Рецепти за красива и блестяща коса

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Рецепти за красива и блестяща коса

Мнениеот FramarAdmin2 » 22 Авг 2011, 11:12

От малка мога да се похваля с гъста и лъскава коса, но понякога косата ми губи блясъка си( все пак вече не съм на 18), от баба си знам рецепти за красива коса с коприва и оцет.
Шепа коприва се запарва в половил литър вода, след като изстине запарката се прецежда и с нея се облива вече измитата коса. Копривата прави косата здрава и еластична. За дамите с руси коси препоръчвам да използват цветчета от слънчоглед.
По същия начин могат да разтворят оцет в хладка вода, с която да облеят косата. Единственият недостатък на тази процедура е неприятния мирис на оцет, но иначе косата става мека и лъскава.
Вие знаете ли други рецепти за красива коса? Споделете!Нека заедно си бъдем полезни!
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Косата през есента

Мнениеот delinda » 04 Окт 2011, 10:50

2.jpg
2.jpg (24.46 KiB) Прегледано 8167 пъти


При смяната на сезоните косата започва да страда.
Нормално е косата да пада по-ускорено, когато се сменя. Ако на нейно място изниква нова, няма никакъв проблем. Можете да започнете да се тревожите, ако забележите, че пътят по средата на главата е станал по-широк. Има и определени състояние, при които косопадът е съвсем нормален. Това се случва при бременност, когато тялото започва да се променя и да изобилства от хормони.
Есенният косопад не бива да ви плаши. Можете да приемате хранителни добавки и така да си осигурите нужното количество витамини. Когато сте на диетата, косата, ноктите и кожата започват да страдат. Бъдете и по-внимателни с агресивното третиране на косата, заложете на по-щадящи препарати и я подхранвайте редовно. Домашните маски са едно добро решение, но ако сте притиснати от времето, можете да заложите на готовите продукти.
Стилистите съветват да обърнете особено внимание на състоянието на косата след летните месеци, тъй като силното слънце я е изтощило достатъчно. Помислете за някои възстановяващи процедури, с които да върнете еластичността и влажността на косата.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 13:31

Отварям хладилника и общо взето смесвам каквото намеря, за да си направя маска- вземам задължително жълтък, някакъв алкохол и някакво масло. Може да се сложи и кисело мляко, и някакви витамини на ампули. Идеята е да се стои максимално дълго с въпросната маска, затова се препоръчва да се прави през почивен ден. Хубаво е преди да си измиете косата, да я изплакнете с бира.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот Margo » 26 Окт 2011, 11:57

За здрава и блестяща коса препоръчвам затоплен зехтин. Затопляте половин чаша зехтин, но да не е горещ и да се изгорите. Втривате по цялата дължина на косата след, което завивате с найлон и топла хавлиена кърпа.Стоите така около час-час и половина.Измивате косата с шампоан. След като направите маската споделете как почувствахте косата си! :) Моята става мека и лъскава!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 15:15

Margo написа:За здрава и блестяща коса препоръчвам затоплен зехтин. Затопляте половин чаша зехтин, но да не е горещ и да се изгорите. Втривате по цялата дължина на косата след, което завивате с найлон и топла хавлиена кърпа.Стоите така около час-час и половина.Измивате косата с шампоан. След като направите маската споделете как почувствахте косата си! :) Моята става мека и лъскава!

Лесно ли се измива зехтина, аз веднъж се намазах с едно олио за коса и си ходих мазна до следващото къпане, но тоя номер със зехтина ще го пробвам и ще споделя.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 11:03

qproin написа:
Margo написа:За здрава и блестяща коса препоръчвам затоплен зехтин. Затопляте половин чаша зехтин, но да не е горещ и да се изгорите. Втривате по цялата дължина на косата след, което завивате с найлон и топла хавлиена кърпа.Стоите така около час-час и половина.Измивате косата с шампоан. След като направите маската споделете как почувствахте косата си! :) Моята става мека и лъскава!

Лесно ли се измива зехтина, аз веднъж се намазах с едно олио за коса и си ходих мазна до следващото къпане, но тоя номер със зехтина ще го пробвам и ще споделя.

Е защо да не се измива лесно, след маската като измиеш косата с шампоан. Аз съм чувала за отвара от орехови листа, за брюнетките. Косата става по наситено тъмна и здрава, а за блондинките -лайка.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот iskra_dim » 16 Ное 2011, 10:13

За красива и блестяща коса аз мисля че играе особена роля боята т.е. тя става такава като се боядисаш.Иначе с шампоани може и да няма толкова дълготраен ефект то е само за 1,2 дена.А народни рецепти не съм изпробвала,но има и такива,но незнам колко са добри за по дълъг период от време.
Аватар
iskra_dim
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Юли 2011, 17:11

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот зозо » 17 Ное 2011, 11:43

За хубава и блестяща коса, препоръчвам да си направите маска с мед, зехтин и сок от картоф. Действа уникално добре. Опитайте...
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Красива и блестяща коса

Мнениеот valiart » 17 Ное 2011, 12:02

зозо написа:За хубава и блестяща коса, препоръчвам да си направите маска с мед, зехтин и сок от картоф. Действа уникално добре. Опитайте...


Това не съм го пробвала, конкретно с картофа, но ще опитам. Благодаря за съвета!:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Десет храни за красива коса

Мнениеот hera_00 » 24 Ное 2011, 11:02

Изображение
1. Сьомга

Сьомгата съдържа омега-3 мастни киселини, витамин B12 и желязо.

Есенциалните омега-3 мастни киселини са необходими за поддържане здравето на скалпа.

2. Тъмнозелени зеленчуци

Спанакът и броколите са отличен източник на витамини А и C, от които организмът се нуждае, за да произвежда себум.

Себумът поддържа косата здрава и гладка и я предпазва от прекомерно изсушаване и накъсване.


Тъмнозелените зеленчуци съдържат и желязо и калций.

3. Фасул

Редовната консумация на бобови култури, като боб и леща, също е важна част от грижата за косата. Те ни осигуряват изобилие от протеини, което спомага стимулирането на растежа на косата. Съдържат и желязо, цинк и биотин.

Макар и рядко, недостигът на биотин може да доведе до чуплива коса.

4. Ядки

Бразилските орехи са един от най-добрите източници на селен, който е важен минерал за здравето на скалпа.

Орехите съдържат алфа-линоленова киселина – вид омега-3 мастни киселини, изключително полезни за косата.

Орехите, кашуто и бадемите имат високо съдържание на цинк. Смята се, че пърхутът и косопадът са свързани с недостига на този микроелемент.

5. Пилешко месо

Набавянето на достатъчно протеини и желязо чрез консумацията на пилешко и пуешко месо помага срещу слаба и чуплива коса.

6. Яйца

Яйцата също са добър източник на протеини. Те също така съдържат биотин и витамин B12, които са важни хранителни вещества за красотата и здравината на косата.

7. Пълнозърнести храни

Богатият на пълнозърнести храни режим доставя на косата необходимите й желязо, цинк и витамини.

8. Стриди

Стридите са по-известни с качествата си на афродизиак, но те също подпомагат и здравето на косата, поради съдържанието на цинк.

9. Нискомаслени млечни продукти

Нискомаслените млечни продукти, като обезмаслено прясно и кисело мляко, ни осигуряват калций, който е важен минерал за растежа на косата. Те съдържат и казеин – млечен протеин.

10. Моркови

Морковите са отличен източник на витамин А, който е полезен освен за зрението, но и за скалпа.
Съветът е форма на носталгия. Даването му е начин да извадиш миналото от отпадъчните води, да го избършеш внимателно, да добоядисаш по-грозните му части и да го възстановиш за повече, отколкото то струва.
Аватар
hera_00
 
Мнения: 61
Регистриран на: 10 Ное 2011, 16:24

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта