Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот exotic » 01 Юли 2015, 15:43

Kaya написа:
silver933 написа:Мисля, че много лесно могат да отслабнат тийновете :) Малко спорт, дори и разходки да са, качествено хапване и за лятото могат да се случат чудеса. Моя съученичка беше свалила 30 килограма за едно лято! :shock:

Това е страшно много! Но е така на тези години лесно се слабее и дори без много усилия могат да се свалят доста килограми, малко движение и спорт ще помогнат, но ако го има онзи фактор мързел няма как да стане или поне няма да е изобщо лесно.. :(

Мързел + липса на воля + изкушаваща калорична храна и приятелско влияние = пухкави тийнове, които направо си се предразполагат към затлъстяване :idea:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Snejna » 01 Юли 2015, 16:14

Както пак се връщаме на темата с възпитанието, родителите просто не са възпитали децата си от малки в културата на спорта и т.н.
Дъщеря ми се занимава със спортни танци от както беше на 3г. вече е доста напреднала, а е на 8г., няма намерение да се отказва , прави го за удоволствие, това е начин за движение.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот JohnLocke » 27 Авг 2015, 11:33

Според мен всичко е в действието и някакъв по-олекотен хранителен режим, нищо трудно! ;)
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Pipilota » 05 Юли 2016, 11:43

JohnLocke написа:Според мен всичко е в действието и някакъв по-олекотен хранителен режим, нищо трудно! ;)

E това как става, като тийновете най-често се хранят я с джънк, я с нещо друго, обичат бързите закуски, чипсовете, солетите, снаксовете и все можеш да ги видиш да ядат нещо такова. Тийнейджър, който се храни здравословно май е почти невъзможно да се намери, освен ако не се занимава активно с някакъв спорт.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Kaya » 05 Юли 2016, 13:15

Pipilota написа:
JohnLocke написа:Според мен всичко е в действието и някакъв по-олекотен хранителен режим, нищо трудно! ;)

E това как става, като тийновете най-често се хранят я с джънк, я с нещо друго, обичат бързите закуски, чипсовете, солетите, снаксовете и все можеш да ги видиш да ядат нещо такова. Тийнейджър, който се храни здравословно май е почти невъзможно да се намери, освен ако не се занимава активно с някакъв спорт.
И ти си права, моята дъщеря не е много далеч от тийн годините и я гледам, че е завъртяла доста дупе и коремче, не знам дали е редно да я подложа на диета, след като ми отказва и спорт, но пък знам, че доста отслабват, когато израстват, точно в тийнейджърските си години.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Viktor_11 » 06 Апр 2017, 12:51

Момичетата от наишия клас са винаги на диетата а мом4етата спортуват. ние отслабваме и по бързо и после дори изглеждаме по-добре, не знам защо всички първ почват диета, а после се хзащат със спортуване
Viktor_11
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2017, 12:28

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Авг 2017, 10:17

В тийн възрастта хормоните си намират точно тяхната си функция и работят на пълни обороти. Тогава се отслабва и най-лесно, аи младото тяло си е младо. Включването на пълноценна и здравословна храна е достатъчна, ограничаването от джънг фууда също е една крачка напред. Както отслабва всеки, така и тийновете, но без да се прекалява с ограниченията, защото в тази възраст, дори и храненето е социален живот за тях.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Боби_Тони » 12 Мар 2019, 12:35

С повечко физическа активност, по-малко джънк и готово. То е просто, само желание се иска.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Dalia » 12 Мар 2019, 12:39

Малко диета и спорт и готово. Едва ли има по-голямо предимство от това да си тийнейджър и да се опитваш да си в добра форма. Двуразовите тренировки са винаги добро решение за критична ситуация. Но само с диета без движение не мисля, че е добре да се отслабва за когото и да е. :wink:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Как е редно да отслабват тийнейджърите?

Мнениеот Fire storm » 09 Май 2019, 12:14

Подрастващите трябва да отслабват само, ако имат реална нужда от това. Тоест, ако лекар сметне за необходимо. Тогава и хранителният режим трябва да е съобразен с възрастта. Не можеш просто да харесаш диета и да я наложиш на детето.
Fire storm
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:56

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта