Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот Lyomi » 03 Апр 2014, 13:16

От дете имам проблеми с тънката и мека, пухеста коса! Не е рядка :!: , имам коса вижда се съвсем тясно пътче, когато разгърнеш, но самият косъм е много фин и тънък! :idea:

Разбира се, че от дете съм мечтала да имам дълга коса, под дълга имам предвид под раменете, но до момента не ми се е случвало! :( :( И сега косата ми е на черта подстригана като най-често я връзвам, тъй като рядко мога да й отделям необходимото време :!: :( , за да й направя прическа, която ще стои по-дълго време добре изглеждаща и няма да кльопне след час! :(

Какви прически правите на тънката коса, така че да изглеждат добре? :? Можете ли да споделите и какви продукти използвате, за да пуснете косата си по-дълга и да не изглежда изтощена?! А стилизиращи продукти за запазване на прическа при тънка коса?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот niya_mazova » 03 Апр 2014, 13:22

Има доста продукти за обем, но не съм убедена до колко са ефективни, според мен всички стилизиращи продукти слепват косата, каквото и да пише на етикета, не им вярвам :!:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот djudjanka » 03 Апр 2014, 13:49

Аз също съм с тънка коса и се стремя да не я увреждам като не използвам преса и сешоар, даже балсам за коса рядко ползвам. От време на време си слагам разни масла преди баня - http://apteka.framar.bg/18002991/%D0%B8 ... %BC%D0%BB-, имам също бадемово и арганово. Пяната за коса прави косата да изглежда малко по-гъста, но знам, че за сухи коси не е много препоръчителна. А за прическите съм чела, че не хубаво често да връзваме косата, защото така се деформират космите и е по-добре да не е много стегната или най-добре пусната свободно.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот lussy » 03 Апр 2014, 13:57

Тънката коса си е ген, вари я, печи я - няма да стане по-плътен косъма с каквото и да мажеш, може повече да се сгъсти с чесън, но по-плътна няма как да стане!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот BravaPersona » 03 Апр 2014, 19:06

Моята също е такава, но и в горната част на темето е доста рядка. Но поради това че професията ми изисква всеки Божи ден прическа и грим, няма как , тормозя я. Ползвала съм през годините продукти и от 2 и от 200 лева, резултат не съм видяла кой знае какъв. Да не говорим че направих изключително глупавата грешка преди десетина години да се натъркам с чесън уж за сгъстяване. Може би година след това при намокряне се разнасяше специфичната миризма, страх ме беше да ида на плаж с приятелки.

Продуктът от който съм видяла най- голям ефект и купих онзи ден за пети път е спрей за обем Голдуе, ползвала съм и другите продукти от серията, но спрея е това което ми придава повече плътност и обем.
BravaPersona
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:26

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот djudjanka » 04 Апр 2014, 11:02

При мен също в горната част е по-рядка, а отзад на тила значително по-гъста. Разказвали са ми за жени, които след раждане се мажели с преварена урина и косата им се сгъстявала. Още не съм прибягнала до този метод, но може би наистина има полза. Също така ми бяха похвалили тези витамини http://apteka.framar.bg/21001707/%D1%84 ... F%D1%81-60, някой ползвал ли ги е?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот julianne » 04 Апр 2014, 12:05

И аз съм чувала за натъркване с чесън, но не зная чак пък от едно натъркване години да ти мирише косата при намокряне :arrow: глупости!
Аз не мога да преценя дали на места е по-гъста, но забелязвам, че когато се боядисвам най-накрая мажа бретона, но той е с най-наситен цвят, това не мога да проумея по-тънка ми е косата отпред или пък по-дебела и попива повече боя, не зная :shock: :shock:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот Mon_ton » 18 Сеп 2017, 16:38

Най-светъл ти се вижда, защото е най-отпред и светлината и всичко попада директно там, виждаш го и най-добре. Колкото и да се оглеждаш никога не виждаш косата си така, както си виждаш бретона.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Окт 2017, 12:27

Тънката коса иска да е винаги измита, стилизирана и добре оформена, иначе няма как да изглежда хубаво. Без грижа при нея не се получава нищо добро и положително.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да направим тънката коса да изглежда добре?

Мнениеот kauda » 28 Окт 2017, 09:29

Само с лак за коса, за да й се придаде обем. Ето това е предимството на по-дебелите коси, че могат да имат хубава и обемна прическа ибез да се налага постоянно да с еправи нещо. За съжаление ние с тънка коса все трябва да се гласим и да пръскаме с какво ли не, че да му замязаме малко.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта