Рецепти за красива и блестяща коса

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот tweety » 25 Ное 2011, 15:20

qproin написа:
Margo написа:За здрава и блестяща коса препоръчвам затоплен зехтин. Затопляте половин чаша зехтин, но да не е горещ и да се изгорите. Втривате по цялата дължина на косата след, което завивате с найлон и топла хавлиена кърпа.Стоите така около час-час и половина.Измивате косата с шампоан. След като направите маската споделете как почувствахте косата си! :) Моята става мека и лъскава!

Лесно ли се измива зехтина, аз веднъж се намазах с едно олио за коса и си ходих мазна до следващото къпане, но тоя номер със зехтина ще го пробвам и ще споделя.

Ами как така си ходила с мазна коса, не я ли изми с шампоан после?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 16:06

Направих си маска със зехтин, но сложих и други добавки, косата ми стана много мекичка и лъскава.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот Silvi » 15 Яну 2012, 16:24

И аз да се включа по темата с няколко съвета за красива и здрава коса :)Ако следвате петте по долу описани стъпки, повярвайте ми ще имате една наистина красива коса, за която и най-големия ви враг ще ви завиди ;)

1. Подхранете косата си:
imagesCALRW05W.jpg
imagesCALRW05W.jpg (6.91 KiB) Прегледано 4827 пъти

Колкото и да се оправдавате с липса на време отделайте поне десетина минути в банята за косата си - мийте я с балсам, използвайте така популярите на пазара ампули, серуми, терапии и каквото се сещате. Препоръчително е особено за сухи коси, защото спомага за разресването и придава мекота на косата.

2. Заглаждащ серум за възвръщане на блясъка на косата

Ако косата ви е загубила блясъка и еластичнистта си третирайте я със заглаждащ серум, той ще направи косата ви да изглежда като гланцирана и има бърз и дълготраен ефект. В професионалните салони се прави диагностика на косъма и според текстурата на косата ви се избира най-подходящия продукт.

3. Отстраняване на изтощените сухи краища

Подстригвайте косата си почти всеки месец, като остранявате само сухите краища, това ще я освежи видимо като възвърне жизнеността и еластичността й. А защо не и промяна на цялостната прическа? Експериментирайте!

4. Правилно измиване на косата

Много чест е въпросът: Колко често трябва да мием косата си? Всеки професионалист ще ви каже, че е препоръчително миенети на 2-3 дни, освен ако не работите в силно замърсена среда. Ако миете косата си често исползвайте лек шампоан съобразен със спецификата на косата ви.Когато миете косата си вкъщи, наблегнете повече върху измиването на скалпа, отколкото на косата. Препоръчително е да масажирате скалпа с дланите и пръстите си, за да успокоите кожата на главата и да засилите кръвообращението.


5. Балансиран хранителен режим

И не на последно място за красивата коса е правилното хранене, ако често излагате тялото си на диети вие по този начин стресирата и косата си. Балансираният хранителен режим, правилното и здравословно хранене е много важно за хубава коса. Наблегнете на зеленчуците, рибата, плодовете.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот djelis5 » 10 Фев 2012, 10:41

Почти всички тези домашни маски съм ги изпробвала, но резултатът не е чак толкова възхитителен. Да ви споделя две маски, от които аз съм доволна. Първата е костен мозък и плацента смесена с хума, но е голяма плесканица и играчка, но резултатът си заслужава. Втората е по лесна. От ветеринарна аптека си купувате трвитаминол или така наречените конски витамини и смесвате със ракия , сок от лимон, кисело мляко, а може и само конските витамини. Нанасяте на косата и ако сте смесили всичко стоите един час, ако използвате само тривитаминола го намазвате обилно от корените до краищата и с една найлонова торбичка на главата лягате да спите. На сутринта се измивате и след две, три ползвания резултатът е страхотен . Аз лично го използвам веднъж седмично. Сега остава и да се научим да използваме пресите и другите вредители на косата ни най-много веднъж седмично :D
djelis5
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:06

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот ivka-86 » 15 Мар 2012, 15:59

Какъв шампоан за коса използвате? Моята е боядисана, но не е изтощена, а по-скоро нормална /в корените по-бързо ми се омазнява/. Смених доста видове, докато не попаднах на ОРЗЕН БИРА ШАМПОАН ЗА НОРМАЛНА КОСА 250 мл. В първия момент много се учудих, че е с бира, но ми го подариха заедно с балсама и реших да го пробвам - страхотен е! От няколко седмици ползвам и двата продукта, и резултата е налице - косата ми стои някак си по-жива и по-бавно се омазнява.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот teddy » 15 Мар 2012, 16:19

Аз съм използвала маската за коса на тази марка и също съм много доволна.
Като цяло знам, че бирата има благоприятно влияние върху косата - след като се измие с шампоан, се полива с бира и отново се изплаква. Затоплената бира пък, помага срещу косопад, а има и маска с бира, и яйце, която е подхранваща.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот Finger » 23 Мар 2012, 15:36

Кои са най-често разпространените проблеми, които ни застигат нас жените в борбата за вечната красота?Ето и няколко експертни съвета за грижа за проблемната коса:

Косата ми е суха и твърда

суха коса.jpg
суха коса.jpg (8.16 KiB) Прегледано 4657 пъти


Ако косата ви е дехидратирана и суха обикновено за това са виновни употребата на бои, преси за коса, сешоар.Силното и редовно изрусяване изсушава косата, особено ако стоите много на слънце и се боядисвате всеки месец. Всички тези неща разтварят кутикулите на косъма и отнемат лъскавината и хидратацията.
За да се справите с проблема е необходимо да запечатате влагата в космите като преди да използвате сешоар или преса да използвате предпазващи продукти. Можете да използвате продукти с протеини и копринени аминокиселини.

ТЪНКА И НЕОБУЗДАНА КОСА

тънка коса.jpg
тънка коса.jpg (6.36 KiB) Прегледано 4657 пъти


С годините косата се променя и косъма изтънява, това обикновено се дължи на хормонални промени. Ако редовно носите косата си на конска опашка дърпате я често или натоварвате скалпа, това може да ви донесе куп проблеми. В случая вместо да изпозвате маша, преса или ролки, използвайте меки шампоани и масажирайте скалпа, за да може да диша кожата. Използвайте тоник с билки, които ускоряват растежа, избягвайте стилизиращи неща съдържащи силикон, тъй като те утежняват косата и я омазняват повече.

КОСА БЕЗ ОБЕМ

сплескана коса.jpg
сплескана коса.jpg (4.14 KiB) Прегледано 4657 пъти


Ако след измиване на косата ви тя има обем, но до вечерта се сплесква и губи формата си.Това може да се дължи
Какви са вашите грешки: Когато измиете косата си, тя е обемна и бухнала, но до вечерта се сплесква в горната си част. Обикновено фактор за това са недоброто изплакване на използвания шампоан, твърде много балсам, изсушаване на косите в посока надолу, вместо нагоре. Понякога твърде много стилизиращи продукти могат да сплескат косите.За да се избавите от този проблем използвайте правилните продукти по правилния начин. Сложете малко количество шампоан, разтрийте го с ръце масажирайте скалпа, след това изплакнете обилно, втрийте балсам само в краищата на косата и разрешете с гребен.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот eleonora » 04 Апр 2012, 15:41

За здрава и блестяща коса си правя следната подхранваща маска - 1 жълтък се смесва с бадемово масло или зехтин и няколко капки алкохол, които се прибавят, за да се измие по-лесно. Нанася се в корените и каквото остане се разпределя по дължината на косата, разресвате и овивате главата с найлон и хавлиена кърпа. С маската се стои около 2 часа, след което косата се измива с подхранващ шампоан. За блясък може да я изполеете с хладка вода и малко оцет.
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот VIVI » 02 Май 2012, 14:34

Винаги след баня изполивам косата си с хладка вода, в която е разтворен оцет. Още от малки майка ни поливаше косите по този начин и до ден днешен продължаваме да го правим със сестра ми. Не мога да се оплача от състоянието на косата си, а не използвам кой знае колко скъпа козметика :) Една приятелка си полива косата с отвара от лайка, но нейната е светла, почти руса. Има много лесни и достъпни трикове, чрез които може да заздравим и подхраним косата си, стига да сме постоянни в тези си усилия ;)
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот tochica » 17 Май 2012, 15:54

Моята домашна маска за коса е следната:

1 с.л. мед
1 с.л. зехтин
1 с.л. коняк
1 жълтък
4 капки витамин Д

Разкошна маска за коса, която си приготвям много бързо у дома, но не съм правила от доста време :oops: Косата ми направо оживява и има страхотен блясък ;) Пропуснах да пиша, че се нанася на цялата коса, покрива се с найлон и хавлиена кърпа, и след 2 часа се измива.
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта