На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2015, 13:10

НЕ знам направо, големия ми син е във втори клас и все още го водя и прибирам от училище, но предполагам, че скоро ще започне да иска да ходи сам до училище не знам какво ще правя. А игрите пред блока стават под мой надзор. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Lisica » 20 Апр 2015, 12:01

В наши дни е толкова опасно навън, че виждам деца, които са в 4-5 клас и ходят все още с родителите си до училище и напълно ги разбирам.. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот dejavu » 25 Май 2016, 17:14

Ако живея в голям град, бих се замислила дали да пускам детето си без придружител. Може би някъде към 12 г. А пред блока бих го пуснала да играе. В по-малък град е малко по-различно сякаш. Няма чак толкова големи разстояния и по обикалят.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Kaya » 20 Юни 2016, 13:30

Пред блока след 7 г. могат да слизат, вече имат малко акъл в главичките и е по-различно и са малко или много по-отговорни.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот julianne » 20 Юни 2016, 14:07

Когато тръгнат на училище, вече имат повече приятели и ако не от първи клас, то от втори-трети вече се чувстват по-големи и се разбират да излизат да играят.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Локумът » 20 Юни 2016, 16:52

julianne написа:Когато тръгнат на училище, вече имат повече приятели и ако не от първи клас, то от втори-трети вече се чувстват по-големи и се разбират да излизат да играят.

Ако е пред блока може, ама да го пуснеш през три квартала не ми се връзва. засега съм виждал доста деца да играят пред блока, особено и като има комшии там - бива. Но имаме едни съседчета, дето си обикалят целия квартал, а те едни малки.. но всеки си решава.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2016, 16:14

Пред блока почнах да го пускам от скоро с други деца долу, сам без компания не го оставям да играе пред блока. :) да обикаля квартала, или да ходи до някъде - няма да е скоро. ;) Пращам го само до магазина до блока и да си играе пред него, даже му е забранено да го обикаля. :) като порасне и почне да си носи смислено главата на раменете, тогава да излиза колкото прецени. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот mamina » 22 Юни 2016, 09:35

На 13-14 години мисля, че е нормално да започнат да се отдалечават от дома и да разширяват територията на обикаляне :smile: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2016, 16:41

mamina написа:На 13-14 години мисля, че е нормално да започнат да се отдалечават от дома и да разширяват територията на обикаляне :smile: .

Като сменят вече млечните зъби - може. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Lisica » 06 Апр 2017, 10:58

Когато децата започнат малко да си тежат на мястото, имат адекватна преценка и знаяткога да се притеснят, тогава е времето и да излизат сами. под 10 години са още наивни, даже са си бебешоци. То за това и по закон до 12 години не бива да са сами, защото са малки и неадекватни, след това вече е по-разумно човечето и може да се разчита на него и на това, че знае как да се огледа и не дай си Боже, ако има проблем, да се обади бързо на родителите си и да каже къде се намира!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта