Хлебопекарна - каква да избера, посъветвайте ме

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Хлебопекарна - каква да избера, посъветвайте ме

Мнениеот xrisy_vd » 29 Апр 2014, 13:15

От известно време ми се иска да си взема хлебопекарна, искам да ядем домашен хляб, но не ми се получават питките и хлебопекарната е вариант.
Гледам в интернет има всякакви, но кое да гледам, как да избера?! С един съд, с два, колко програми да има, колко бъркалки, колко грама хляб да прави, толкова много критерии, голяма каша.
Чудя се и за цената, дали си струва да дам 150- 200 лв. за някоя хубава марка или 90- 100 лв. за китайска машина? Казаха ми, че и тези от 100 лв. правят хляб, но пък ако втасва 4 часа по- икономично ли е от по- скъпите?
xrisy_vd
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Мар 2014, 15:11

Re: Хлебопекарна - каква да избера, посъветвайте ме

Мнениеот MGB » 29 Апр 2014, 14:18

Ако втасва 4 часа няма значение в коя хлебопекарна дали тази от 200 или тази от 90 лева си взела. Според мен с 2 бъркалки е по-добре, тестото ще е по-гладко, а и предполагам, че тези дето са с 2 ще са за по-голямо количество хляб. А това колко голяма искаш да бъде зависи от тебе, дали ще го ядеш сама, с мъжа си, с детето, а количеството зависи от това колко продукти ще сложиш съответно и каква е съвместимостта! Мисля, че на-големите стигат 1,5 кг., а малките около килограм или 850 грама... нещо такова ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Хлебопекарна - каква да избера, посъветвайте ме

Мнениеот The_The_Ramone » 29 Апр 2014, 23:23

Не ти препоръчвам евтина, защото много бързо пада покритието на съда и става много трудно да отлепиш хляба. Много е приятно да имаш топъл хляб, но не винаги се улучват добри брашна, а хлебопекарните се провалят да пекат добре друго освен бяло брашно. Тоест, не са от най-добрата алтернатива за хора, които са на диета.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Хлебопекарна - каква да избера, посъветвайте ме

Мнениеот marvlad » 01 Май 2014, 01:23

Искам да споделя опита си с хлебопекарна " Мулинекс". Вече почти 4 години я ползваме постоянно, понякога пускам и по 2 хляба на ден!Ядем вкусен и най- важното- истински хляб, без оцветители, подобрители, консерванти и т.н. Нашата машина е до 1кг. хляб и е с 1 бъркалка. Единственият й недостатък е, че 2 пъти сменяхме ваничката за тестото, защото от постоянната употреба се разбива уплътнението около бъркалката и почва леко да протича от водата, с която се меси.Но не е проблем- обаждам се на БГ сервиз -Варна и за 2 дни ми я доставят с куриер. Заедно с доставката е около 30 лв. Правим си пълнозърнест хляб- смес бяло и пълнозърнесто брашно. Опитвали сме всякакви варианти с бяло брашно- добавям слънчогледови семки, ленено семе, сусам,овесени ядки, парченца маслини и каквото още ви хрумне. Винаги хлябът е вкусен и нито мухлясва за 1 ден, нито пък мирише на химикали. Ако семейството Ви е около 4 души/ с големи деца/ може би е по- добре да си вземете до 1,5 кг. Имат няколко програми , нашата е за 0,5кг., 0,75 кг. и 1 кг. В момента пак малко се е разбило уплътнението около втулката, но я зареждам по обратния път- първо брашно, подправки и мая и отгоре водата. Използвам най- евтиното брашно / 0,80- 1лв./ и обикновена мая на кубчета- да е прясна и да не е замръзнала. На всеки , който има възможност, я препоръчвам- да, не е евтина, но наистина си заслужава! Да Ви е сладко!
marvlad
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Май 2014, 01:06

Re: Хлебопекарна - каква да избера, посъветвайте ме

Мнениеот marvlad » 01 Май 2014, 01:28

Пропуснах да обясня, че обикновено цялата програма трае 2,30ч. за пълнозърнест и 2,17ч. за бял/Добруджа/. По време на втасването, което е по- голямата част, тя загрява и релето изключва, т.е. не хаби ток. Има отложен старт и може да се ползва през нощта на по- евтина енергия. Усещането сутрин в неделя да се събудиш от аромат на топъл хляб е неповторимо!
marvlad
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Май 2014, 01:06


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта