Рецепти за красива и блестяща коса

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот Finger » 18 Май 2012, 11:45

tochica написа:Моята домашна маска за коса е следната:

1 с.л. мед
1 с.л. зехтин
1 с.л. коняк
1 жълтък
4 капки витамин Д

Разкошна маска за коса, която си приготвям много бързо у дома, но не съм правила от доста време :oops: Косата ми направо оживява и има страхотен блясък ;) Пропуснах да пиша, че се нанася на цялата коса, покрива се с найлон и хавлиена кърпа, и след 2 часа се измива.

Искам да попитам дали влияе на боядисана коса, има ли някаква вероятност да ми падне боята за коса? Тъй като зная, че колкото повече я третирам с каквото и да е толкова по-бързо ми пада боята, а имам доста бяла коса и започва гадно да личи.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот Ann » 05 Ное 2012, 12:09

Обожавам косата си, макар вече да не е в онзи вид, в който беше преди години. Здравия вид на косата ни зависи от грижите, които полагаме за нея. Най-честа грешка, която допускаме е да я мием всеки ден, това може да доведе до често омазняване на косата и увреждане на скалпа. За да се справим с честото омазняване трябва много добре да подберем шампоана за коса, с който я третираме.
Друга наша основна грешка е да носим постоянно косата си на " конска опашка", вярно е, че е най-лесната прическа, но това може да я увреди много. Прекалено стегнатата коса може да се накъса и да увреди скалпа, за това след разваляне на прическата направете лек масаж за да възстановите нормалното кръвообръщение.
Подстригвайте косата си редовно, на 1-2 месеца за да освежите косата си и премахнете сухите и увредени краища. Така тя изглежда по-здрава и поддържана. След измиване на косата ,е изсушавайте косата с хавлиена кърпа чрез търкане, а само леко попийте водата от нея като увиете кърпата около главата си.
Надявам се да съм ви била полезна с тези няколко мои съвета, които се стремя да спазвам редовно.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот geriva » 26 Фев 2013, 10:15

За да е блестяща косата не трябва да се мие с много гореща вода. Хубаво е всяко миене на скалпа да завършва с леко хладка вода, в която са прибавени няколко капки лимонов сок.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Рецепти за красива и блестяща коса

Мнениеот winterrose » 07 Мар 2013, 11:26

И аз съм чувала, че косата не трябва да се мие с много гореща вода. Добре е да се изплаква с вода, в която е разтворен ябълков оцет (но истински, а не този, който е пълен с химии). Подходящият за скалпа шампоан също е много важен. Доколкото е възможно да се избягва използване на сешоари, преси и други, които изтощават допълнително косата.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Рецепти за красива и блестяща коса

Мнениеот Таня Иво » 20 Ное 2018, 10:53

Аз понякога си правя бирена терапия :mrgreen: Не, не я пия, а си измивам косата с бира. Масажирам, после изплаквам и воала - лъскава и здрава коса.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Рецепти за красива и блестяща коса

Мнениеот Надя! » 04 Яну 2019, 10:32

Не правя компромис с шампоаните и маските си за коса. Това е дългосрочна инвестиция, а и косата е бижуто на една жена.
Понякога си правя маска с кокосово масло. Ама ако човек има мазни корени, не е препоръчително.
Нанасям я на суха коса, по дължината и в самите корени. Стоя колкото преценя. Много добре се отразява.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron