Хотел или хостел бихте предпочели?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот annydance » 04 Апр 2014, 16:31

Виждам, че повечето хора тук, във форума, когато става дума за почивки, залагат на хотели и не зная защо? Чешат някакво его или пък се опитват да показва по-висок стандарт на живот, който всъщност не притежават!

Няма значение, важното е че доста от познатите ми не бяха чували и не знаеха, че съществуват местенца като (арт) хостели, в които освен покрив над главата си получаваш и приятна компания, в повечето случаи, особено уютна обстановка за почти никакви пари!

Та след като научихте (ако не сте знаели) за наличието на хостелите, къде бихте предпочели да отседнете в хотел или в хостел? И защо? На мен лично хотелите ми дават обстановка, като в жилищен блок, доста бетон и никакъв уют, а по-горе споменах, защо харесвам хостели!

П.С. Мисля, че тази тема е отлична, за да съберем най-добрите хостели, в които сме попадали, като за начало е добре да започнем за България, а по-късно да се отправим и към чужбина!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот dessiblond » 04 Апр 2014, 16:35

До сега не съм чувала за хостели, а само за мотели, предполагам, че пак е нещо подобно, като хотел, но по-мъничко и по-мръсно, предполагам :D :oops: все пак можеш ли да ни бутнеш някакъв линк да разгледаме за какво иде реч?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот Ivaylo » 09 Апр 2014, 14:36

Хостелите са по-евтини, но често нямат бани в стаите и спалните са с повече от 1-2 легла, което е проблем, ако търсите усамотение. За сметка на това, добра цена и често много нови запознанства.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот pepa1974 » 09 Апр 2014, 18:12

зависи от финикийските знаци в джобчето! ;)
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот MGB » 10 Апр 2014, 12:30

Като цяло и аз предпочитам хостелите, както каза Ивайло има и повече запознанства, а и в крайна сметка, когато пътуваш не е основната ти цел да стоиш в хотела или хостела, а да имаш покрив над главата си ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот Мия Георгиева » 10 Апр 2014, 13:27

Съгласна съм, че зависи от бюджета, целта на пътуването, компанията и прочее. Надали бих планувала "романтична почивка" с още 14 човека в стаята ;)
Но повечето добри хостели също предлагат стаи за по двама.
Била съм в няколко хостела в Румъния, Турция и все попадах на страхотни хора, приятна атмосфера, чисти стаи и добри условия, така че генерално съм почитател :)
Мия Георгиева
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Апр 2014, 10:19

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот Perla » 11 Апр 2014, 10:09

А каква е разликата в цените на хостелите и хотелите? :roll:
Perla
 
Мнения: 23
Регистриран на: 10 Апр 2014, 10:09

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот Lili_pili » 18 Фев 2015, 15:50

Много ясно, че предпочитам да съм на хотел, нали за това съм на почивка? Искам да имам всички удобства и да не сепритеснявам от нищо, на хостел мога да ида за някои уикенд с приятели.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот Elica » 18 Фев 2015, 18:12

Много зависи, ако съм на морето бих отишла на хотел, да съм на спокойно място и да ми е чисто пък ако ще да ме мислят за снобарка :Р
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Хотел или хостел бихте предпочели?

Мнениеот Pipilota » 19 Фев 2015, 10:42

Хотел! Особено за дългата ми почивка, предпочитам всичко да ми е уредено, нали за това съм на почивка, по хостели ходим с приятели от време на време за уикендите. ;) Предпочитам да се охарча повече но да не се занимавам с чистене, готвене и тем подобни :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта