От каква възраст мога да давам млечни продукти?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот moni.sparrow » 08 Апр 2014, 11:57

Здравейте, мами! Малко съм объркана от нещата, които чета в книги и интернет относно захранването. Стигнахме до период, в който сме на година и половина и все още ме е страх да давам млечни продукти. :?

На всякъде където съм чела, поне са единодушни в това, че киселото мляко се приема по-лесно от организма, в сравнение с прясното, да не говорим за останалите млечни продукти. За щастие сама си квася мляко от купено прясно със сигурен произход! :!:

Съпруга ми от своя страна казва, че него от съвсем малък са го хранили с кисело мляко :shock: , тъй като майка му не е имала достатъчно кърма!
Искам съвет, за да разбера от каква възраст мога да започна да давам различните млечни продукти, започвайки с кисело мляко, нали? :?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот penny » 08 Апр 2014, 12:16

На мен педито ми беше казала, че от 6 месеца мога да започна да давам кисело мляко, сега сме на 10 и все още не съм давала прясно, трябва да се консултирам пак ;)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Ivaylo » 08 Апр 2014, 15:12

Кисело мляко от 10-тия месец даваме, а прясно мляко...трябва да е бебето доста по-голямо. Не се препоръчва за малки деца.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот ramimni » 08 Апр 2014, 16:37

Ivaylo написа:Кисело мляко от 10-тия месец даваме, а прясно мляко...трябва да е бебето доста по-голямо. Не се препоръчва за малки деца.

А кашкавали, сирена, извара предполагам, че доста по-късно, тъй като има страшно много сол в тях?! :?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот xrisy_vd » 09 Апр 2014, 12:11

Когато ходех на лекции за бременни, лекторката препоръча след годинка и половина да даваме прясно и кисело мляко. Сиренето препоръча да е добре обезсолено и няма проблем да се дава от седмия месец с попарката. Кашкавал дадох за първи път на около годинка и два- три месеца. Лекторката каза, че бабините приказки за това, че козето мляко е най- подходящия заместител на кърмата, то е много по- трудно за усвояване и по- тежко за коремчето на детето. И че разликата между киселото и прясното мляко е ферментацията, иначе дали ще даваме прясно или кисело мляко е едно и също. Препоръчано ни беше, когато решим да дадем мляко на децата да изберем такова което е допълнително обогатено с калции и магнезии. Уточнявам, че лекцията беше водена от представител на Хип.
Моля личен съвет е да се кара по- полека с млякото и ако има признаци на непоносимост към него най- добре веднага да се консултирате с предиатъра. До ден днешен детето ми не е консумирало чисто прясно мляко, винаги е в кремче, в палачинки и т.н. Разбира се всяка майка решава какво кога да дава. Пълно е с примери за майки които избързват или закъсняват с млякото.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот mangusta » 09 Апр 2014, 13:14

xrisy_vd написа:Когато ходех на лекции за бременни, лекторката препоръча след годинка и половина да даваме прясно и кисело мляко. Сиренето препоръча да е добре обезсолено и няма проблем да се дава от седмия месец с попарката. Кашкавал дадох за първи път на около годинка и два- три месеца. Лекторката каза, че бабините приказки за това, че козето мляко е най- подходящия заместител на кърмата, то е много по- трудно за усвояване и по- тежко за коремчето на детето. И че разликата между киселото и прясното мляко е ферментацията, иначе дали ще даваме прясно или кисело мляко е едно и също. Препоръчано ни беше, когато решим да дадем мляко на децата да изберем такова което е допълнително обогатено с калции и магнезии. Уточнявам, че лекцията беше водена от представител на Хип.
Моля личен съвет е да се кара по- полека с млякото и ако има признаци на непоносимост към него най- добре веднага да се консултирате с предиатъра. До ден днешен детето ми не е консумирало чисто прясно мляко, винаги е в кремче, в палачинки и т.н. Разбира се всяка майка решава какво кога да дава. Пълно е с примери за майки които избързват или закъсняват с млякото.

Какво означава да закъснееш с млякото, аз не смятам, че не може без него, стига да даваш храни, които да бъдат качествени заместители?!!!!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот julianne » 09 Апр 2014, 17:01

Четох, че не е добре да се дава рано прясно мляко, но никъде не пише защо, разбрах че някои майки слагат в палачинки или други кремчета, но не и за директна консумация!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот xrisy_vd » 10 Апр 2014, 10:46

mangusta написа:
xrisy_vd написа:Когато ходех на лекции за бременни, лекторката препоръча след годинка и половина да даваме прясно и кисело мляко. Сиренето препоръча да е добре обезсолено и няма проблем да се дава от седмия месец с попарката. Кашкавал дадох за първи път на около годинка и два- три месеца. Лекторката каза, че бабините приказки за това, че козето мляко е най- подходящия заместител на кърмата, то е много по- трудно за усвояване и по- тежко за коремчето на детето. И че разликата между киселото и прясното мляко е ферментацията, иначе дали ще даваме прясно или кисело мляко е едно и също. Препоръчано ни беше, когато решим да дадем мляко на децата да изберем такова което е допълнително обогатено с калции и магнезии. Уточнявам, че лекцията беше водена от представител на Хип.
Моля личен съвет е да се кара по- полека с млякото и ако има признаци на непоносимост към него най- добре веднага да се консултирате с предиатъра. До ден днешен детето ми не е консумирало чисто прясно мляко, винаги е в кремче, в палачинки и т.н. Разбира се всяка майка решава какво кога да дава. Пълно е с примери за майки които избързват или закъсняват с млякото.

Какво означава да закъснееш с млякото, аз не смятам, че не може без него, стига да даваш храни, които да бъдат качествени заместители?!!!!


Да закъснееш визирам липсата на млечни продукти в менюто на детето, освен случаите в които то има непоносимост. За мен лично нещо което природата ни го е дала да го произвеждаме и да храним децата си е нужно и полезно за тях, знам че и ябълковия сок е полезен, но от гърдите ни не потича сок. Аз знам, че до 7 годинки на детето трябва да се дава по една чаша дневно мляко, било то под формата на сирене, кашкавал, кисело мляко или друг продукт от мляко.
Мангуста, аз съм за нормалното и пълноценно хранене на детето, не отричам и други възможности- заместители на млякото и на други храни. С интерес ще следя, ако направиш тема за това. :) Всяка храна е полезна в умерени количества, за млякото знам, че може да предизвика алергия към белтъка му и да се образуват полипи по червата. Аз не давам млякото чисто, защото ме е страх детето да не получи алергия, понеже аз имам много алергии, но всяко дете е различно.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Mon_ton » 25 Ное 2014, 10:01

Много полезно, аз гледах сестра ми тя доста рано даваше млечни продукти, но наистина сега храненето е толкова изменено, че чак се чудя, как изобщо сме прояли ние в миналото. :shock:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: От каква възраст мога да давам млечни продукти?

Мнениеот Malina » 09 Яну 2018, 14:47

Някои дават след годината, други чакат да минат 8-9 месеца, трети пък дават още от 3-4 месец. :roll: Аз съм решила да изкчам с дъщеря ми, защото е предразположена към алаергии, но мисля, че е нормално да се въведе към 7 месец, поне месец- два след захранването.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron