От каква възраст мога да давам млечни продукти?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот rzamen » 01 Фев 2018, 11:25

Аз едно не мога да разбера!? Едно време са ни хранили с кисело мляко от 1-м. А сега трябвало чак след 9м. Дали е защото това днес не е точно кисело мляко? :lol:
rzamen
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2018, 19:19

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Lollipop » 16 Фев 2018, 11:06

Сега всичко е различно, почваме да ги захранваме децата на близо година и до 3-4 години те все още не ядат всичко, бавно и славно... :) Всъщност, аз също не съм убедена колко е полезно, масово децата стават злояди по този начин...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Notification » 03 Апр 2018, 14:33

децата ми и двете ги захранихме с кисело мляко нма 3 месеца, никакви алергии нямат, сега много ги пазите и затова вечно са болни
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Тъжна Луна » 03 Апр 2018, 15:52

moni.sparrow написа:Здравейте, мами! Малко съм объркана от нещата, които чета в книги и интернет относно захранването. Стигнахме до период, в който сме на година и половина и все още ме е страх да давам млечни продукти. :?

На всякъде където съм чела, поне са единодушни в това, че киселото мляко се приема по-лесно от организма, в сравнение с прясното, да не говорим за останалите млечни продукти. За щастие сама си квася мляко от купено прясно със сигурен произход! :!:

Съпруга ми от своя страна казва, че него от съвсем малък са го хранили с кисело мляко :shock: , тъй като майка му не е имала достатъчно кърма!
Искам съвет, за да разбера от каква възраст мога да започна да давам различните млечни продукти, започвайки с кисело мляко, нали? :?

и мен от малка са ме хранили с такова кисело мляко, но колко съм яла е съвсем друг въпрос :grin: Значи пробвай си детето как приема храната и постепенно я включвай. Аз мисля,че не е чак толкова рано да включиш млечни продукти. Мойто дете на времето се оказа с някаква алергия и при контакт на кожата с всичко що съдържа мляко - от сухо до кисело.. се изриваше и за около половин час кожата се успокои. Мисля,че млечните продукти не са чак толкова необходими и спешни, а и съставките им могат да бъдат открити и в други хранителни продукти. Виж захар, шоколад, чипс, гризки и всякакви такива съм анти тотал!
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Апр 2018, 17:59

При алергии трябва да се внимава, но ако няма проблем след 6-7 месеца няма лошо, сега наиситна се оливаме с предпазливост и децата по-болни от всяког.а
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Anka » 19 Сеп 2018, 10:41

rabotnata pchela написа:При алергии трябва да се внимава, но ако няма проблем след 6-7 месеца няма лошо, сега наиситна се оливаме с предпазливост и децата по-болни от всяког.а

Едно време по-различно се захранваха децата, сега над година не са научени да ядат полезни храни, ама да нагъват зрънчо и солети знаят от малки.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Ani_ » 28 Мар 2019, 12:17

Ако детето не е обременено с алергии, може да се дават след 9-10 месечна възраст. Започва се с извара, кисело мляко, масло.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron