На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Мади Ранчева » 04 Апр 2014, 15:39

Имам единадесет годишна дъщеря, която вече предявява сериозни претенции да излиза самичка :o , а това меко казано ме притеснява! :shock:

До сега често излиза до магазина и ходи сама на училище, играят пред блока с другите деца, невинаги е долепена до мен, но детето желае да излезе навън, по центъра, без придружител! :shock: :oops:

Тя се сърди, че и нямаме доверие, но не е така, квартала ни не е отдалечен - на 10 минути пеша е от центъра :idea: , но се минава през места, където се събират бездомни кучета около контейнери :!: и все неща, които могат да изплашат детето. :!: По скоро нямам доверие на заобикалящата я среда, затова искам да е с придружител и не зная кога ще дойде подходящото време :!: , за да излиза сама и дали то не е дошло! :roll:

Вашите деца на колко години за пръв път ги пуснахте да излизат без придружител из града? :? А кои смятате, че са най-подходящите години, за да се изпълни това желание на детето? :? :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител

Мнениеот M.Tasheva » 04 Апр 2014, 15:48

Всичко зависи от доверието, което й гласуваш, моето момче излезе на 12 години сам, тъй като това се изисква и по закон, до 12 год. не може да стои самичък, т.е. без придружител дори вкъщи, съответно и навън, май! Не се безпокой, това е нормално, отбий водата за още малко и следи с кратки обаждания, за да разбираш обстановката около нея! ;)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител

Мнениеот pepa1974 » 09 Апр 2014, 18:44

Все ми се струва, че дете на 11 още е малко, за да е толкова самостоятелно-да ходи само из центъра. А за момиче-съвсем опасно ми се струва!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител

Мнениеот red_eyes » 13 Май 2014, 13:56

pepa1974 написа:Все ми се струва, че дете на 11 още е малко, за да е толкова самостоятелно-да ходи само из центъра. А за момиче-съвсем опасно ми се струва!

И аз съм на същото мнение, а и като чувам какви извратеняци дебнат на всеки ъгъл е по-добре да си стои пред блока най-много :!:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2014, 10:23

На 11-12г. мисля,че е нормално да излиза, в крайна сметка ние не може да ги държим вечно до полите си? Кога ще са готови за да излизат сами, или да се прибират сами от училище.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Anka » 25 Ное 2014, 13:51

Сега съм на 21, така че още имам спомени от детството ми. Бях някъде на 12 когато започнах да излизам сама, разбира се като родителите ми знаеха къде точно ще бъда :!:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Krum » 28 Ное 2014, 14:07

Не знам на колко е нормално да ходят децата сами навън, но като гледам колко е опасен светът, не знам кога бих пуснал децата си един ден колко рано бих ги пуснал.. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Kaya » 09 Фев 2015, 12:12

Синът ми е на 6 и вече иска да излиза самичък, не знам направо какво да правя, скоро ще започне да иска да слиза сам пред блока, а мен ме е страх, твърде доверчив е. :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2015, 12:18

Абе като гледам колко е трудно и опасно това време, мисля че доста ще се мине, докато започна да пускам бебето навън само. :lol: :lol: :lol: Така де, предполагам, че след 15-тина години ще пускам малкия сам, до тогава под мой надзор!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: На колко години пуснахте детето си навън без придружител?

Мнениеот Lollipop » 15 Фев 2015, 12:41

silver933 написа:Абе като гледам колко е трудно и опасно това време, мисля че доста ще се мине, докато започна да пускам бебето навън само. :lol: :lol: :lol: Така де, предполагам, че след 15-тина години ще пускам малкия сам, до тогава под мой надзор!

В тези опасни времена си мисля, че и 15 с амного, но децата искат даходят от доста по-рано сами насам на там, а и ние не сме били по-различни, аз от 2 клас ходя сама на училище, което беше доста далеч от вкъщи.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта