Първи очен преглед на детето – кога?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот lussy » 09 Апр 2014, 11:49

Много се притесних за детето, понеже четох една статия, в която пишеше, че всяко трето дете има очен проблем, :shock: а аз никога не съм водила детето на очен преглед. :oops: Още повече, че дори не съм се замисляла, на каква възраст трябва да се проведе първият очен преглед на детето, :roll: а и двамата с баща му сме с проблеми!

Вие кога заведохте детето си на първи очен преглед, на каква възраст беше и през колко време го водите?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот Мади Ранчева » 09 Апр 2014, 11:55

Помня, че в детската градина водих хлапето на преглед, защото редовно я болеше главата, оказа се че има съвсем малки отклонения, казаха й да носи очила, разбира се не зная какво се е случвало в градината, но тя не беше доволна, защото й се подиграваха, слагаше ги вкъщи докато гледаше телевизия (за кратко), сега не съм я чула да се оплаква! :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот BravaPersona » 16 Апр 2014, 08:39

Понеже аз съм с очен проблем, педиатърката на детето ни изпрати на преглед когато беше почти на 2 години.
BravaPersona
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:26

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот xrisy_vd » 04 Май 2014, 18:41

Когато се роди детето ми, педиатъра ми каза, ако след като мине 6 месеца забележа отклонения, ако продължава едното оченце да е по- встрани, да отида на очен лекар. В първите месеци очните мускули не били много координирани, за това се получавало отклонение. Аз все пак като стана на 9 месеца я заведох и нямаше проблем. Не съм виждала деца с очила на нейната възраст(2г.) но 4 годишни съм виждала. Мисля, че педиатъра може най- точно да каже кога да се отиде на очен лекар. На мен ми откриха далекогледство когато започнах училище, може би по- ясно се забелязва проблем когато детето се вглежда в книга или картинка. Очния преглед на моето дете се състоя в това да разпознава триизмерни предмети на едни картички- кола, коте и звезда. За моето дете съм решила като приключи с яслата пак да я заведа.
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот Anka » 26 Ное 2014, 16:03

А защо лекарите сами не казват, ако нямат проблеми родителите с очите това значи ли, че детето едва ли не няма нужда от преглед?! :geek:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот puhcheto » 24 Авг 2016, 15:08

Аз си спомням, че в училище ни правеха прегледи на очите, но сега нямам представа дали това се прави. Отиваме, когато забележим проблем, иначе не, което е лошо.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот Andrey » 24 Авг 2016, 15:23

puhcheto написа:Аз си спомням, че в училище ни правеха прегледи на очите, но сега нямам представа дали това се прави. Отиваме, когато забележим проблем, иначе не, което е лошо.

Като ученици дори ни водеха и на прегледи от училище, спомням си, че ходихме по разни оптики.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот analizatorka » 09 Сеп 2016, 17:30

Ако не сме забелязали проблем по-рано, може би след като тръгне първи клас. Тогава започват да натоварват повече очите и е хубаво да се проверяват от време на време.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот Lollipop » 13 Сеп 2016, 10:14

Наистина, ако няма проблем в 1 клас е добре да се прегледат децата, за всеки случай. Прегледа е доста лек и не е болезнен, така че може винаги, когато се съмнявате.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Първи очен преглед на детето – кога?

Мнениеот Kaya » 13 Сеп 2016, 13:26

Правя прегледи на дъщеря ми всяка година, първия го направихме, когато беше на 2 годинки и от тогава профилактично ходи, за да сме спокойни. Нося очила и знам колко е неприятно. Иначе индикатор може да е понижаването на успеха в училище, ако детето не вижда добре то преписва грешно и се променят и оценките.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта