Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот lussy » 03 Апр 2014, 14:00

В едно женско списание четох, че жените след 35 - 40, че и над 40 години на запад, че започвали да взимат хранителни добавки, тъй като в тази възраст започва прехода към остаряването!

Пишеше, че най-вече тази възраст на ранния преход към остаряването се свързва с намалена функция на яйчниците, разбъркване на хормоналния баланс в организма, бръчки, отпусната кожа с петна и т.н. Стана ми интересно каква хранителна добавка могат да използват, за да предотвратят всичко това?

А дали въобще има такава хранителна добавка, която да забавя ранния преход към остаряването? Понеже четох за растителните естрогени, но до колко те биха могли да компенсират тези в човека?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот Nightmare » 03 Апр 2014, 14:05

Чувала съм за маслото от вечерна иглика, че е добро, но никога не съм го ползвала, що се отнася до растителните естрогени, нямам идея в какво би могло да се съдържат!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот Мади Ранчева » 03 Апр 2014, 14:09

За приема на хиалуронова киселина на капсули съм чувала добри отзиви, но не съм опитвала, а и разбрах, че има различни видове хиалуронова киселина
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот choki_moki » 07 Апр 2014, 12:54

Бих предпочела комплексна формула която да съчетава повече съставки за по-добър ефект като Women's Hormone Balance примерно.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот draga.mihova » 07 Апр 2014, 14:25

choki_moki написа:Бих предпочела комплексна формула която да съчетава повече съставки за по-добър ефект като Women's Hormone Balance примерно.

А какво съдържа тази комплексна формула и може ли да се приема от по-млади жени, каквато всъщност е авторката на темата? Природна ли е тази добавка, тъй като видя хормони и тръпки ме побиват, шега не бива с тях! :oops:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот Radoslav88 » 08 Апр 2014, 13:41

Мили дами, замислете се върху някакъв Antioxidant Complex или комбинация от зелени храни, които са богати на витамини, минерали и т.н.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот pepa1974 » 09 Апр 2014, 18:57

lussy написа:В едно женско списание четох, че жените след 35 - 40, че и над 40 години на запад, че започвали да взимат хранителни добавки, тъй като в тази възраст започва прехода към остаряването!

Пишеше, че най-вече тази възраст на ранния преход към остаряването се свързва с намалена функция на яйчниците, разбъркване на хормоналния баланс в организма, бръчки, отпусната кожа с петна и т.н. Стана ми интересно каква хранителна добавка могат да използват, за да предотвратят всичко това?

А дали въобще има такава хранителна добавка, която да забавя ранния преход към остаряването? Понеже четох за растителните естрогени, но до колко те биха могли да компенсират тези в човека?

Да има специална хранителна добавка, казва се ХАРМОНИЯ с ресвератрол, която пие майка ми и е много доволна.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот Radoslav88 » 10 Апр 2014, 14:20

pepa1974 написа:
lussy написа:В едно женско списание четох, че жените след 35 - 40, че и над 40 години на запад, че започвали да взимат хранителни добавки, тъй като в тази възраст започва прехода към остаряването!

Пишеше, че най-вече тази възраст на ранния преход към остаряването се свързва с намалена функция на яйчниците, разбъркване на хормоналния баланс в организма, бръчки, отпусната кожа с петна и т.н. Стана ми интересно каква хранителна добавка могат да използват, за да предотвратят всичко това?

А дали въобще има такава хранителна добавка, която да забавя ранния преход към остаряването? Понеже четох за растителните естрогени, но до колко те биха могли да компенсират тези в човека?

Да има специална хранителна добавка, казва се ХАРМОНИЯ с ресвератрол, която пие майка ми и е много доволна. Ето ти координати: http://www.zdravnitza.com/shop/product. ... ductID=311



12 мг. рествератрол е твърде малко за някакъв антиоксидантен ефект. По-скоро дневно трябват поне 100-200 мг.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот choki_moki » 11 Апр 2014, 18:10

draga.mihova написа:
choki_moki написа:Бих предпочела комплексна формула която да съчетава повече съставки за по-добър ефект като Women's Hormone Balance примерно.

А какво съдържа тази комплексна формула и може ли да се приема от по-млади жени, каквато всъщност е авторката на темата? Природна ли е тази добавка, тъй като видя хормони и тръпки ме побиват, шега не бива с тях! :oops:


мога да прикача снимка със съдържанието.
Могат да се пият от жени от всякакви възрасти, защото съдържат само натурални съставки. Дори моя позната ги пиеше понеже имаше страшно болезнена и нередовна менструация.
Womes_Hormone_Balance_60tabs_facts.jpg
Womes_Hormone_Balance_60tabs_facts.jpg (99.2 KiB) Прегледано 6636 пъти
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Хранителна добавка за ранния преход към остаряването?

Мнениеот pepa1974 » 22 Апр 2014, 16:03

Радослав 88, то в Хармония няма само рествератрол като антиоксидант, иначе щеше да е рествератрол на хапчета, а не хранителна анти-еджингова добавка. Така мисля. Предполагам, че и останалите съставки са много важни...
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта