Малка къща, а пък вътре...тъща...

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Юли 2017, 11:50

В повечето случаи негативното влияние, което мислим, че получаваме от тъщи и свекърви, всъщност сами си го докарваме до главите. Вместо да се притесняваме за такива излишни неща, може да се осмислят малко по-сериозно нещата и да се прецени и да сепогледнат ситуациите отстрани. Може пък ние да не сме прави. На всеки му се е налагало да живее с родитлеите си, в крайна сметка,така както те са ни гледали като деца, така в един момент и ние сме длъжни към тях, когато трябва да ги изпратим към последния им път. Не бъдете злобни, защото тези хора са ви направили такива,каквито сте.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот S_Milenska » 25 Юли 2017, 15:14

Ванче, не съм много съгласна. Има такива тъщи и свекърви, че и да не ти се иска да имаш проблем, изобщо да не подозираш за такъв, те ще намерят и ще го направят на световен въпрос! Моята свекърва е такава и свекъра и той, от мухата слон правят. Вечно недоволни, мрънкат, не избират и не ценят изборите на децата си, нито аз съм добра за сина им, нито пък зет им е достоен за прекрасната им дъщеря. Недоволни и нагли хора. Според тях аз съм принудила мъжа да заминем и да живеем извън България, а до последно исках да останем, а той настояваше да се преместим. Но те не го осъзнават така, те си намират жертва. Да не ми се налага да ги гледам аз!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот Mon_ton » 29 Авг 2017, 12:01

Естествено, че има, затова е най-добре да седиш далеч от тях, но не винаги става. Много ми е грозно това, като тръгнат да гонят едва ли не и да обясняват колко е лоша снахата. АМа кой ще им роди внуците, кой ще ги гледа... Да не се лъжем - мъжете не си намират толкова лесно половинки, колкото си мислят, но една жена трудно може да остане сама, освен ако тя самата не го иска. Вместо да са благодарни, че най-накрая някоя е взела синовете им те...
Е , една приятелка имам, мъжът и е на 40 години почти, има брат на 44 (той). Братът големия не е женен, няма жена, дете, но е любимец на родителите им, тя му роди две деца, ама е лошата.. И кой щеше да им продължи великия род, ако не беше тя?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот vanusha » 29 Авг 2017, 14:19

най е трудно да живеят няколко поколения на едно място, направо е ужасно, но нямаме избор понякога, то просто се случва.. Трябва да се научим да живеем с хората в къшата ни колкото и да ни е неприятно. иначе винаги може младите да идете на квартира, като не ви харесва.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот Malina » 30 Авг 2017, 09:56

Старите обичат да се държат гадно, за тях това е въпрос на чест, ако не се оплачат я от зетя, я от снахата, все едно не са били на гости. Но трябва да ги търпим, нали са родителите на хората, които обичаме. Дано поне да идват рядко и за кратко, че ако посещенията са редовни, много трудно.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот Kaya » 31 Окт 2017, 12:43

Наиситна не е лесно да живеят няколко поколения заедно, но понякога се случва по стечение на обстоятелствата. Трябва да се намери общ език, все пак е по-добре с тъща, отколкото със свекърва, че сблъсъците най-често стават между снахата и свекървището.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот fawla » 01 Ное 2017, 11:33

Не е готино да се живее се друго поколение, но се налага. няма какво да се направи, изтърпяваме или се местим. Но има и готини хора, просто трябва да им се даде шанс и да спрат всички да търсят поводи да се скарат с другия.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот Stark » 01 Ное 2017, 13:54

Кой знае и аз как ще живея един ден, поне мога да се радвам, че мама е свястна и не вярвам, че ще създава проблеми.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Малка къща, а пък вътре...тъща...

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Ное 2017, 13:23

НИкой не иска нови хора в дома си, и ако наистина не вярваме, че са много важни и част от семейството ни, естествено, че ще искаме да саботираме съжителството с тях. Не разбирам обаче, защо майките са такива, не виждат ли, че децата им са щастливи с избора си, особено при младите семейства, веднага да наскачаш да правиш проблеми, пълна глупост, наситина!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта