях трябва да им се плаща, а голям процент от родителите на точно тези деца, към които би било насочено ще смятат, че видиш ли държавата е длъжна да се погрижи за това....
Иначе да, може би идеята би била плезна ако се възприеме наистина както трябва.
orlica
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2014, 12:45

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултур

Мнениеот sofi_black » 02 Апр 2014, 13:10

Е не знам колко по-драстични мерки може да има, освен да ги пратят в дебелариум тези деца :mrgreen: но не мисля, че някой ще държи тези деца гладни и родителите ще са щастливи от факта, колкото и да е засищаща диетата, все пак се ограничаваш ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Pipilota » 18 Ное 2014, 16:04

Не смятам,че ще има ефект,все пак децата правят това, което видят вкъщи,т.е. "забранената" храна и лошите занимания не са в детската градина, там не ядат вафли и зрънчо, а ядат домашна храна, не стоят пред телевизора,а играят. Децата е хубаво да се запишат и на спорт, дори в детските градини се предлага, което не е малко,за да му се изградят навици.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Andrey » 03 Дек 2014, 17:42

Ами учете ги по от рано какво да ядат тези деца, не като стане късно да се вайкате..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Pipilota » 26 Юли 2015, 09:28

Все още е трудно някой да отиде на диетолог, все много знаем. Изпробваме какви ли не диети върху нас самите и върху децата си, само защото сме чули че работят. А да си диетолог не е да кажеш "прочети в интернет", правят се специали режими и диети за всеки човек - индивидуално! Децата задължително трябва да бъдат прегледани от диетолог, който да им създаде режима, а не родителите да си правят експерименти. Децата ми са с идеални килограми, но ако се наложи няма да ги ограничавам сама, а ще потърся професионално мнение. :!:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Юли 2015, 10:12

pipilota и аз мисля като теб. Не знам защо сами поставяме ограничения и измисляме разни начини, след като сами сме си охранили децата... явно е, че нашите методи не действат. Отгоре на всичкото, ако детето яде салата, а ние до него ядем пържола с картофи няма как да стане работата с ограниченията!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултур

Мнениеот Lollipop » 27 Юли 2015, 07:52

Lyomi написа:Не съм убедена, че би имало драстични резултати при едно семейство, което основната му храна е джънк, но пък със сигурност ще е от полза. Тука идва и един друг момент, обаче, в който бабите като видят заслабнало детенцето ще кажат "Ама бабо, не ви ли хранят в тази детска градина, гладни ли ви държат?! Я си хапни сега това пържено мекиче и бозичката (а аспартам, разбира се) да си изпиеш" :D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Та идеята е супер, ако и родителите разбират какво е положението и на децата и тяхното, дори това може да се поддържа и в училищата, нали има задължителна занималня до 4-ти клас, дори някъде по медиите се споменаваше, че може и да стане до 5-ти ;)

Работата е там, че има и затлъстели деца дори в детската градина. Децата ходят с едни големи кореми, имат мазно вече, което им се друса! От къде е дошло, от детската градина където се хранят с готвени неща или от нещата, които се позволяват странично от родителите!
Аз съм на мнение, че не трябва да ограничаваме децата и от вафли, но те трябва да знаят, че са вредна храна и се ядат рядко! А толкова начини има да заместим купешките боклуци, само малко желание трябва! Да играчка е, да направиш един домашен кекс, да има калории и въглехидрати, но е истинска храна, която няма да тормози организма докато се преработва.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Затлъстяването при децата - борба с диетолог и физкултура?!

Мнениеот Rali_hr » 27 Юли 2015, 08:44

Но е по-лесно. Мен ме е яд, че старите хора не разбират, че е по-добре на детето да се даде някой плод, на който също ще се зарадва, а му дават вафли и шоколади, защо?!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron